Czym i jak usunąć pnie,korzenie i inne trudne krzewy ? Jaki środek pomoże?

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
Tomek_MM
500p
500p
Posty: 528
Od: 6 mar 2009, o 13:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opolskie

Re: problem z pinkami

Post »

Kupujesz grzybnię, zarażasz pniaki i czekasz i czekasz i czekasz aż grzyb rozłoży drzewo. poczytaj tutaj, jest coś podobnego http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... pni#p16523
Aneta77
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 22 lip 2011, o 22:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Jak usunąć drzewo sprzed okna?

Post »

Witam

Prosze o radę.Mieszkam w kamienicy moje okno wychodzi na (powiedzmy) park a tak szczerze mówiac to gąszcz nie poskromionych drzew które ktos nasadził i teraz to jest ciemny lasek którego nikt nigdy nie przycina. Moim problemem jest wierzba która juz mi chce włazić przez okna.Mam tak usytuowane okno że i tak mniej swiatła słonecznego dolatuje i jeszcze te drzewo.Chciałabym te drzewo usunac bo mam ciemno jak nie powiem gdzie,zastanawiam sie czy nie wywiercic dziur w pniu by soki wyciekły lub wylać jakaś substancje,to jest chyba koło 20 letnia wierzba ale nie płaczaca tylko taka krucha.
Może wy macie jakies pomysły? Mieszkam tam od urodzenia i jeszcze niedawno nie przyszło mi nawet do glowy by zniszczyc drzewo,bo nie jestem arogancką panienką ale glowny problem polega na tym ze od 4 lat zdycham na depresje i jak wracam do ciemnego pokoju to nie mam kompletnie sił nic robić ta ciemnosc mnie przytłacza :cry: czuje sie tam po prostu zle.

Pozdrawiam
LeroyMerlin
200p
200p
Posty: 388
Od: 24 maja 2011, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Prosze o pomoc

Post »

Witam,
Każdy ze sposobów który uszkodzi drzewo nie spowoduje że przestanie ono istnieć w danym miejscu - będzie tylko bardziej szpecące, a wniosek o wycinkę i tak Cię nie ominie. Proponuję zgłosić sprawę do Urzędu Gminy i oczekiwać tam rozwiązania problemu. Zazwyczaj jeśli dane drzewo zagraża bezpieczeństwu bądź powoduje kolizję z budynkiem, drogą itp (należy to dobrze zaargumentować) - można uzyskać pozwolenie na wycinkę.
Pozdrawiam, Wojtek
Ekspert Leroy Merlin
Pozdrawiam, Wojtek
Ekspert Leroy Merlin
Aneta77
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 22 lip 2011, o 22:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Prosze o pomoc

Post »

Mysle że burze by okroiły te drzewo skutecznie...bez lisci bylaby juz ulga
mr_master
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 8 lut 2012, o 09:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Jak usunąć korzenie drzew

Post »

mam na starej działce kilkadziesią drzew. są to osiki o średnicy 5-10cm, samosiejki. chcę sie ich pozbyć, aby na ich miejscu założyć mały sad. działka ok 1200m kw. obawiam się, że po wycięciu będą odrastać. proszę o pomoc jaki środek chemiczny zastosować w celu zniszczenia korzeni, bo wykopanie ręczne zajęłoby zbyt wiele czasu.
Awatar użytkownika
mr25ur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 10 lis 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Jak usunąć korzenie drzew

Post »

Wytnij nad ziemią, i posmaruj roundapem lup innym śr. na gilofaście, kiedyś ktoś mądrze zauważył by nie robić tego na wiosnę kiedy soki idą do góry, tylko na jesień. Po roku, dwóch korzenie powinny zbutwieć.
Opryski pod wieczór, i nigdy gdy kwitnie!!!
mr_master
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 8 lut 2012, o 09:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak usunąć korzenie drzew

Post »

myślałem o tym, ale nie byłem pewien czy roundup zadziała zastosowany na pniu wyciętego drzewa. czy poza środkami chemicznymi, których substancją czynną jest glifosat, istnieją inne preparaty? czy ktoś wie co stosuja leśnicy po wycince?
MirekL
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3567
Od: 10 lis 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak usunąć korzenie drzew

Post »

Nic.
Czasem grzybka (phlebia), ale to tylko wtedy, gdy istnieje zagrożenie od huby korzeniowej
MarcinBrz
200p
200p
Posty: 294
Od: 19 lis 2010, o 15:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Krosno, Podkarpacie

Re: Jak usunąć korzenie drzew

Post »

Podobno nawóz azotowy działa. Trzeba wywiercić kilka otworów, zasypać nawozem i ziemią.
Pozdrawiam, Marcin!
Mój ogródek
Awatar użytkownika
rentgen
50p
50p
Posty: 62
Od: 12 lis 2011, o 16:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Jak usunąć korzenie drzew

Post »

Kiedyś widziałem pnie po wycince grubych drzew przykryte czarną folią.Co do skuteczności metody to jest duży znak zapytania.
goni@k
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 18 wrz 2006, o 13:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Łodzią a Warszawą
Kontakt:

Re: Jak usunąć korzenie drzew

Post »

Prościej i zdrowiej byłoby wyrwać karpy przy pomocy traktorka :wit
Awatar użytkownika
bystrzanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 551
Od: 26 wrz 2010, o 17:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bystra k. Bielska Białej

Re: Jak usunąć korzenie drzew

Post »

Poprę pomysł goniak - u mnie sprawę załatwiła minikoparka. Aż byłam zaskoczona ile to maleństwo ma siły.
feniks83
100p
100p
Posty: 128
Od: 22 lut 2011, o 23:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Jak usunąć korzenie drzew

Post »

Ja też poszukuję dobrego sposobu na pozbycie się korzeni tylko że z drzew owocowych mam stary sad,a chciałabym nasadzić nowe drzewa i różne bo dotej pory to same grusze były.Ale dochodzę do wniosku że najlepszym rozwiązaniem jest koparka -tylko boję się o koszty-sad ma 48 arow.No i najszybciej bo ze środkami chemicznymi to nawet 2-3 lata trzeba czekać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”