Ogród bezobsługowy

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ciastki
100p
100p
Posty: 115
Od: 24 sty 2017, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród bezobsługowy

Post »

Witam :)
Jako że w styczniu rodzę, to odświeżę temat :)

Nie chciałabym całkowicie zrezygnować z działkowania w tym sezonie, jednak przypuszczam, że będę miała mocno okrojony czas, a zależałoby mi, żeby jednak jakieś warzywko swoje mieć swoje.

W ubiegłym roku dosyć bezobsługowe były dla mnie dyniowate, wobec czego kabaczki i cukinie na pewno i w tym sezonie wrócą na grządkę, ale co poza tym?

Podrzućcie proszę jakiegoś pomysła, najlepiej popartego doświadczeniem :)
Awatar użytkownika
corazonbianco
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1641
Od: 1 kwie 2012, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wschodnie Mazowsze

Re: Ogród bezobsługowy

Post »

Jarmuż jest praktycznie bezobsługowy, nie wymaga nawet podlewania w największe upały, a posadzony odpowiednio gęsto skutecznie zagłusza wszystkie chwasty, tak że odpada nużące pielenie. Także czosnek i pietruszka naciowa są mało problematyczne, niemniej wymagają odchwaszczania. Wczesną wiosną można też wysiać szpinak.
Nie lubię hortensji, zimy i śniegu oraz pastelowych kolorów w ogrodzie.
ciastki
100p
100p
Posty: 115
Od: 24 sty 2017, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród bezobsługowy

Post »

Corazonbianco dzięki :) choć z jarmużem próbowałam już w tym roku, ale wyjątkowo upodobały go sobie ślimaki i dla mnie nie zostało nic ;:185 ale ponowię próbę, może w tym roku będą te przebrzydłe gluty łaskawsze.
Arnika
100p
100p
Posty: 187
Od: 22 paź 2012, o 08:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Centrum

Re: Ogród bezobsługowy

Post »

Na mojej patelni nie ma ślimaków, spróbuję więc z tym jarmużem.
Bezobsługowe warzywa to podobno cukinie i dynie, ale na jałowej ziemi raczej nie urosną
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1054
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Ogród bezobsługowy

Post »

Nie bardzo rozumiem czego właściwie chcecie? Nic nie robić i mieć piękny ogród? Ja mam ogród bezobsługowy! Rosną chwasty, jedno koszenie w roku i cześć! Siadam sobie na tarasie i podziwiam jak moje ary są: a to białe od rumianków,a to niebieskie od chabrów, a to czerwone od maków i jeszcze jakichś czerwonych chwastów. Żyć nie umierać! ;:215
Arnika
100p
100p
Posty: 187
Od: 22 paź 2012, o 08:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Centrum

Re: Ogród bezobsługowy

Post »

"Bezobsługowy" to znaczy wymagający jak najmniejszej pracy. Jak masz do obrobienia np. 2000 m2 samego ogrodu, w tym warzywka a może i sad, trawnik, rabaty kwiatowe itp., pracujesz zawodowo i może jeszcze małe dzieciaki w domu to minimalizujesz czas niezbędny do utrzymania tego wszystkiego we względnym ładzie.

A chwasty, jeśli są pożądane, chciane w ogrodzie, to przestają być z definicji chwastami :wink:
ciastki
100p
100p
Posty: 115
Od: 24 sty 2017, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród bezobsługowy

Post »

Czego chcemy?
Myślę, że porady :D

Wiadomo, że w ogrodzie zawsze jest co robić, jednak z jednymi warzywami jest mniej certolenia niż z innymi :)
Na przykład pomidory vs. kabaczki, nie ma siły, przy tych pierwszych trzeba trochę więcej zachodu, więc wiem, że muszę je sobie w tym sezonie odpuścić.

Chodzi o to, żeby wybrać te rośliny, przy których nie potrzeba wielu nakładów czasu, jednocześnie nie rezygnując z własnych warzyw tak całkiem.

A chciałabym uniknąć sytuacji w której nasadzę wszystkiego w cholerę i jeszcze trochę, a potem się okaże, że jednak źle obliczyłam siły na zamiary, czasu mam mniej niż bym chciała i będę patrzeć jak to wszystko marnieje.

Znajoma poleciła mi fasolę tyczną do puszczenia na ogrodzenie.
Co o tym myślicie?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”