Wiosna ...wiosna tuż ..tuż...

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1067
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Wiosna ...wiosna tuż ..tuż...

Post »

Ciepły luty zrobił podpuchę i wszyscy się nabrali, że to już wiosna. A tu prima aprilis pogodowy i mróz i śnieg za oknem.
Awatar użytkownika
Dolnoslonzok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2021
Od: 5 wrz 2010, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Oldrzyszowice,w widłach Odry i Nysy Kł., pow. Brzeg, woj.opolskie, hist. Dolny Śląsk, Nizina Śląska.

Re: Wiosna ...wiosna tuż ..tuż...

Post »

U nas nad Odrą wiosna. Spójrz do tematu o pogodzie. A śnieg był i dwa lata temu od Wrocławia po Opole i nic to nie szkodziło. Przymrozki (-2,-3 ) w kwietniu są normalną rzeczą do ok. 21 dnia miesiąca.
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1067
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Wiosna ...wiosna tuż ..tuż...

Post »

Puchowy śniegu tren wkrąg roztoczył swe czary.....Uprzedzałem, że nów przyniesie oziębienie, a przyniósł zimę!! I co wy na to romantyczni piewcy wiosny? Wszyscy, którzy uwierzyli w globalne ocieplenie powinni zrozumieć, że to oznacza dla Europy kolejną epokę lodowcową!
Po stopieniu lądolodu Grenlandii zamrze Golfsztrom i zaczną się formować lodowce w górach Skandynawii i w Karpatach. Wy jeszcze nie, ale Wasze wnuki chyba będą musieli uciekać na południe. No, ale mniejsza o gdybanie. Jedno jest oczywiste! Wiosny będą coraz zimniejsze, więc kto lubi pomidory i papryki niech się rozgląda za tunelem albo szklarnią. Zaznaczam,że nie mam nic wspólnego z produkcją czy handlem takowymi. Jeszcze niedawno uważałem ich używanie za przesadę, ale pogoda jest coraz gorsza, i jeśli chce się mieć te owoce przed wrześniem, nie ma cudów; trzeba je chodować w sztucznych warunkach. Życzę Ci Dolnoślonzoku jak największych plonów, ale Twój nadodrzański klimat nie ma wiele wspólnego z Mazowszem, Prusami i Podlasiem.
Awatar użytkownika
Dolnoslonzok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2021
Od: 5 wrz 2010, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Oldrzyszowice,w widłach Odry i Nysy Kł., pow. Brzeg, woj.opolskie, hist. Dolny Śląsk, Nizina Śląska.

Re: Wiosna ...wiosna tuż ..tuż...

Post »

dziad_Jag i ja Tobie życzę udanych plonów.
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2124
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Wiosna ...wiosna tuż ..tuż...

Post »

Zimno i wietrznie, sucho i słońce nieustannie od miesiąca. Chłód przyhamował wegetację, W Toruniu kwitną już forsycje i wcześniejsze magnolie, Moje zatrzymały się w pąkach (u mnie jest zawsze 3 stopnie mniej niż w mieście) Tylko przed domem na południowej rabacie kwitną hiacynty i żonkile. Ptaki śpiewają rano, mimo chłodu, wiosna ;:333
Pozdrawiam Lucyna
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1067
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Wiosna ...wiosna tuż ..tuż...

Post »

Nów przyniósł oziębienie zgodnie z oczekiwaniami. Zakwitła forsycja, a to sygnał okresu zimnego. Niestety na wiosnę jeszcze trzeba poczekać!
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2124
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Wiosna ...wiosna tuż ..tuż...

Post »

Dzisiaj pełnia i znowu chłodniej, wieje północny wiatr.
Wiosna już jest, wegetacja ruszyła, przyleciały jaskółki ;:333
Pozdrawiam Lucyna
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”