Rabata całoroczna z kwiatów jednorocznych

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
kamilil
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 25 maja 2010, o 10:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Rabata całoroczna z kwiatów jednorocznych

Post »

Mam długi wolny pas ziemi pod płotem i chciałbym stworzyć na nim rabatę albo taką wąską łąkę z roślin jednorocznych, sianych wprost do gruntu tylko nie wiem jakie są zasady tworzenia takiej rabaty. W tamtym roku wysiałem godecje wraz z goździkami chińskimi. Godecje były piękne ale kwitły tylko do końca lipca i ogólnie się przerzedziły, a goździków z kolei było mało bo wykiełkowały trochę później i godecje zasłoniły im całkiem słońce, także płot od sierpnia był łysy z powrotem. W tym roku też na pewno posieję godecję ale nie wiem z czym ją spasować. Myślałem o rudbekii bo miałem ją w tamtym roku i wyjątkowo późno kiełkowała (jakoś w lipcu) więc chyba będzie miała wystarczająco miejsca i słońca przy usychających już godecjach. A może jakieś inne rośliny kwitnące od sierpnia? Jak się zabrać do tworzenia takich rabat? Pomóżcie
Awatar użytkownika
gosiakmala
500p
500p
Posty: 687
Od: 9 sty 2011, o 14:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dziki "wschut"

Re: Całoroczna rabata z kwiatów jednorocznych

Post »

Chętnie też posłucham takich rad :)
Moja Milowa
Pozdrawiam Gosia
Małżeństwo jest to związek, w którym jedna osoba ma zawsze rację, a druga to mąż ;)
X-A-9
---
Posty: 1991
Od: 24 gru 2009, o 12:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Całoroczna rabata z kwiatów jednorocznych

Post »

Smagliczki, aksamitki kwitną całe lato do mrozów, kosmos i piękny pomarańczowy -kosmos siarkowy kwitną późnym latem :) no i astry... ich nie może zabraknąć toż to kwiaty jesieni :)
Awatar użytkownika
anwi
200p
200p
Posty: 336
Od: 21 lut 2008, o 11:00
Lokalizacja: Ardeny

Re: Całoroczna rabata z kwiatów jednorocznych

Post »

Dobrze jest też wysiewać kwiaty w kilku rzutach, nie wszystkie jednocześnie. Ja tak robię np. z nagietkami i w ten sposób kwitną mi aż do przymrozków.
pozdrawiam
Aneta
Pani Bestia
200p
200p
Posty: 235
Od: 14 lis 2011, o 11:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Całoroczna rabata z kwiatów jednorocznych

Post »

Z doświadczenia wiem, że taką rabatę najlepiej obsadzić kwiatami z rozsady niż z siewu bezpośrednio do gruntu. Długo kwitnące zestawienie to np: aksamitki, lwie paszcze i tytoń.
"Na początku był Smok."
kamilil
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 25 maja 2010, o 10:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Całoroczna rabata z kwiatów jednorocznych

Post »

Dzięki wszystkim za porady. Na pewno wybiorę coś z tych roślinek i będę działać
Toangdiea

Jakie nasadzenia na okrągłej rabacie ?

Post »

Moi drodzy mam rabatę w kształcie koła , na której były róże ,bo mi przemarzły.Teraz chciałabym ją zapełnić roślinami jednorocznymi albo bylinami , ale nie wiem jakimi i jak je posadzić :?:
chciałabym żeby było kolorowo , ale bez chaosu. Może ktoś mi poradzi.Będę bardzo wdzięczna. :)
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Rabata całoroczna z kwiatów jednorocznych

Post »

W sierpniu sadzenie jednorocznych ?
Oczywiście niezastąpiona jest aksamitka , kwitnie do samych mrozów.
Na uwagę również zasługuje kosmos , zeniszki , słoneczniki ozdobne, petunie ogrodowe , proso włosowate jest niezwykle dekoracyjne.
Tytoń ozdobny jak i leśny kwitną dlugo , ale też bardzo przyjemnie pachną .
Ciekawą rośliną jest dziwaczek , titonia , zatrwian wrębny , gipsówka jednoroczna.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”