Nożyce do żywopłotu - co polecacie?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
LukaszNad
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 17 sty 2008, o 19:17
Lokalizacja: Wrocław

Nożyce do żywopłotu - co polecacie?

Post »

Witam
Planuje zakup nożyc spalinowych do żywopłotu, jakie polecacie? Chodzi mi o coś mocnego, wydajnego, czym się dobrze pracuje. Szukam czegoś solidnego co będzie mocno eksploatowane. Proszę wasze rady. Pozdrawiam
barthos
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 22 lis 2007, o 08:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Post »

Obrazek

husqvarna 325HD75x

Moc 0.9 kW / 1.2 KM
Prędkość obr. przy maksymalnej mocy 9000 obr./min
Maksymalna zalecana prędkość obr. silnika 11600 obr./min


Cena:[/b] 1999 zł. (orientacyjnie)
LukaszNad
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 17 sty 2008, o 19:17
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Ciekawy model jednak troche za drogi. Szukam czegoś maksymalnie do 1500 zł, nożyce będe wykorzystywane w firmie ogrodniczej, więc potrzbeuje czegoś wytrzymałego. Może ktoś mi podpowie w co zainwestować, a które modele czy firmy omijać:). Proszę o wasze opinie. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
annodomini
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1573
Od: 13 sty 2008, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Słupska

Post »

Łukaszu, szukasz "czegoś wytrzymałego do firmy ogrodniczej", więc nie szukaj na dolnych półkach tylko na górnych - cenowych i jakościowych - w innym przypadku amortyzacja i naprawy sprzętu zjedzą Twój zysk :D
Wypowiadam się na FO, gdy mam o czymś jakiekolwiek pojęcie,
gdy go nie mam, proszę innych o radę.
Pozdrawiam Skrytopodczytywacz Adam
JM
50p
50p
Posty: 59
Od: 11 mar 2008, o 15:14
Lokalizacja: między Łodzią a Warszawą

Post »

proszę o poradę... :)
do 'objechania' ok 70mb thui - jakie nozyce polecacie - elektryczne wystarcza, czy tez spalinowe?
jaka moc?
Santomini
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 2 lut 2008, o 11:09
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post »

Ja osobiście jestem zwolennikiem nożyc ręcznych i nikt mi nie powie, że są gorsze od elektrycznych.
Ale 70 mb to jednak kawałek. Myślę, że elektryczne wystarczą- spalinowe to już większy wydatek.
Co do mocy, to uwazam, że powinny mieć minimum tych 800 W.

Pozdrawiam,
Santomini.
Awatar użytkownika
Mariusz_S
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1305
Od: 18 lut 2008, o 01:12
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post »

Też wolę ręczne - większa kontrola nad tym, co się robi...
Mariusz Surowiński
Poradnik o trawach
konto-nieaktywne2
---
Posty: 425
Od: 18 sty 2007, o 08:26
Lokalizacja: Błonie

Post »

Santomini pisze:Ja osobiście jestem zwolennikiem nożyc ręcznych i nikt mi nie powie, że są gorsze od elektrycznych. ......
Ręczne nożyce są dobre do przycięcia kilku krzaczków. Jeżeli jest to odcinek powyżej 20 metrów to elektryczne są niezbędne by nie dostać odcisków na rękach. Doświadczylem tego. :idea:
Mariusz_Surowinski pisze:Też wolę ręczne - większa kontrola nad tym, co się robi...
Ja nie widzę różnicy w dokladności cięcia. Kwestia wprawy. :D
Santomini
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 2 lut 2008, o 11:09
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post »

Kacper pisze:Ręczne nożyce są dobre do przycięcia kilku krzaczków. Jeżeli jest to odcinek powyżej 20 metrów to elektryczne są niezbędne by nie dostać odcisków na rękach. Doświadczylem tego. :idea:
Nie zgodzę się- nożyce dobrej jakości i odcisków ani śladu. Już nie raz ciąłem np. thuje o wysokości 3,5 m. Żywopłot długości 30-paru metrów... I odciski były- na stopach od stania na drabinie ;)
Kacper pisze:Ja nie widzę różnicy w dokladności cięcia. Kwestia wprawy. :D
Tu się zgodze, że kwestia wprawy. Ale ja i tak zwolennikiem nożyc ręcznych pozostanę.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Santomini, witaj na forum, cieszę się, że do nas przyłączyłeś, ale proszę, żebyś przeczytał nasz Regulamin , szczególnie fragment dotyczący adresów stron podawanych w stopce. Dziękuję, Nalewka
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
JM
50p
50p
Posty: 59
Od: 11 mar 2008, o 15:14
Lokalizacja: między Łodzią a Warszawą

Post »

Santomini pisze: Ale 70 mb to jednak kawałek. Myślę, że elektryczne wystarczą- spalinowe to już większy wydatek.
Co do mocy, to uwazam, że powinny mieć minimum tych 800 W.
Dzięki za poradę. Kupiłem wczoraj elektryczne 600W z 61cm ostrzem :-)
Grubość cięcia 18mm.

niedługo testy (jak pogoda pozwoli...) :D
Pawlak
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 1 kwie 2007, o 22:20
Lokalizacja: małapolska

Nożyce elektryczne do żywopłotu - jakie wybrać?

Post »

Macie jakieś doświadczenia? Z czego jesteście zadowoleni? Jakie zawiodły. Przeglądam w internecie: Stiga, Bosch, Makita, Gardena...Szukam czegoś porządnego, ale trudno mi porównać oferty. Będę wdzięczny za podpowiedzi.

Pozdrawiam

Pawlak
basia36
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 27 maja 2008, o 09:18
Lokalizacja: Warszawa

Norzyce do żywopu

Post »

mam Bosha. Rewelacja absolutna. Zdecydowanie polecam. Pełen zachwyt od kilku lat. Tnie wszystko jak złoto, grube, cienkie, nie maśli. Można rzeżbić wzorki.

Uwaga jednak na kosiarki el. Bosha - dno dna. Każda złotówka w błoto. Natomiast nożyce do żywopłotu tej samej firmy to bajka. Inny producent po tą samą marką czy jak?
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”