Podwyższona rabata

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Space99
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 27 mar 2009, o 12:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Alwernia - małopolska
Kontakt:

Post »

Wierzba mandżurska...
Wierzba bardzo dobrze rośnie w gliniastej glebie. Obecnie mam tą wierzbe w doniczce w glinie... z kilku patyków. Rośnie i co jakiś czas niechcący ją przysuszam po czym znowu rośnie i tak w kółko :P
Im grubszy patyk tym więcej ma wody zmagazynowane i większe prawdopodobieństwo ukorzenia się.
---- edit:
Najczęściej na zewnątrz wierzba (patyki) zostaje poparzona/wysuszona przez słońce (zaraz po posadzeniu) więc polecam cień na początek.
Pozdrawiam Marcin
Moje winorośla
Awatar użytkownika
Erigone
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 18 cze 2009, o 13:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie

Post »

Dziękuję ogromnie za podpowiedź, właśnie miałam zamiar spróbować ukorzenić ją w doniczce, a nie od razu w ogródku. Mam nadzieje że w końcu wyhoduję sobie to śliczne drzewko :)
Pozdrawiam, Patrycja

Jeśli kochasz życie nie trać czasu, bo z czasu składa się życie - Franklin
Awatar użytkownika
Asia40
100p
100p
Posty: 150
Od: 18 kwie 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnoślaskie
Kontakt:

Post »

Podpatrzyłam grządke z gałęzi i zrobiłam! Sama! Nie jest tak śliczniutka, ale... to dopiero moje ogrodowe początki :)

Obrazek
Asia
evluk
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3675
Od: 16 lis 2008, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Post »

Gratuluję Asiu, piękna....Ja się przygotowuję dopiero do zrobienia takiej. Mogę od gapić od Ciebie? :roll:
Awatar użytkownika
Asia40
100p
100p
Posty: 150
Od: 18 kwie 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnoślaskie
Kontakt:

Post »

:D oczywiście, że tak!
Mam ochotę wykorzystać taką formę przeplatania gałezi do robienia płotków i przggród w ogrodzie. Przy 2 psach musze jakoś zabezpieczyć rosliny :roll:
Asia
Awatar użytkownika
Asia40
100p
100p
Posty: 150
Od: 18 kwie 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnoślaskie
Kontakt:

Post »

Jeszcze jedna fotka, zamiast agrowłukniny przeplotłam pokrzywy, brakuje jeszcze ziemi około 20 cm.

Obrazek
Asia
alwin
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 14 cze 2009, o 20:54
Lokalizacja: mazowsze

Re: Podwyższona grządka

Post »

Przez całą jesień zbieram wszystko co zielone z ogrodu w sumie całkiem dużego. Lądują tu też wszystkie odpadki z kuchni. A grządka tylko w połowie pełna. :(

Obrazek

Przed zimą wrzucę jeszcze 4 kostki słomy, 2 teraz, a jak namokną, to resztę.

Obrazek

Asiu. Agrowłóknina jest po to, aby z boków nie rosły chwasty. U mojej mamy, która ma kompostownik obrzeżony patykami, chwasty wyrastające z boków wypalam palnikiem gazowym. Szybko i bez chemii. Ale u ciebie to nie przejdzie, bo to przecież grządka.
Awatar użytkownika
Asia40
100p
100p
Posty: 150
Od: 18 kwie 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnoślaskie
Kontakt:

Re: Podwyższona grządka

Post »

Moja grządka na placu budowy i wszystkim przeszkadza, nie wiem czy do wiosny dotrwa :(
Asia
loeb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2122
Od: 25 lut 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Podwyższona grządka

Post »

Pokażcie te grządki. Zmajstrowałam coś podobnego jakiś czas temu, tylko zamiast włókniny mam tekturę falistą :) W założeniu ma to dostać do przyszłego roku, bo to zeszłoroczny stos kompostowy który sie nie rozłożył do końca..
Co do ogradzania przed psami, to zależy jak skoczne są psy, u mnie niestety dość słabo to działa, choć możę płotki za niskie..
alwin
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 14 cze 2009, o 20:54
Lokalizacja: mazowsze

Re: Podwyższona grządka

Post »

Przed zimą jeszcze dwa razy wypełniłem moją konstrukcję. Ziemia, obornik, liście. Na wiosnę poziom obniżył się o jakieś 20 centymetrów. Uzupełniłem słomą, słomiastym obornikiem a na wierzch kompost. Najpierw była rzodkiewka a teraz rosną kabaczki i cukinie. I znowu brakuje 10 cm . :(
Awatar użytkownika
renim
500p
500p
Posty: 624
Od: 30 sty 2010, o 16:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Podwyższona grządka

Post »

Robiłam grządkę zgodnie z książką i poziom obniżył się już po tych ulewach, a nie po zimie. Na razie się nie obniża, warzywa rosną pięknie.
Kurcze nie pomyślałam, by tam dołożyć słomy.
alwin
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 14 cze 2009, o 20:54
Lokalizacja: mazowsze

Re: Podwyższona grządka

Post »

Jaką książką ?
Awatar użytkownika
renim
500p
500p
Posty: 624
Od: 30 sty 2010, o 16:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Podwyższona grządka

Post »

Wszechstronny poradnik "Wszystko o ogrodzie" pod redakcją Jurgena Wolffa-wydawnictwo Multico.
Był też opis podobnej grządki, w którymś z wiosennych działkowców, jako grządka na tereny ze stojącą wodą. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”