Dżdżownice w trawniku

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
kwinto
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 5 lut 2013, o 23:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Dzdzownice w trawniku - do przesady!!!

Post »

W sklepach ogrodniczych jest masa różnych środków, dzięki którymi możesz zwalczyć te dżdżownice. Albo pożycz od kogoś kury domowe - dla których dżdżownice to przysmak ;)
Poznaj regulamin
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Dzdzownice w trawniku - do przesady!!!

Post »

Trzeba na głowę upaść, by walczyć z dżdżownicami ;:14
Awatar użytkownika
yanka
100p
100p
Posty: 155
Od: 31 mar 2012, o 15:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Dzdzownice w trawniku - do przesady!!!

Post »

To oby na pewno dżdżownice? Widziałaś te dżdżownice? Wygląda,że mogą to być drutowce. Gdy jest inwazja to kopczyki mogą być dosłownie co 10-20 cm . Żywią się korzonkami traw i trawnik wygląda jakby usychał..... :roll:
Izabela
NOTO
200p
200p
Posty: 463
Od: 2 sty 2013, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Dzdzownice w trawniku - do przesady!!!

Post »

Bardzo słuszna uwaga. Obecność dzdzownic raczej pozytywnie wpłynęłaby na trawnik. Proponuję w nocy wybrać się z latarką na trawnik i złapać złończyńców i zrobić im zdjęcia. Z profilu również.
Ustalimy co z nimi zrobić.

:)

Poważnie.
Pozdrawiam Tomek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Tytuł wątku powinien być szczegółowy - uszanuj pracę odpowiadających expertów i włóż trochę wysiłku w treściwy tytuł tego o co pytasz.
marta3145
50p
50p
Posty: 50
Od: 30 wrz 2013, o 08:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Jak zwalczyć dżdżownice ?

Post »

Ja pozwalam kurom sąsiada od czasu do czasu pobuszować po mojej działeczce. W zamian dostaję kilka pyszniutkich jajeczek. To chyba najlepszy sposób na ograniczenie populacji niechcianych robaków w warzywniku i na trawniku. W innym wątku i w którejś gazecie ogrodniczej polecają też jakiś gatunek gęsi albo kaczki jako "ogródkowych czyścicieli" szczególnie przydatnych przy pladze ślimaków.
Awatar użytkownika
Lorrie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3733
Od: 5 maja 2009, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Jak zwalczyć dżdżownice ?

Post »

A a dalej nie rozumiem dlaczego ten wątek nadal żyje i dlaczego ktoś chce się pozbyć z ogrodu tych cudownych stworzeń jakimi są dżdżownice. Nie lepiej byłoby sprzedać dom z ogrodem i wyprowadzić sie do apartamentowca w mieście..?
miki331
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1360
Od: 21 lis 2012, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Jak zwalczyć dżdżownice ?

Post »

Winda nie zawsze sprawnie działa a i ponarzekać na trawniku jakby łatwiej bo więcej powodów do marudzenia
Awatar użytkownika
monimg
500p
500p
Posty: 565
Od: 13 lut 2012, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie jakie cudne

Re: Dżdżownice w trawniku

Post »

Właśnie mam to samo. Dziś sprawdzałam i mam na trawniku górki, dosłownie co mały kroczek a może i więcej. Nie idzie stanąć normalnie ;:185 ;:185 Jestem załamana, bo trawnik był zakładany 3 lata temu. Prawdą jest, że daliśmy ziemię gliniastą (taka była kupiona, ale żeby aż tak ;:202 )
Czyli widłami dziury robić rozumiem?
Awatar użytkownika
annodomini
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1573
Od: 13 sty 2008, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Słupska

Re: Dżdżownice w trawniku

Post »

Sytuacja jest teraz taka, ze nie ma szans nawet na koszenie trawy - kosiarka sie zapada, ziemia jest zbyt pulchna. A 3 lata temu bylo wszystko OK.
Kosiarka się zapada tak, że nie ma szans na koszenie trawy. To nie dżdżownice - to jakieś podziemne anakondy ! Uciekaj !

A może to nornice ?
Wypowiadam się na FO, gdy mam o czymś jakiekolwiek pojęcie,
gdy go nie mam, proszę innych o radę.
Pozdrawiam Skrytopodczytywacz Adam
wawo
200p
200p
Posty: 218
Od: 31 maja 2007, o 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Na trawniku jest sporo bruzd-minikopczyków. Nadto jest tego wysyp w okolicy (trawnik w przedszkolu nieopodal), mam to już na trawniku u siebie (kilka procent powierzchni), przy grudniowo-wiosennym (zaczęły u mnie kwitnąć oczary) usuwaniu chwastów wieloletnich zrobiłem fotkę (czy siedzi w innych bruzdach i czy odpowiada za nie - nie wiem)
Nadaktywności ptaków (wydziobywanie) brak. Trawnik założony w maju.

Obrazek
http://images77.fotosik.pl/188/f347fc4999babe44.jpg



Inne ujęcie (tego samego?) stwora

Obrazek
http://images76.fotosik.pl/188/99be3b85df5bcaf8.jpg
pozdrawiam, WW
Zdenerwowana
ZBANOWANY
Posty: 251
Od: 22 kwie 2015, o 18:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: pędraki?

Post »

To nie są te same stworki. Na pierwszych zdjęciach jest najprawdopodobniej dżdżownica (wex to wyciągnij z ziemi - ma od kilku do kilkunastu centymetrów. One są pożyteczne. drugiego stworka nie znam.
wawo
200p
200p
Posty: 218
Od: 31 maja 2007, o 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Re: pędraki?

Post »

Na dżdżownicach i paru innych sprawach się nie znam (max format zdjęć?), ale mnie on z barwy i długości raczej jakiegoś robala przypomina - za jasny on i za krótki.
To, co zostawiają po sobie:

Obrazek
pozdrawiam, WW
Awatar użytkownika
annodomini
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1573
Od: 13 sty 2008, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Słupska

Re: Pędraki?

Post »

Wawo, na pierwszym zdjęciu dżdżownica, jak i na dalszym i jej "kopczyki". Na drugim to, z pewnością, nie jest pędrak :D Śpij spokojnie. Trawnik nie jest zagrożony. Pozdrawiam. Ale przy takich dorodnych dżdżownicach, będą krety :D A to już w innym wątku.
Wypowiadam się na FO, gdy mam o czymś jakiekolwiek pojęcie,
gdy go nie mam, proszę innych o radę.
Pozdrawiam Skrytopodczytywacz Adam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”