Króliki

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
grazyna56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 706
Od: 10 lut 2007, o 20:28
Lokalizacja: łódż

Re: Króliki

Post »

do Patasko- nie wazne czy jestem wegetarianką czy nie ,samo czytanie o tym nie jest miłe a wrecz smutne,i mysle ze wielu forumowiczow mi przyzna racje .
cudze błędy mamy przed oczyma ,własne za plecami
Pozdrawiam Grazyna
Awatar użytkownika
patasko
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2356
Od: 26 maja 2011, o 23:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bytków k. Katowic

Re: Króliki

Post »

grazyna56, nie będę dalej polemizował na ten temat, bo i tak opinie są równo podzielone.
X-A-9
---
Posty: 1991
Od: 24 gru 2009, o 12:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Króliki

Post »

grazyna56 pisze:samo czytanie o tym nie jest miłe a wrecz smutne
Grażyno nikt nie każe Ci tego czytać ;) ktoś musi je zabijać, a tu można zdobyć doświadczenie. Kiedyś ludzie nie mieli takich dylematów, jak by był głód to nie jeden wegetarianin zarżnął by kurczaka :wink: każdy ma inne podejście, ja zwierzęta traktuję jako pożywienie, nie mam skrupułów czy to gęsina, konina, wołowina czy inny rodzaj. :wink: Rośliny też "czują" a nikt nie robi z tego problemu. :roll: To forum ogrodnicze(a w ogrodach chów zwierząt jest dopuszczony) a nie "miłośników zwierząt" czy wegetarian- zresztą każdy hodowca w jakimś stopniu kocha i zapewnia swojemu pożywieniu lepsze warunki niż nie jeden miłośnik.
Awatar użytkownika
krzdr
50p
50p
Posty: 70
Od: 25 sty 2012, o 09:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: SZCZECIN

Re: Króliki

Post »

te Twoje króliki bardzo mnie zaciekawiły, jakie masz obserwacje odnośnie ich zdrowotności, po ile młodych średnio mają w miocie.[/quote]



Co do zdrowotności to zawiele nie powiem bo poco mam cytować z jakiejs mądrej książki , mam je dopiero rok i nie miałem problemów żadnych a jedzą wszystko( to co króliki )były szczepione stare młode nie i szczepił nie będę bo do komarów nie doczekają.
Co do ilośc to ja mam 10 młodych a z tego co widziałem u sąsiada to miał od 5 do 10 kalifornijskich.
No to mi się udało.
Pozdrawiam Krzysiek.
Awatar użytkownika
przemekg
1000p
1000p
Posty: 1673
Od: 9 sty 2010, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: północne Mazowsze

Re: Króliki

Post »

patasko krzdr dzięki za odpowiedź :D , no to całkiem dobre wyniki, miałem takie typowo mięsne to było po 3-4 młode a do tego z chorobami nie mogłem sobie poradzić, więc z nich zrezygnowałem, skończyły w potrawce ;:137 , teraz zostały mi tylko mieszańce, ale poszukam tych kalifornijskich :wink: Tylko kupić zdrowe to też trudna sprawa.
Pozdrawiam
Cz. I
Cz. II
Awatar użytkownika
krzdr
50p
50p
Posty: 70
Od: 25 sty 2012, o 09:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: SZCZECIN

Re: Króliki

Post »

Jak wrócę do domu za pare dni to znajdę namiary na hodowce ma czystą rase i zdrowe
Pozdrawiam Krzysiek.
loeb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2122
Od: 25 lut 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Króliki

Post »

Adrian89 pisze:
grazyna56 pisze:samo czytanie o tym nie jest miłe a wrecz smutne
Grażyno nikt nie każe Ci tego czytać ;) ktoś musi je zabijać, a tu można zdobyć doświadczenie. Kiedyś ludzie nie mieli takich dylematów[...].
Mieli mieli, wiele osób konia do ust by nie wzięło ;)
Myślę że dobrze byłoby żebyście omówili skoro już jesteście przy zabijaniu, jak to zrobić w sposób szybki, skuteczny i przysparzający możliwie mało cierpienia zwierzęciu. Bo czasem jak czytam co niektórzy wymyślają, zwłaszcza ci co to nigdy zwierząt nie mieli i nagle im się własna hodowla na mięso zamarzyła, to ręce opadają, a włos się jeży..
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Króliki

Post »

loeb pisze:Mieli mieli, wiele osób konia do ust by nie wzięło ;)
Myślę że dobrze byłoby żebyście omówili skoro już jesteście przy zabijaniu, jak to zrobić w sposób szybki, skuteczny i przysparzający możliwie mało cierpienia zwierzęciu.
Bo się nie zmieści? Tu coś jest natemat uboju: http://mojekroliki.blogspot.com/2011/02 ... olika.html
loeb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2122
Od: 25 lut 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Króliki

Post »

Nie, bo nie jadano zwierząt, które całe życie przepracowały.
pulpecik195
50p
50p
Posty: 55
Od: 9 mar 2012, o 08:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: sławno

Re: Króliki

Post »

a ja dziś dopuściłem dwie pierwiosnki :D teraz czekać tylko na młode :heja
Awatar użytkownika
krzdr
50p
50p
Posty: 70
Od: 25 sty 2012, o 09:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: SZCZECIN

Re: Króliki

Post »

No a moja młoda samica rekordy bije 14 młodych w sobote zostało 13 i czy to normalne???
Jeszcze pare dni i te z 1 01 2012 pod młotek na święta
to się zaczną gadki :;230 :;230 ;:124 ;:124 ;:124
Pozdrawiam Krzysiek.
pulpecik195
50p
50p
Posty: 55
Od: 9 mar 2012, o 08:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: sławno

Re: Króliki

Post »

ja miałęm kidyś z jednej 15 ale wychowała 13 a potem miała 14 i także trzynascie wychowała..
Awatar użytkownika
patasko
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2356
Od: 26 maja 2011, o 23:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bytków k. Katowic

Re: Króliki

Post »

Jedna z moich producentów nawozu:
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”