Ściółkowanie trawą.Ścięta trawa,co z nią zrobić?

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
xardas45
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 27 wrz 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Proszowic

Re: Ściółkowanie trawą

Post »

Pod arbuzy lepiej nie ściółkuj. Zbyt gruba warstwa będzie gniła i spowoduje gnicie arbuzów.
Awatar użytkownika
gosia79z
200p
200p
Posty: 428
Od: 19 sty 2011, o 18:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wyspa Wolin

Re: Ściółkowanie trawą

Post »

Ja ściółkuję pod ogórki i cukinię, a także dynie i nic mi nie gnije, ale być moze przy bardzo deszczowej pogodzie i grubej ilości ściółki...
bozena76
50p
50p
Posty: 58
Od: 6 wrz 2012, o 16:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Co robicie ze ściętą trawą?

Post »

Tak to prawda NOTO. jeśli jest mała działka to można sobie pozwolic na śćiółkowanie albo kompostownik,ale przy takiej ilośći to nie da rady. Ja też w tamtym roku skoszoną trawą wyłożyłam rzędy truskawek ale mam mały trawnik. W tym roku mam 2razy więcej truskawek więc na wszystko trawy mi braknie.
kluska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 830
Od: 3 sty 2008, o 11:26
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne

Re: Co robicie ze ściętą trawą?

Post »

Posiadam 1000m2 trawnika, 250m2 warzywniaka, 250m2 rabat kwiatowych ściółkuję wszystko, trawy deficyt.
klu
kluska - "ogrodnik" od czerwca 2006
bozena76
50p
50p
Posty: 58
Od: 6 wrz 2012, o 16:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ściółkowanie trawą

Post »

W tamtym roku skoszoną trawą wyłożyłam truskawki. Jestem zadowolona ,zero chwastów i owoce czyste. A gdy swieżo skoszoną trawkę cieniutko rozłożymy między warzywa i wymieszamy z ziemią mamy doskonały nawóz :D
Awatar użytkownika
karool
200p
200p
Posty: 369
Od: 31 mar 2007, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Ściółkowanie trawą

Post »

Bożena,mam pytanie,czy trawę podsuszałaś?Ja mam bardzo dużo koszonej trawy,ale mam też awersję do wykładania,bo kiedyś mi pod
krzewami popleśniała i podgniła.Być może ,że zbyt grubą warstwę dawałam.Spróbuję w tym roku w warzywniku,ale chyba trochę podsuszę.
pozdrawiam
Alicja
bozena76
50p
50p
Posty: 58
Od: 6 wrz 2012, o 16:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ściółkowanie trawą

Post »

Alicjo,w truskawki lekko posuszyłam po skoszeniu i nie za grubo trawy . A co do warzyw to swieża trawa też cienka warstwa i od razu motyką skopać z ziemią. Tylko żeby trawa była nie za duża i bez nasion. Bo jak nasiona zaczną wschodzić to nie ma końca z ich plewieniem. Znam to z mojego niedoświadczenia w pierwszym roku :)
NOTO
200p
200p
Posty: 463
Od: 2 sty 2013, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Co robicie ze ściętą trawą?

Post »

Daj trochę wiećej nawozu na trawnik .... nie będzie deficytu. Jak często go kosisz ?
Pozdrawiam Tomek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Tytuł wątku powinien być szczegółowy - uszanuj pracę odpowiadających expertów i włóż trochę wysiłku w treściwy tytuł tego o co pytasz.
kluska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 830
Od: 3 sty 2008, o 11:26
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne

Re: Co robicie ze ściętą trawą?

Post »

od czerwca 2x w tygodniu :roll: i nie mam czasu częściej kosić, bo pracuję do 17, a ogród duży i robota nie tylko na trawniku :)
kluska - "ogrodnik" od czerwca 2006
NOTO
200p
200p
Posty: 463
Od: 2 sty 2013, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ściółkowanie trawą

Post »

Sciólkowanie trawą to prawie same plusy. Polecam.
Tylko estetyka takiego rozwiązania nie jest zbyt wysoka :(
Pozdrawiam Tomek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Tytuł wątku powinien być szczegółowy - uszanuj pracę odpowiadających expertów i włóż trochę wysiłku w treściwy tytuł tego o co pytasz.
Krakus
100p
100p
Posty: 123
Od: 19 gru 2005, o 11:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Co robicie ze ściętą trawą?

Post »

Nie da się jednak uniknąć rozsiewania się trawy tam, gdzie się ściółkuje nią. Nasiona są szczególnie trwałe.
Nie uniknie się nawet przetrwania nasion w kompostowniku. Ja pomimo, iż wybieram kompost co 2 -3 lata, zawsze w miejscu gdzie rozsypuje kompost, mam zaczątek trawnika, i dodatkowe plewienie. Podobnie jest w miejscach, gdzie ściółkuję.
Pozdrawiam
NOTO
200p
200p
Posty: 463
Od: 2 sty 2013, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Co robicie ze ściętą trawą?

Post »

Trzeba tak cześto kosić aby nasiona się nie zdążyły wytworzyć.
Pozdrawiam Tomek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Tytuł wątku powinien być szczegółowy - uszanuj pracę odpowiadających expertów i włóż trochę wysiłku w treściwy tytuł tego o co pytasz.
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Co robicie ze ściętą trawą?

Post »

Nie da się jednak uniknąć rozsiewania się trawy tam, gdzie się ściółkuje nią
Ale tylko w przypadku pozwolenia na wyrośnięcie kwiatostanów, Ja koszę raz w tygodniu, w czasie suszy co 2 tygodnie. Taka trawa nie ma szansy zakwitnąć.
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”