Odstraszanie ptaków

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Ania Sochacka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 27 maja 2013, o 16:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: odstraszacze ptaków

Post »

Hey ja mam urządzenie o nazwie Birdchaser dokładnie takie jak na tym filmiku http://www.youtube.com/watch?v=yxXf4slzcMg
Jest ok, odstrasza natomiast teraz bym chciała coś na ultradźwięki żeby nie było za bardzo uciążliwe na tarasie przy otwartym oknie i w związku z tym mam pytanie czy ktoś już stosował urządzenie na ultradźwięki?
TomaszEeE
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 13 cze 2013, o 14:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: odstraszacze ptaków

Post »

Ja kupiłem taki sam tylko taniej w firmie z Koszalina, Tiscali czy jakoś tak przez telefon zamówiłem.

Miałem zamówić siatkę ale ten art. mnie przekonał że to zły pomysł:
Zmoderowano, dziękujemy za reklamę./Iwona

Odstraszacz jest bardzo skuteczny. Na szczęście ma regulowaną moc bo jest naprawdę głośny, czujnik ruchu w sadzie się nie sprawdza, poza tym jest naprawdę skuteczny.
Jurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2075
Od: 28 kwie 2006, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Nienacka

Re: odstraszacze ptaków

Post »

Dlaczego nie napiszesz po prostu, że sprzedajesz te odstraszacze?
Rafal111
200p
200p
Posty: 395
Od: 15 wrz 2008, o 19:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: odstraszacze ptaków

Post »

i cały dzień coś mi będzie buczeć w ogrodzie?
kmalec
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 29 sie 2013, o 11:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Odstraszacz ptaków

Post »

Witam wszystkich serdecznie :) Potrzebuję skutecznej broni przeciwko ptactwu, ale nie chcę doprowadzać do rozlewu krwi ;) Wyszukałem sobie takie rozwiązanie Reklamę zmoderowano. , ale wolę się upewnić, że to będzie skuteczne. Macie jakieś doświadczenia z taką maszynerią? Są efekty? Z góry dzięki za odpowiedzi.
Kharr
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 25 cze 2013, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opolskie

Re: Dźwiękowy odstraszacz na ptaki

Post »

Używam tego na swoim ogródku, tyle że jest on oddalony sporo od wszelkiej cywilizacji i tu jest mankament bo robi zajefajnie dużo hałasu. :P Ale fakt, odkąd stosuje nic mi nie zjedzono. Jadę własnie po pomidorki to zrobię zdjęcie mojej "konstrukcji" :P
Kharr
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 25 cze 2013, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opolskie

Re: Dźwiękowy odstraszacz na ptaki

Post »

Nie mogę edytować ;/ wystarczy skrzynka na aku z otworem na kabel:
Obrazek
Obrazek
szafekml
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 30 mar 2014, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Odstraszacze ptaków

Post »

Witam.
Odświeżę kotleta, ale do tej pory nie udało mi się uzyskać (znaleźć) jakiejkolwiek informacji odnośnie ultradźwiękowych odstraszaczy gryzoni i ich skuteczności w stosunku do ptactwa (szpaków).
Wszelkie fora i tematy zaczynają sie od konkretnego pytania a kończą ( jak np ten temat) na czyms zupełnie innym.
Stąd moje pytanie. Czy ktoś z Was, drodzy forumowicze, zakupił ultradźwiękowy odstraszacz gryzoni i użył go przeciwko ptactwu ( np szpaki) z efektem pozytywnym???
Linoqe
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 24 kwie 2011, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Odstraszacze ptaków

Post »

Witam, przeczytałem ten wątek i mogę odpowiedzieć na pytanie czy dźwiękowy odstraszacz działa na ptaki - działa i odstrasza, ma regulację natężenia dźwięku, czujnik zmierzchowy - że nie działa w nocy, regulację częstotliwości wydawania dźwięków. Wydaje dźwięki ptaków drapieżnych i nie jest upierdliwy dla sąsiadów, bo jeśli przyzwyczaili się do przejeżdżających w pobliżu aut, pociągów czy samolotów, czemuż nie przyzwyczają się do odgłosów natury, ( sroka np trzeszczy jak stary karabin ale idzie to wytrzymać ;:219 ), oczywiście trzeba jeszcze od czasu do czasu dodawać inne nie inwazyjne straszaki, bo natura jak to natura zawsze sobie poradzi by zdobyć jedzenie.
Natomiast nie polecam ultra dźwiękowych odstraszaczy :!: Co to za metoda żeby dla własnej przyjemności wypędzać z okolicy wszystkie żyjątka, ultra dźwięki nie tylko przeszkadzają ptakom ale również , psom, kotom, zającom i ptakom które pięknie śpiewają .
Idąc taką drogą za jakiś czas, naszym obowiązkiem będzie zapylanie drzew owocowych( tak jak teraz w Chinach robią) rano, a chcąc odpocząć na łonie przyrody rozstawimy sobie leżak na betonowym tarasie otoczeni plastikowymi sztucznie pachnącymi roślinami i posłuchamy ptaków z głośników, a zżerać będą nas mutanty komary, bo wygoniliśmy z okolicy wszystkie wróble itp, i otacza nas plaga insektów których nie wytruwamy, bo troszkę zmądrzeliśmy ;:14 i nie rozpylani trucizny na komary, bo ginęły też pszczoły i nie mielibyśmy co jeść ( bez pszczół przeżyjemy tylko 4 miesiące). Zniszczyć można eko system szybciutko- przywrócić bardzo wolno( bo natura sobie poradzi, ale nas już nie będzie ;:223 )
Awatar użytkownika
przemekg
1000p
1000p
Posty: 1673
Od: 9 sty 2010, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: północne Mazowsze

Re: Odstraszacze ptaków

Post »

Mam zupełnie odmienne doświadczenie. Kruk wrona zupełnie jest ignorowana przez wróble, czy to mazurki których jest po prostu plaga, niszczą wszystko, dziobią szczaw hosty wszystkie rozwijające się pąki na drzewach, obdziobały cąłą kalinę już nie zakwitnie podobnie teraz zrobiły z czereśnią, jak by tego mało było wchodzą do magazynu i tam brudzą wszystko :!:
Kupiłem ultradżwiękowy odstraszacz wszystko ma go gdzieś, na ptaki nie działa zupełnie :!: :!: :!: , z gryzoniami trudniej to zaobserwować, testowałem tez róznie natężenie i np to które miało działaać na psy i koty, wzbudziło tylko w pierwszej chwili lekkie zaciekawienie po uruchomieniu po czym moje psy się połozyły i dalej smacznie spały.
Tyle im ultradźwięki przeszkadzały.
Jedną dwie rośliny mozna zabezpieczyć przez wieszanie torebek wiatraczków, ale jak uchronić cąły ogród to nie mam pojęcia. :roll:
Pozdrawiam
Cz. I
Cz. II
gochna80
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 24 kwie 2014, o 13:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Odstraszacze ptaków

Post »

Może ma ktoś jakieś "lekarstwo" na szpaki. Zaatakowały mój balkon i nie mogę sobie z nimi poradzić. Wiatraczki i spraye na moje ptaki nie działają... Zjadły mi wszystkie rośliny...
borysj5
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 30 lip 2007, o 11:22
Lokalizacja: Szczecin

Re: Odstraszacze ptaków

Post »

Mnie zaciekawiły dwie metody.
1. Ultradzwiekowy odstraszacz z diodami od Biowin - dostepny wszedzie np alledrogo za 104zł
2. Na alegro znalazlem odstraszacze w ksztalcie koła z palstiku ktore imituje npwielką dupe osy albo wielkie oczy sowy

ktoś to sprawdzał ?

To drugie na alegro ma tytul aukcji : Najtańszy odstraszacz ptaków, szpaki, czereśnie.
Zunters
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 4 lip 2014, o 05:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Odstraszacze ptaków

Post »

Witam
Mam ten sam problem ze szpakami. Nawet walenia w blaszany kubeł pod drzewem się nie bały. Dopiero jak zaczęłam rzucać w ich stronę gałęzią, to odlatywały. Czereśni w tym roku u mnie niewiele, bo kwiat złapał przymrozki. Dlatego szpaki zjadają nawet niedojrzałe i na wpół zielone czereśnie. Sam odstraszacz dźwiękowy z odgłosami ptaków drapieżnych nie zadziałał. Szpaki bardzo szybko przyzwyczaiły się do tego samego nagrania powtarzanego co 5 minut. Może gdyby to były różne nagrania odtwarzane losowo i przypadkowo, to by było lepiej? Teściowie mają odstraszacz z ultradźwiękami i też niewiele pomógł na szpaki (choć na koty to działa jednak).
Ale kupiłam atrapę kruka w locie ( jest kruczoczarny, bo to nie sam plastik, ale na wierzchu taki materiał zamszowy czarny) i powiesilismy go na czubku czereśni wśród gałęzi. U nas ciągle wieje, więc atrapa kruka wciąż porusza się i buja na wietrze, i wygląda jakby kruk ruszał się na gałęzi. Wisi w miejscu widocznym dla nadlatujących szpaków. Do tego odstraszacz dźwiękowy wisi na czereśni i włącza się co 5 minut. Nie jest taki uciążliwy jak ultradźwięki. Szpaki próbowały kilka razy podlecieć i zbadać teren. Ale w końcu odpuściły i już nie siadają na czereśni. Nie muszę biegać za nimi i krzyczeć, co i tak niewiele dawało. Nie wiem czy to zadziała jak całe czereśnie będą oblepione owocem?
Ale warto zastosować kilka różnych form odstraszacza czyli dźwięk plus wizualne i co się jeszcze da. U mnie jak na razie sprawdziło się.
Zastanawiam się nad zbudowaniem gniazda dla kruka na drugiej czereśni i wstawienia w nie atrapy kruka i ciekawe co szpaki na to? Można kupić atrapę kruka, która wydaje odgłosy kruka. Niestety jest ona z plastiku, czyli nie intensywnie czarna. Ale nie wiem czy zadziała taki nieporuszający się kruk? Testował to już ktoś?
Pozdrawiam wszystkich!
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”