Jaki iglak posadzić?

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MoWo
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 861
Od: 13 wrz 2013, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zalew Sulejowski - Łódzkie

Re: Jaki iglak posadzić?

Post »

Choina kanadyjska FLAMING. Przyrosty nie są białe ale raczej kremowe i nie zauważyłem żeby był różowy zimą ale powinien tobie pasować.
Pozdrawiam Wojtek
Awatar użytkownika
Menysek
200p
200p
Posty: 419
Od: 24 paź 2007, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wschodu

Re: Jaki iglak posadzić?

Post »

Dzięki za propozycję. Rzeczywiście spełnia warunki, masz ją może? Ładna jest? Jakoś w internecie nie znajduję zbyt wiele zdjęć, a te co są to jakieś byle jakie. Boję się tylko trochę, że te kremowe przyrosty szybko się wybarwiają, no i że nie będą kontrastowały zbyt fajnie z żółtymi przyrostami Depressa Aurea...
"W przedziwnym mieszkam ogrodzie, gdzie żyją kwiaty i dzieci, i gdzie po słońca zachodzie uśmiech nam z oczu świeci...
I pielęgnuję murawę, plewiąc z niej chwasty i osty, by każdy, patrząc na trawę, duszą, jak trawa, był prosty."
. L. Staff

Monika - "Przy malowniczej drodze"
Aqualung
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 17 lip 2020, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Co zamiast cyprysa wiecznie zielonego w polskim klimacie?

Post »

Witam,
Chcę urządzić ogród z akcentami śródziemnomorskimi i szukam drzewek iglastych, które swoim pokrojem mogłyby imitować cyprysy występujące nad Morzem Śródziemnym.
Mam jak na razie dwa typy:
- świerk pospolity 'Cupressina' - niestety posiadam już nie odmianowe świerki pospolite zaatakowane przez ochojniki, których pozbycie się jest chyba niemożliwe.
- jałowiec skalny 'Blue Arrow' - niestety prawdopodobnie może sprzyjać rozwojowi rdzy gruszy (a mam też posadzone grusze, na których rdza już się pojawia), poza tym wolno rośnie.
Czy istnieją jeszcze jakieś inne gatunki/odmiany do uprawy w południowo-wschodniej Polsce podobne do cyprysów?
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Jaki iglak posadzić?

Post »

Z jałowcem skalnym to bardzo dobry pomysł.
Myślę, że również najzwyklejsze tuje ,,Szmaragd" będą świetnie imitowały cyprysy.
Obstawiałabym ten drugi gatunek zwłaszcza z uwagi na pokaźne rozmiary, jaki może osiągać ten żywotnik.
Można by stworzyć z nich ramy ogrodu, a jałowce ,,Blue Arrow" wykorzystać np. przy obsadzaniu alejek.
Jakiekolwiek świerki darowałabym sobie, raczej nie będą wyglądały ,,po śródziemnomorsku".
Pomyśl o sośnie żółtej, jest podobna do pinii, a taka w ogrodzie śródziemnomorskim musi być:)
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”