Co robimy w LUTYM w naszych ogrodach ?

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

http://poradnikogrodniczy.pl/zimowa_lus ... sadzie.php - "Zimowa lustracja w sadzie". Warto ten temat przeczytać by sie dowiedzieć jakie wykonać opryski w lutym i marcu oraz jak wykonać cięcie prześwietlające drzew i krzewów owocowych.
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7587
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Co robimy w LUTYM na działkach i w ogrodach ? [2010]

Post »

Co robimy w lutym na działkach i w ogrodach ? [2010]
:idea:
Miłego dnia!
Admin.
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Co robimy w LUTYM na działkach i w ogrodach ? [2010]

Post »

Ja jak zwykle nic nie robię. Idę na działkę, jak już można grzebać w ziemi.
Waleria
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5426
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Co robimy w LUTYM na działkach i w ogrodach ? [2010]

Post »

Ja łażę w kółko, brnąc po kolana w śniegu, i zastanawiam się, kiedy będzie wreszcie widać, gdzie co rośnie :? Aaa, pobieliłam drzewka, ale nie wiem, czy był to sam początek lutego, czy ostatni dzień stycznia :wink:
X-A-9
---
Posty: 1991
Od: 24 gru 2009, o 12:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Co robimy w LUTYM na działkach i w ogrodach ? [2010]

Post »

Powyższe posty mi humor poprawiły :;230
to może ja coś napiszę :D
warzywnik
-jeśli chcemy w końcu marca sadzić ziemniaki, w połowie lutego możemy je umieścić do skrzynki w celu podkiełkowania.

- w ciepłym inspekcie możemy pod koniec miesiąca wysadzać rozsady sałaty

- w zimnym inspekcie możemy od połowy do końca lutego (zależnie od warunków) siać wczesną marchew, rzodkiewkę.

- w korzystnych warunkach atmosferycznych i glebowych (to chyba nie w tym roku :lol: ) już pod koniec lutego można siać groch łuskowy o gładkich nasionach, podobnie bób. Cebula kiełkuje w temp ziemi 2-3* im wcześniej tym lepiej podobnie jak ww warzywa już w końcu miesiąca można siać.

sad
- Założone jesienią opaski lepowe należy w lutym zdjąć i spalić

- Tniemy drzewa przy bezmroźnej pogodzie i winorośle pod koniec lutego ażeby nie dopuścić do utraty soków.

-W rejonach mroźnych możemy opóźniać kwitnienie drzew poprzez okrycie ziemi słomą itp materiałem.

- Zwalczanie mączniaka jabłoni rozpoczynamy w lutym, pędy pokryte typowym szarym nalotem grzyba wycinamy do zdrowych partii. Zabieg ten ogranicza dalsze porażanie drzewa i zwalczanie chemiczne nie jest tak potrzebna.

- Odginamy pędy do poziomu by przyspieszyć owocowanie drzew.

ogród ozdobny
- kontrolujemy dalie i mieczyki przy bezmroźnej pogodzie dobrze przewietrzyć pomieszczenie w którym są przechowywane.

- w ciągu lutego powinno zostać zakończone prześwietlanie i cięcie redukujące drzew i krzewów ozdobnych.

- Rośliny wiecznie zielone, chronimy przed słońcem.

- Po całkowitym rozmarznięciu ziemi należy sprawdzić, czy posadzone jesienią byliny nie zostały wysadzone przez mróz

materiał z "Weekend na działce" Franz Bohmig
mamba9991
1000p
1000p
Posty: 1530
Od: 13 paź 2008, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Co robimy w LUTYM na działkach i w ogrodach ? [2010]

Post »

Ha, wiedziałam, że to skądś przepisane. Normalni ogrodnicy o tej porze roku piszą na kartce, jakie nasiona dokupić, złażą do piwnicy obejrzeć, jak tam grabie i piją nalewki z derenia, który sami wyhodowali ;:65 właśnie idę do piwnicy po jedną, bo goście przyjdą wieczorem :heja
Nigdy nie można powiedzieć o ogrodzie - uff, gotowe. I to mnie właśnie zachwyca!!!!!!!!!!
Esteci i łakomczuchy
Esteci i łakomczuchy cz.2- aktualna
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Co robimy w LUTYM na działkach i w ogrodach ? [2010]

Post »

Moja pigwowa nalewka pięknie wczoraj złociła się w świetle latarki, gdy ładowałam do koszyka kompoty, soki i sałatki.

"- w korzystnych warunkach atmosferycznych i glebowych (to chyba nie w tym roku :lol: ) już pod koniec lutego można siać groch łuskowy o gładkich nasionach, podobnie bób. Cebula kiełkuje w temp ziemi 2-3* im wcześniej tym lepiej podobnie jak ww warzywa już w końcu miesiąca można siać."

W życiu nie siałam nic wcześniej niż w ostatnich dniach marca. Wcześniej to tak się klei wszystko do grabi, że nie ma szans.
Waleria
Fallenangelv
---
Posty: 1822
Od: 5 sty 2009, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Co robimy w LUTYM na działkach i w ogrodach ? [2010]

Post »

Ja przymierzam się do pobrania zrazów z winorośli.Pobrane na jesieni około 50% juz się przyjęło.Kupiłem ukorzeniacz to zobaczę czy warto,bo jeszcze nie używałem do winorośli.
mamba9991
1000p
1000p
Posty: 1530
Od: 13 paź 2008, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Co robimy w LUTYM na działkach i w ogrodach ? [2010]

Post »

Waleria, a tą pigwę masz swoją, czy kupujesz? Moje niektóre nalewki mają po 10, 12 lat. Ideałem byłoby i alkohol do ich sporządzania samemu zrobić, ale to pewnie nielegalne :D :D :D Ale ok, to nie jest wątek alkoholowy.

Co do siania w lutym to chyba na parapecie, czy w ciepłym inspekcie, bo jak - w błocie siać? A tego roku błota będzie, jak ten cały śnieg się roztopi. Często mam wrażenie, że artykuły ogrodnicze są przedrukami z jakichś zagranicznych pism, albo pisane przez teoretyków.

A na działce w lutym można jeszcze podgrzewać w kociołku węgierskim podłoże, co w zamrażalce ze świąt został.
Nigdy nie można powiedzieć o ogrodzie - uff, gotowe. I to mnie właśnie zachwyca!!!!!!!!!!
Esteci i łakomczuchy
Esteci i łakomczuchy cz.2- aktualna
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Co robimy w LUTYM na działkach i w ogrodach ? [2010]

Post »

Tak się zastanawiam, ile ton śniegu mam na działce. 500m2 razy 0,5m=250m3. Przeszło 200 ton śniegu????
Ja skończyłam filologię, matematyka była dawno, może źle policzyłam?
Waleria
AgnieszkaG.
200p
200p
Posty: 274
Od: 12 wrz 2008, o 13:24

Re: Co robimy w LUTYM na działkach i w ogrodach ? [2010]

Post »

Ja co prawda też nie po matematyce, ale mnie wyszło inaczej. Zależy ile się przyjmie ciężar właściwy śniegu. Najczęściej przyjmuje się, że jest to 250kg/m3. Tak więc 500m2 x 0,5m (rozumiem, że taką masz wysokość) = 250m3. Pomnożywszy przez 250 daje 62500 kg czyli 62,5tony.
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Co robimy w LUTYM na działkach i w ogrodach ? [2010]

Post »

Zgadza się, ja przyjęłam, że 1m3 śniegu =1 tona. Tak waży chyba woda, miałam wątpliwości, ale...
No, 60 ton, to też coś! ;:138
Waleria
dawidbanan
---
Posty: 7593
Od: 29 cze 2009, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Co robimy w LUTYM na działkach i w ogrodach ? [2010]

Post »

Odśnieżamy śnieg, dokarmiamy ptaki, i oczekujemy wiosny :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”