Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 

Strefa czasowa: UTC + 1

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5  
Autor Wiadomość
dziad_Jag
 Tytuł: Re: Ile musze posadzić derenia jadalnego, Ligustra pospolitego, i innyh roślin by miały owoce dla ptakow
PostNapisane: 30 kwi 2019, o 11:18 
500p
500p

więcej niż 1 szt.
> Aronie często zjadają ptaki a jest mało wymagająca.< ;:202
ogrodnik....Masz jakąś niezwykłą aronię. Moja zamienia język w podeszwę do butów i nic jej nie tyka. Żona robi z niej zamiennik borówki do mięsa. Natomiast ciekawe, że ptaki nie ruszają malin i jeżyn chociaż są słodkie.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Foxowa
 Tytuł: Re: Ile musze posadzić derenia jadalnego, Ligustra pospolitego, i innyh roślin by miały owoce dla ptakow
PostNapisane: 30 kwi 2019, o 11:20 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Nie tylko on. U mnie też aronia znika w ułamku sekundy. Poduwazymam że nawet małe ptaszki potrafią łykać jej całe kulki.

fonfel
 Tytuł: Re: Ptaki - Owoce jakich krzewów lubią "nasze" ptaki
PostNapisane: 3 maja 2019, o 00:32 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...

0 szt.
U mnie kosy upodobały sobie borówki i bardzo buszowały w tamtym roku. O ile mi to aż tak nie przeszkadzało, bo mam sporo dorodnych krzaków i mogę się podzielić, o tyle sąsiad był wściekły i skarżył się, że prawie nic mu nie zostaje. Przyjeżdżał na działkę z samego rana, ale kos był zawsze pierwszy. :lol: Potem osłaniał borówki agrowłókniną.

ed04
PostNapisane: 3 maja 2019, o 08:37 
500p
500p

0 szt.
Szpaki uwielbiają czeremchę, jeżeli posadzimy ją w pobliżu czereśni i wiśni to zawsze wybiorą czeremchę.

Menysek
PostNapisane: 8 maja 2019, o 19:09 
200p
200p

więcej niż 1 szt.
ed04 napisał(a):
Szpaki uwielbiają czeremchę, jeżeli posadzimy ją w pobliżu czereśni i wiśni to zawsze wybiorą czeremchę.

Dobrze wiedzieć. Ciekawe tylko jak wcisnąć czeremchę... ;:172
U mnie ptaki wcale nie jedzą ani jarzębiny (sieje mi się przez to strasznie) ani berberysów, choć ponoć lubią. Za to ziarno - owszem i to bardzo :lol:

Monika - "Przy malowniczej drodze"

Foxowa
PostNapisane: 8 maja 2019, o 20:01 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Chyba nawet jakby zjadły to by się siała, bo spora część nasion nie jest chyba trawiona.

alette
PostNapisane: 12 maja 2019, o 03:12 
100p
100p

0 szt.
Menysek napisał(a):
ed04 napisał(a):

Dobrze wiedzieć. Ciekawe tylko jak wcisnąć czeremchę... ;:172
U mnie ptaki wcale nie jedzą ani jarzębiny (sieje mi się przez to strasznie) ani berberysów, choć ponoć lubią. Za to ziarno - owszem i to bardzo :lol:

:D Te Twoje ptaki jakieś wybredne są :wink: Gdzie nie czytam, napisane jest, że ptaki lubią owoce jarzębiny, i berberysów. Z tą czeremchą to nie jest chyba takie proste? tzn ze znalezieniem jej na 4 arach miejsca - mam akurat metrowe zdrowe drzewko i myślę, myślę, gdzie je posadzić :?: Czytałam, że to drzewo lubi rosnąć blisko rzek, ogólnie przy zbiornikach wodnych, potrzebuje stale wilgotnych gleb i może rosnąć nawet w cieniu innych drzew. A u mnie - ziemia sucha, i pełne słońce. Wciąż mam ją w donicy ze szkółki i skoro tak lubi wilgotną glebę, to chyba musiałabym dla niej wykopać 1,5 metrowy dól o średnicy chyba 1 m :D i wypełnić go żyzną ziemią i przykryć korą, żeby ziemia tak nie wysychała... Nie wiem czy to ma sens.... Ale chyba spróbuję. Taka czeremcha jest ładna, bardziej podoba mi się do naszego ogródka niż jako drzewo: Obrazek

Nie wiem od czego to zależy, czy czeremcha przyjmie formę krzaczastą czy będzie rosła jako drzewo? Może poprzez cięcie?

Ogrodnik04 napisał(a):
Ligustr pospolity spokojnie wystarczy jeden by wydał owoce, derenie są obcopylne więc przydałby się drugi egzemplarz innej odmiany. Rokitnik jest dwupienny więc konieczne jest posiadanie egzemplarza męskiego i żeńskiego.

Na razie ten ligustr jest mały i zaczął chorować :? , derenia muszę dokupić, co do rokitnika, czytam właśnie że ptaki nie bardzo lubią jego owoce.

seedkris napisał(a):
Tylko czy aby to są najlepsze krzewy dla ptasiej stołówki? U mnie derenia jadalnego nigdy nie zjadały. Ligustr był objadany zimą , sporadycznie. Ja dla ptaków sadziłem na swoim ranczo świdośliwę i berberysy. Rokitnika nic nie objada, wisi całą zimę.

Czy mógłbyś polecić mi jakąś odmianę konkretną, nie karłowatą berberysa? Taką krzewiastą i wysoką? Będę wdzięczna, tych odmian jest tyle, że można się pogubić. Aha, i chyba lepiej będzie kupić dwa, trzy? Można zapytać ile Ty masz tych berberysów? :wink:

seedkris
PostNapisane: 12 maja 2019, o 07:10 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Czeremcha amerykańska będzie dobrze rosła na i suchej ziemi. Nasz rodzimy gatunek preferuje miejsca żyzne, wilgotne w pobliżu rzek.

dziad_Jag
PostNapisane: 12 maja 2019, o 20:51 
500p
500p

więcej niż 1 szt.
Mam wrażenie, że niektórzy uwielbiają walczyć z chwastami. Taki masochizm mam wrażenie....Koleżanka posadziła czeremchę bo jej się podobała, a teraz przeklina dzień w którym to zrobiła. Całe lato i jesień lata ze szpadlem i niszczy siewki których są co roku tysiące.

alette
PostNapisane: 13 maja 2019, o 00:26 
100p
100p

0 szt.
seedkris napisał(a):
Czeremcha amerykańska będzie dobrze rosła na i suchej ziemi. Nasz rodzimy gatunek preferuje miejsca żyzne, wilgotne w pobliżu rzek.

To czeremcha zwyczajna jest, taką w szkółce kupiłam, przycinanie odpowiednie powinno zrobić z niej krzew, mam nadzieję :wink:

dziad_Jag napisał(a):
Mam wrażenie, że niektórzy uwielbiają walczyć z chwastami. Taki masochizm mam wrażenie....Koleżanka posadziła czeremchę bo jej się podobała, a teraz przeklina dzień w którym to zrobiła. Całe lato i jesień lata ze szpadlem i niszczy siewki których są co roku tysiące.

"dziad_Jag" ta czeremcha jest wciąż w donicy, najpierw muszę wykopać metrowy dół, o takiej samej średnicy :D I wypełnić go dobrą próchniczą glebą, i na koniec przykryć właściwą korą. A, to nie podobanie chodzi, a o ptaszki, one lubią owoce czeremchy.

Na razie jest tutaj: Obrazek

Jedyny berberys który mi się podoba, to Berberis thunbergii 'Red Chief', nie wiem czy ptaki zjadają jego owoce.

seedkris
PostNapisane: 13 maja 2019, o 10:42 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Ptaki chętnie zjadają owoce naszego berberysu.

dziad_Jag
PostNapisane: 13 maja 2019, o 11:32 
500p
500p

więcej niż 1 szt.
> ta czeremcha jest wciąż w donicy, najpierw muszę wykopać metrowy dół, o takiej samej średnicy :D I wypełnić go dobrą próchniczą glebą, i na koniec przykryć właściwą korą. A, to nie podobanie chodzi, a o ptaszki, one lubią owoce czeremchy. <
Masz zamiar sadzić palmę daktylową? Czeremcha urośnie byle gdzie i w byle jakiej ziemi. A ptaszki rozniosą nasiona po całej okolicy. Wątpię czy jest jakieś rozróżnienie czeremchy miejscowej i amerykańskiej. Na pewno dawno się już skrzyżowały. Jak chcesz karmić ptaszki to posadź świdośliwę (ptaszki ją uwielbiają!) i nie rozpleniaj tego paskudnego chwasta.

Ogrodnik88
PostNapisane: 15 maja 2019, o 20:47 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Zamiast czeremchy chyba lepsza jest świdośliwa.

alette
PostNapisane: 23 cze 2019, o 15:15 
100p
100p

0 szt.
Czy 70 cm Czeremcha pospolita kupiona w szkółce w donicy, da sobie mimo wszystko radę na zbitej często suchej ziemi? Od kilku tygodni rośnie w pełnym słońcu, na takiej glebie i po deszczach wypuszcza nowe listki. Chciałabym poznać Wasze zdanie. Czy wyrzucić ja, ( tzn. podarować komuś) i posadzić Czeremchę amerykańską? Nie chcę by to było drzewo tylko krzew.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 57 ]  Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5  

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości