Trawnik - za rzadki i dużo mchu

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
zuku
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 24 mar 2007, o 08:58
Lokalizacja: Szczecin

Trawnik - za rzadki i dużo mchu

Post »

witam,
Mam problem ze swoim trawnikiem. Już jesienią był rzadki, gdzie jeszcze w sierpniu był najpiękniejszy w okolicy. Obecnie jest bardzo rzadki, dużo mchu. W październiku zrobiłem wertykulację.
Teraz mam dylemat czy w pierwszej kolejności po wertykulacji i napietrzaniu posypać trawkę nawozem, czy najpierw dosiać nasionek trawy.
pozdrawiam
SZ
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Na temat trawnika jest bardzo dużo tematów. Poczytaj http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=2821 W tych tematach znajdziesz też "Zwalczanie mchu na trawniku" oraz "Odnowa trawników ". Kiedy wysiewamy trawę pisałem dziś http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=4255
Jak chcesz znaleźć temat nacisnij u góry "SZUKAJ" i wpisz hasło np. trawa.
Pozdrawiam Andrzej.
zuku
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 24 mar 2007, o 08:58
Lokalizacja: Szczecin

Problem z trawnikiem

Post »

Rozumię, że dosiewanie trawy powinno nastąpić w połowie kwietnia. Czy teraz powinienem trawnik posypać nawozem? Czy nawóż nie zaszkodzi nasionkom?
pozdrawiam
SZ
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Gdy zauważysz już pierwsze symptomy wzrostu trawy, wtedy należy wykonać nawożenie. Naprawdę warto przeczytać wskazane tematy i podane w nich linki. :lol:
Pozdrawiam Andrzej.
zuku
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 24 mar 2007, o 08:58
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Czytałem większość linków. Nie ma tam odpowiedzi na moj problem.
Podsumowując, do połowy kwietnia - wertykulacja, napowietrzanie, dosiewanie trawy, po 2-3 tygodniach, czyli początek maja pierwsze nawożenie? Czy może dziś po wertykulacji trochę podsypać nawozu? A potem za 3 tyg nasiona?
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Przeczytaj http://www.ogrody.cvd.pl/pliki/trawnik.html zwlaszcza temat "Trawnik po zimie".
Pozdrawiam Andrzej.
zuku
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 24 mar 2007, o 08:58
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Dzięki za rady :wink:
Dosieję trawę teraz a nawożenie kiedy trawa ruszy do góry :wink:
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Re: Problem z trawnikiem

Post »

zuku pisze:... Czy nawóż nie zaszkodzi nasionkom?
Nawożenie w żaden sposób nie zaszkodzi dosiewanej trawie. Nie spiesz się ani z dosiewaniem trawy ani nawożeniem. Zdążysz to zrobić we właściwym czasie.
Pozdrawiam Andrzej.
xxx-etka
50p
50p
Posty: 58
Od: 24 sty 2007, o 14:26
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post »

A może warto dowiedzieć się dlaczego nagle trawnik pokrył się mchem i dlaczego trawa wypadła. Chyba warto w tym przypadku zrobić badania na kwasowość podłoża. Możliwe, że jest tam także zbyt ciemno i wilgotno. Wtedy samo dosiewanie nasion zadziała na krótko.
Moc serdecznych pozdrowień
Awatar użytkownika
jolanda
50p
50p
Posty: 71
Od: 20 kwie 2007, o 19:40
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post »

Zniszczyłam trawnik nawozem na mech. posypałam i spaliłam nie tylko mech ale trawnik, przynajmniej na razie na to wygląda. Miejscami gdzie nawozu sypnęłam więcej są brązowe spalone place. nawet liście stokrotek spalone. na nawozie pisze że działa na mech ale także użyżnia trawnik. Chciałam dobrze i nie wiem co teraz zrobic. ten spalony miejscami trawnik śni mi się po nocach. ;:41
moje roślinki moja radośc
Awatar użytkownika
grazyna56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 706
Od: 10 lut 2007, o 20:28
Lokalizacja: łódż

Post »

Znam ten ból, to samo spotkało mnie w tamtym roku -przedobrzyłam z nawozem tam gdzie sypneło mi sie więcej nawozu, trawa została spalona. Lałam bardzo duzo wody i po jakims czasie odbiła ,wcale nie dosiewałam ,ALE WYGLĄDAŁO TO OKROBNIE :cry: :cry: :cry:
cudze błędy mamy przed oczyma ,własne za plecami
Pozdrawiam Grazyna
Awatar użytkownika
wronek89
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1007
Od: 12 mar 2006, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Ja kupiłem za mało nawozu więc nie przedobrzyłem :D
W tym roku w sumie pierwszy raz nawożę trawnik, zobacze czy coś z tego będzie.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6531
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

A ja kupiłam nawóz do trawników z żelazem i po wertykulacji panowie obsiali trawnik granulkami. Rzecz w tym, że poprzedni wieczór mieli bardzo ciężki (hm, jeśli wiecie, co chcę powiedzieć...) i teraz mam równej szerokości paski podsuszonej i paski pięknie zielonej i wyrośniętej trawy. Szkoda, że te paski nie są ułożone w równe pasy, albo kratę jak na boisku, tylko w jakieś nieregularne sinusoidy :lol: :lol: :lol:
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”