Czym i jak usunąć pnie,korzenie i inne trudne krzewy ? Jaki środek pomoże?

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
barjed5251
200p
200p
Posty: 219
Od: 12 lut 2013, o 08:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Na równi i do Łomży i do Ostrołęki.

Re: Jak usunąć mirabelki?

Post »

ERNRUD pisze:Ja czasem pozorowałem wichury.

Po mirabelkach nic owocowego już dobrze ci nie urośnie, bo już pewnie wyjałowiły ziemię. Jakiś czas będziecie mieć wgląd na sąsiadów. Jak chcecie im dowalić to posadźcie orzecha czarnego.

Dlaczego sąsiadom trzeba dowalic.? Pamietaj ,ze ty tez jesteś sąsiadem dla innych.Nie mieszkasz sam.Wkurzaja mnie takie stwierdzenia ,,musze odgrodzić się od wscibskiego sasiada'',może dla swoich sasiadow to ty tez jesteś wscibski,moze twoje zachowanie na to wskazuje.Trzeba z sąsiadami ,tymi najbliższymi zyc w zgodzie,nie trzeba się kochac ale tolerować i będzie dobrze.
Kwiat zyje,kocha i przemawia cudownym językiem.
(Peter Rosegger )
Z pozdrowieniami BARBARA
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak usunąć mirabelki?

Post »

Coś mi się zdaje, że nie masz szans na usunięcie by babcia nie miała jakiegoś ale.

Postaw sprawę po męsku - wytnij i tyle a z babcią szczerze porozmawiaj że tak trzeba, a od sąsiada to odgrodzisz się żywopłotem ..... jabłoni :D

Aha, na mszyce są środki - tylko trzeba ich użyć. (bardzo fajnie działają roztocza z biopreparatów).
Awatar użytkownika
ERNRUD
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2522
Od: 4 lip 2010, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Radomsko/Kraków

Re: Jak usunąć mirabelki?

Post »

barjed: pewnie się zdziwisz, kiedy napiszę, że mnie też oburza ten cały temat, ale ktoś chce rady - daję ją. Nigdy nie uważałem, że sąsiadowi na siłę trzeba dowalić, ale może akurat istnieje taka potrzeba. Zrobiłeś ze mnie kogoś, kto namawia do złoczyństwa bez względu na sytuację. ;:124
Pozdrawiam. Ernest
? Ex historia arbor cognoscitur ?
Linki: Sztuka cięcia drzew Chirurgia drzew
Aleksandra91
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 13 cze 2021, o 21:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Usunięcie jeżyn

Post »

Witajcie, nie wiem czy wbiłam się na dobry dział ale mam nadzieję że mi pomożecie. Mamy na działce, duuuuzej działce dzikie jeżyny. Chcielibyśmy się ich pozbyć, w zeszlym roku wycięliśmy wszystko co nie było proste bo działka była długie lata nieobrabiana, nikt o to nie dbał. Wiadomo, że wiedzieliśmy, że wyciecie nie usunie problemu jednak już było zupełnie inaczej, jeżyny odrastają, od zeszłego roku staramy się regularnie ich pozbywać (wycinac/kosić) aby się nie rozrastały tak szybko. Natomiast teraz chcielibyśmy pozbyć się ich zupełnie, myslalam o przejechaniu całej działki glebogryzarka badz kultywatorem żeby spulchnić ziemię i wyrwać korzenie, chociażby po części. Docelowo chcielibysmy mieć tam trawnik. Wiem że dluga droga przed nami ale walczymy. Macie jakieś rady pomysły cokolwiek żeby zrobić to szybko i skutecznie??
Awatar użytkownika
enia9
50p
50p
Posty: 50
Od: 3 mar 2010, o 12:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czym i jak usunąć pnie,korzenie i inne trudne krzewy ? Jaki środek pomoże?

Post »

Może zetnij dziką różę na 20 cm , wykop i przesadź gdzie indziej...(u nas dwie osoby musiały taka wielka jest)
ja tak zrobiłam, dwa lata lekko chorowała i ruszyła..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”