Dżdżownice w trawniku

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dolnoslonzok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2021
Od: 5 wrz 2010, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Oldrzyszowice,w widłach Odry i Nysy Kł., pow. Brzeg, woj.opolskie, hist. Dolny Śląsk, Nizina Śląska.

Re: Dżdżownice w trawniku

Post »

Moje koleżanki, przyjaciółki ogrodnika też nie chciały wczoraj rozmawiać na ten temat.
Obrazek
leszeg
200p
200p
Posty: 399
Od: 5 cze 2013, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Dżdżownice w trawniku

Post »

malgosha pisze:A u mnie nie, ;:222 dzdzownice nie sa mile widziane po 10 latach koczowania po moich trawnikach... i uzerania sie z niezliczona iloscia minikopczykow "produkujacych" chwasty. jeśli sie ich nie pozbede to wczesniej czy pozniej na pewno trafie na kanape u psychologa. ;:219
To nie jest zart - mowie serio.. ;:108 . i prosze o pomoc. Z gory dziekuje. ;:333
Skoro tak to jest jeszcze kilka innych wyjść:
- kosić trawnik wyżej by nie było widać kopczyków
- sztuczny trawnik
- zaprosić kreta do ogrodu, on kocha dżdżownice
- ewentualnie wylewka betonowa zamiast trawnika (można pomalować na zielono :-) )

Jeśli chodzi o chwasty to one zawsze się pojawią i tutaj brak dżdżownic nic nie zmieni. Polecam oprysk na dwuliścienne co miesiąc i chwastów nie będzie widać.
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Dżdżownice w trawniku

Post »

Sam nie wiem co napisać... każdy kawałek zieleni to złożony ekosystem, usunięcie jednego elementu powoduje zakłócenie a nawet wyłączenie całości, a to nigdy dobrze się nie kończy :( :( :( jak już kolega napisał, dżdżownice nie mają wpływu na wzrost chwastów, już bardziej mrówki roznosząc nasiona... ja radził bym docenić pracę którą te dżdżownice wykonują.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”