Przymrozki i rośliny w ogrodzie

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
babeczka03
200p
200p
Posty: 201
Od: 3 mar 2008, o 16:41
Lokalizacja: Pomorskie

Post »

Na działkach widziałam rośliny przykryte plastikowymi butelkami, z odciętym denkiem. Różnego rozmiaru, w zależności od wielkości roślinki. Tylko nie pamiętam czy miały korek, czy nie , ale chyba nie... :roll:
Opadły kwiat powracający na gałąź?
To był motyl...
Awatar użytkownika
treissi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8565
Od: 8 sty 2008, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post »

Danusiu dziękuję za podpowiedź :)
Pozdrawiam Monika
Moje wątki
Sprzedam zielone
Awatar użytkownika
dwostr
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2689
Od: 25 mar 2008, o 15:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Post »

fazo pod folię malarską włóż pomięte gazety,będą one dobrze izolowały zimno .

Ogrodniku04 słoiki powinny w zupełności wystarczyć
Serdecznie pozdrawiam Danuta
Awatar użytkownika
Aisyrk
1000p
1000p
Posty: 1198
Od: 18 sie 2008, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Post »

Babeczko, butelek używam z powodzeniem od lat. Korki zdejmuję, bo jeśli nie pojadę kiedyś na działkę, to itak roślinki mają wentylację.
Mam inny problem: Otóż wysadziłam już do grunyu pomidory. Sadzonki są duże i dotykają ścianek butli. Na działkę mogę pójść dopiero w sobotę. Nie wiem, czy liście nie ucierpią od zimna, albo, jeśli będzie ciepło, od gorąca?
"....na betonie kwiaty nie rosną ..."
doris9
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 16 kwie 2008, o 19:29

Post »

Witam, poradzcie jak to jest z kwiatami balkonowymi, od niedawna jestem ich milosniczka. Przy jakiej temperaturze w nocy nalezaloby je zabrac do domu aby nie pomarzly? Dzis w Warszawie bylo +1, a ja mimo wszystko wnioslam kwiaty do domu. Moze niepotrzebnie? Mieszkam na drugim pietrze. Pozdrawiam wszystkich.
Awatar użytkownika
Aisyrk
1000p
1000p
Posty: 1198
Od: 18 sie 2008, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Post »

W domu na pewno cieplej im niż na zewnątrz, ale przy dodatnich temperaturach nie wnosiłabym kwiatów do domu, a może tylko dla spokoju sumienia okryłabym je lekko płatem włókniny.
"....na betonie kwiaty nie rosną ..."
Mała Ogrodniczka

Zimne noce

Post »

Od jutra noce mają być coraz chłodniejsze, spaki temperatury do 0st., lub na minusie. Czy zabezpieczacie swoje rośliny? Okrywacie włókniną? Niektóre drzewka owocowe już mają kwiaty :( A bratki, tulipany i mnóstwo innych kwiatów??? W zeszłym roku po przymrozkach przemarzły wszystkie młode listki moich dereni białych. Na szczęście odbiły potem. Przykrywać, czy zostawić?
Awatar użytkownika
camellia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4513
Od: 21 mar 2010, o 16:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Zimne noce

Post »

Ja wszystkie malutkie krzewy a także byliny, które są wrażliwe na przymrozki przykrywam na noc jakimiś starymi wiadrami czy nawet garnkami - nie ma problemu;)
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Zimne noce

Post »

Jako wieloletnia ogrodniczka nie zauważyłam,żeby przymrozki kiedykolwiek uszkodziły jakieś ozdobne kwiatki, typu tulipany itp, natomiast dwa lata temu całkowicie pozbawiły mnie owoców aktinidii i brzoskwiń, mimo ich okrywania włókniną.
Waleria
Awatar użytkownika
camellia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4513
Od: 21 mar 2010, o 16:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Zimne noce

Post »

U mnie przymrozki uszkodziły kiedyś wschodzące dalie, takie 10 cm wys. ale potem odbiły:)
Mała Ogrodniczka

Re: Zimne noce

Post »

Ja mam ten problem, że tam nie mieszkam, więc jak pojadę i przykryję, to zdejmę włókninę najwcześniej za kilka dni, tym bardziej, że zimno w nocy ma być do niedzieli włącznie.
Dalie też mi kiedyś przemarzły - cała część nadziemna. Potem odżyły, ale długo to trwało, więc teraz z wsadzaniem dalii czekam do maja.
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Zimne noce

Post »

Włóknina na kwiatkach kilka dni im nie zaszkodzi, najważniejsze, żeby nie było jej za grubo no i żeby była przeźroczysta.
Waleria
Awatar użytkownika
LilaRose
200p
200p
Posty: 385
Od: 22 paź 2009, o 23:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Zimne noce

Post »

Ja w razie zapowiadanych przymrozków okrywam tylko hortensje. "Wypraktykowałam", że już przy - 2*C przemarzają.
Pozdrawiam- Liliana
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”