Usuwanie darni trawnika

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Usuwanie darni trawnika

Post »

Koszty założenia trawnika i jego odpowiednia pielęgnacja zdecydowanie przewyższa koszty utrzymania reszty ogrodu. Jest takie przekonanie że założę trawnik od czasu do czasu skoszę i będzie super. Nie będzie !
W Twoim przypadku masz ugór a nie podwaliny przyszłego trawnika. Najpierw to trzeba zaorać później zbronować wybrać kamienie rozrzucić kilkadziesiąt worków torfu aby uzyskać podłoże o pH6,5 posiać trawę - ubić walcem i codziennie podlewać a później już "luz" ;:306 koszenie 2 razy w tygodniu i podlewać. Moje trawniki zużyły już wody tego roku za więcej niż 1k.
Powodzenia
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1011
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Usuwanie darni trawnika

Post »

asprokol pisze:Koszty założenia trawnika i jego odpowiednia pielęgnacja zdecydowanie przewyższa koszty utrzymania reszty ogrodu. Jest takie przekonanie że założę trawnik od czasu do czasu skoszę i będzie super. Nie będzie !
W Twoim przypadku masz ugór a nie podwaliny przyszłego trawnika. Najpierw to trzeba zaorać później zbronować wybrać kamienie rozrzucić kilkadziesiąt worków torfu aby uzyskać podłoże o pH6,5 posiać trawę - ubić walcem i codziennie podlewać a później już "luz" ;:306 koszenie 2 razy w tygodniu i podlewać. Moje trawniki zużyły już wody tego roku za więcej niż 1k.
Powodzenia
Nic dodać nic ująć. Bez pracy nie ma kołaczy.
karolk
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 1 wrz 2018, o 22:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Usuwanie darni trawnika

Post »

Witam
Podepnę się do tematu
Też jestem na etapie tworzenia nowego trawnika. Stary trawnik nie był taki zły lecz jest dużo nierówności stąd moja decyzja o zakładaniu wszystkiego od nowa.Tak jak na zdjęciu usuwam starą darń. Wymiar nowego trawnika to ok 150m2. Po usunięciu darni muszę nawieść nową ziemię aby wyrównać i podnieść nieco teren. Moje pytanie brzmi następująco: Jak obliczyć ile kg ziemi nanieść aby podnieść teren o ok 5 cm?? Z góry dzięki z odpowiedź


Obrazek
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Usuwanie darni trawnika

Post »

Metr sześcienny ziemi waży od 1400-1800 kg . Czyli przy warstwie 5 cm 1 m3 starczy na 20 m2
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”