Odstraszanie ptaków

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
borysj5
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 30 lip 2007, o 11:22
Lokalizacja: Szczecin

Re: Odstraszacze ptaków

Post »

Mnie zaciekawiły dwie metody.
1. Ultradzwiekowy odstraszacz z diodami od Biowin - dostepny wszedzie np alledrogo za 104zł
2. Na alegro znalazlem odstraszacze w ksztalcie koła z palstiku ktore imituje npwielką dupe osy albo wielkie oczy sowy

ktoś to sprawdzał ?

To drugie na alegro ma tytul aukcji : Najtańszy odstraszacz ptaków, szpaki, czereśnie.
Zunters
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 4 lip 2014, o 05:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Odstraszacze ptaków

Post »

Witam
Mam ten sam problem ze szpakami. Nawet walenia w blaszany kubeł pod drzewem się nie bały. Dopiero jak zaczęłam rzucać w ich stronę gałęzią, to odlatywały. Czereśni w tym roku u mnie niewiele, bo kwiat złapał przymrozki. Dlatego szpaki zjadają nawet niedojrzałe i na wpół zielone czereśnie. Sam odstraszacz dźwiękowy z odgłosami ptaków drapieżnych nie zadziałał. Szpaki bardzo szybko przyzwyczaiły się do tego samego nagrania powtarzanego co 5 minut. Może gdyby to były różne nagrania odtwarzane losowo i przypadkowo, to by było lepiej? Teściowie mają odstraszacz z ultradźwiękami i też niewiele pomógł na szpaki (choć na koty to działa jednak).
Ale kupiłam atrapę kruka w locie ( jest kruczoczarny, bo to nie sam plastik, ale na wierzchu taki materiał zamszowy czarny) i powiesilismy go na czubku czereśni wśród gałęzi. U nas ciągle wieje, więc atrapa kruka wciąż porusza się i buja na wietrze, i wygląda jakby kruk ruszał się na gałęzi. Wisi w miejscu widocznym dla nadlatujących szpaków. Do tego odstraszacz dźwiękowy wisi na czereśni i włącza się co 5 minut. Nie jest taki uciążliwy jak ultradźwięki. Szpaki próbowały kilka razy podlecieć i zbadać teren. Ale w końcu odpuściły i już nie siadają na czereśni. Nie muszę biegać za nimi i krzyczeć, co i tak niewiele dawało. Nie wiem czy to zadziała jak całe czereśnie będą oblepione owocem?
Ale warto zastosować kilka różnych form odstraszacza czyli dźwięk plus wizualne i co się jeszcze da. U mnie jak na razie sprawdziło się.
Zastanawiam się nad zbudowaniem gniazda dla kruka na drugiej czereśni i wstawienia w nie atrapy kruka i ciekawe co szpaki na to? Można kupić atrapę kruka, która wydaje odgłosy kruka. Niestety jest ona z plastiku, czyli nie intensywnie czarna. Ale nie wiem czy zadziała taki nieporuszający się kruk? Testował to już ktoś?
Pozdrawiam wszystkich!
Rafal111
200p
200p
Posty: 395
Od: 15 wrz 2008, o 19:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Odstraszacze ptaków

Post »

ja mam z alledrogo takie koło niby sowa niby odwłok osy :)
i działa już drugi rok
20zł za 3 szt :)

Zmod, proszę o troszkę kultury w wypowiedziach! pomid.
Kalendarz ogrodnika przypomni ci o najważniejszych zaplanowanych pracach w ogrodzie http://kalendarzogrodniczy.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
marekdobrzanky
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 13 cze 2015, o 19:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Odstraszacze ptaków

Post »

Z ptakami niestety bardzo trudno sobie poradzić. U mnie funkcjonują siatki ochronne i zdają na razie egzamin.
boryna
50p
50p
Posty: 98
Od: 23 cze 2010, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. opolskie

Re: Odstraszacze ptaków

Post »

Mój teść stosuje jastrzębia z ziemniaka :) . Na najwyższej gałęzi mocuje pionową tyczkę, na której zawieszony jest ziemniak z wbitymi piórami - niby ogon i skrzydła. Buja się toto na wietrze i ponoć działa.
Bożena
edytka1
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 19 cze 2015, o 20:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Odstraszacze ptaków

Post »

Ja, na szpaki które grasują przy czereśniach, stosuję powieszone płyty CD. Patent od sąsiada.
Rafal111
200p
200p
Posty: 395
Od: 15 wrz 2008, o 19:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Odstraszacz na ptaki

Post »

Mam obok działki słup na którym każdej jesieni zbierają się ptaki.
Zajadają jakieś czarne owoce i świnią potem odchodami wszystko.
Najgorsze że pestki tego sieją się strasznie - 100% wschodów.
Na wiosnę mam małe drzewka w tysiącach sztuk.
Szukam porady jaki odstraszacz zadziała, z detektorem ruchu nie może być bo go nie zainstaluje tak wysoko.
Kalendarz ogrodnika przypomni ci o najważniejszych zaplanowanych pracach w ogrodzie http://kalendarzogrodniczy.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
LadyK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 11 wrz 2015, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Odstraszacz na ptaki

Post »

Widziałam taki ponoć skuteczny w pewnym sklepie internetowym - chyba nazwy nie mogę tu podać - działa w ten sposob, że są tam nagrane odgłosy drapieżników, których boją się mniejsze ptaszki-ponoć działa bo są pozytywne opinie tylko o ile dobrze pamiętam to jest na prąd więc pozostaje jeszcze kwestia podłączenia ale ma możliwośc podłaczenia do akumulatora. Aha i pracuje w dwoch trybach na czujnik i auto gdzie ustawiasz częstotliwośc wydawania dźwięków. Odstraszacz nazywa się birdchaser.
Sama się kiedyś zastanawiałam nad takim rozwiązaniem bo co roku mam na balkonie mnóstwo gniazd jaskółek i niestety przez to ściany i płytki wiecznie ubabrane, ale udało mi się w końcu je zniechęcić w inny sposób.
Pozdrawiam Katarzyna
"Kobieta ma zawsze coś do zrobienia w domu, głupia w nocy śpi, to się jej nazbiera"
antso
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 28 cze 2017, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Odstraszacz ptaków

Post »

Witam
Mam od kilku lat odstraszacz ptaków , który jest bardzo skuteczny. Są w nim nagrane odgłosy ptaków drapieżnych skutecznie odstraszające szpaki gołębie kuny itp.
Aby był skuteczny trzeba ostawić pokrętło głośności na max. oraz pokrętło ustawiania czasu włączania głośnika na najkrótszy czas. Wystarczy w wyszukiwarce google wpisać hasło
odstraszacz szpaków gołębi ptaków kun łasic mysz szczurów
Dareku
200p
200p
Posty: 336
Od: 14 lut 2018, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Odstraszacze ptaków

Post »

Odkopuje temat. Jak wiadomo wiosna za pasem, i już za 1.5 miesiąca będą dojrzewały pierwsze czereśnie. Czy ma ktoś jakiś godny plecenia odstraszacz ptaków który by chronił drzewa od czerwca do lipca ? Płyty CD u mnie działały przez tydzień. Myślałem o jakimś dźwiękowym.
x-G-h
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 131
Od: 10 mar 2014, o 10:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Odstraszacze ptaków

Post »

Ostatnio przeglądałem sobie Aliexpress. Trafiłem na sowę z obracającą się głową. :)
https://pl.aliexpress.com/item/Large-Re ... 50087.html
Czy to może odstraszać ptaki? Może ktoś ma coś takiego? Kupiłbym to ale obawiam się że chiński plastik może nie dotrwać do końca sezonu.
Awatar użytkownika
Świnka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 424
Od: 8 mar 2009, o 17:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków Nowa Huta

Re: Odstraszacze ptaków

Post »

Witajcie :wit czy ktoś wie, czemu sroka na moim balkonie wyciąga z doniczki cebulki narcyzów? Nic z nimi nie robi, tylko wyrzuca i kopie w doniczce. Płoszę ją samodzielnie, więc odstraszacza nie potrzebuję, ale żeby takie coś! ;:202
Pozdrawiam, Ilona
Awatar użytkownika
Rosacare
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 23 mar 2021, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Odstraszacze ptaków

Post »

Pewnie szuka robaków w donicy. ;:223
W zeszłym roku mieliśmy kosa co robił nam i sąsiadom "porządki" w donicach ;:223
W tym roku powiesiłam plastikowego kruka i spokój mamy :wit
"? Widzę to co widzę i w ogóle się nie wstydzę
Niech się wstydzi ten co robi, nie ten co widzi..."
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”