Zakładanie ogrodu od podstaw,początkujący

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7505
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Pierwszy ogród na nowej działce

Post »

haggie, agro jak najbardziej , przy wszystkich moich drzewkach stosowałam włókninę. Święty spokój z chwastami, tak przez dwa lata. Później już drzewka były spore. Włókninę w różnych kolorach, szara, brązowa mocowałam po okręgu szpilkami. Jedynie co pozostawało to wyrwanie chwastów tuż przy pniu. Przy sądzeniu, do dołka dawałam obornik i mieszalam z ziemia ale tak by korzenie nie stykały się z nim. Jak korzenie podrosną to sobie same do niego sięgną.
Na fotce malutka brzoskwinka wysadzona z doniczki, dodatkowo zabezpieczyłam siatka przed dzikimi królikami i sarnami.
Obrazek
Pozdrawiam! Gienia.
MariuszW_
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 16 sty 2022, o 07:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Lokalizacja tunelu i grządek (upraw warzyw)

Post »

Cześć, to chyba mój pierwszy post bo rozpoczynam przygodę z ogrodnictwem :-)
Planuję założenie tunelu foliowego 4x2,5 i czterech grządek podwyższonych (może dojdzie więcej) w ogródku za domem - na pomidory / paprykę, grządki na trochę innych warzyw. Mam pewną przestrzeń, którą mogę wykorzystać.
Czy moglibyście doradzić, czy taki układ będzie ok? Czy lepiej kombinować z ustawieniem tunelu w osi południowy wschód (opcja 2)? Nie chciałbym go stawiać na skos działki by był w osi północ południe chociaż pewnie tak by było najlepiej.
Z góry dziękuję za podpowiedzi

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”