Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 

Strefa czasowa: UTC + 1

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Autor Wiadomość
Kate_M
 Tytuł: Zakładanie trawnika, glina, sąsiad zalewa, brak ogrodzenia
PostNapisane: 27 cze 2019, o 14:01 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
Nie wiem od czego nawet zacząć, to może napiszę że sytuacja jest skomplikowana :uszy Chcę założyć trawnik, na działce 1000m2, na której stoi nowy dom. Jak to po budowie teren nie ogarnięty ;:202 , chaszcze(łąka maków i innych w tym perz) sięgające 1,5 metra :roll: . Teren ma spadek w kierunku od końca działki do drogi. Pierwszym problemem jest brak ogrodzenia, i to się szybko nie zmieni bo funduszy po budowie domu zwyczajnie brak. Druga sprawa to sąsiad, który podniósł swój teren o jakieś 40 cm ;:134 w stosunku do mojej działki + wyprowadził deszczówkę rurami wprost na graniczący między nami płot(jeszcze nie skończony) ;:223 . Stwierdziłam że musimy się podnieść, jeśli nie chcemy mieć na działce bajora. Po bokach naszej działki są drogi dojazdowe więc nikomu deszczowej wody na działkę wlewać nie będę. Obecnie nawiezione i rozplantowane 8 wywrotek ziemi z jakiegoś wykopu pod budynek. Ziemia ta po deszczach + okropnej suszy zrobiła się twarda że nawet łopaty nie wbiję :;230 . Zdaje mi się że to ziemia z gliną, albo po prostu glina... żeby wyrównać teren brakuje jeszcze sporo. Doradźcie jak na takiej ziemi założyć piękny trawnik. Wzdłuż wymarzonego płotu myślę o żywopłocie z wiązu syberyjskiego . Trawnik z głównym przeznaczeniem dla małych dzieci, aby miały się gdzie bawić. ;:162

Zobacz profil Wyślij e-mail      

dziad_Jag
 Tytuł: Re: Zakładanie trawnika, glina, sąsiad zalewa, brak ogrodzenia
PostNapisane: 27 cze 2019, o 14:15 
500p
500p

więcej niż 1 szt.
Trudno cokolwiek radzić nie widząc samej działki. Sąsiedzkie chamstwo jest niestety na porządku dziennym. Co do dzieci to zapewniam Cię, że na trawniku dzieci po prostu się nudzą! Dzieci uwielbiają wszelki chaszcze i kopanie w ziemi. Potrzebują przygody a nie XIX wieku pod nadzorem bony czy niańki.

Kate_M
PostNapisane: 27 cze 2019, o 14:49 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
Piszę o trawniku dla małych dzieci, bo obecnie mowa tu o dwóch szkrabach 1,5 roku i 3 latku. Więc nadzór i tak jest potrzebny. Wstawię zdjęcie działki z widokiem na główną drogę, dojazd z kostki do garażu, widać nawet wspomniane wcześniej 1,5 metrowe chaszcze ;:219 Drugie zdjęcie to tył mojej działki gdzie graniczymy z ów wspomnianym sąsiadem + droga dojazdowa do jego posesji. Widać kawałek jego frontowego płotu, a także kostka(tu akurat miejsce na śmietnik), różnica poziomu jego kostki a mojej ziemi to -40cm. Palety rozłożone bo notorycznie samochody "od sąsiada" parkują na moim terenie. Dodam że nasz taras wychodzi właśnie w kierunku na płot sąsiada i że chcielibyśmy w spokoju korzystać z tarasu, spędzać czas rodzinnie przy grillu itp.

Obrazek

Obrazek

Karo
PostNapisane: 27 cze 2019, o 17:27 
-Administrator Forum-.

więcej niż 1 szt.
Patrząć na to drugie zdjęcie,wiedząc,że chwilowo nie beziesz mogla wyrównac poziomu swojej dzialki do poziomu dzialki sąsiada ioraz wyobrażajac sobie wielce prawdopodobny konflikt z sasiadem ja bym natychmiast posadzila szpaler krzewów,ktore szybko przyrosna odgradzajac Was od czujnego wzroku sąsiada.
Krzewy taniektore jeszcze w tym sezonie spelnią role zywopłotu oslonowego.
Z czasem postaw tam płot betonowy na ktory puścisz pnącza,które zaslonią niemuly dla oczy beton ale znakomicie sprawdzą sie jako izolacja przed ciekawskimi.
Roznica poziomów dzisiaj ,przy proponowanych nasadzeniach ,nie jest wielkim poroblemem.
Ja posadzilabym szpaler dereni variegata,tawuły van Houtena lub pęcherznicy kalinolistnej.
Ich cięcie można wykonywać o kazdej porze roku i bez szczególnej dbalości.
Są malo wymagające i spelnią oczekiwaną rolę.

O zagospodarowaniu frontu,trzeba pomyslec i przemyślec gruntownie nasadzenia.
Trawnik owszem ale to bardzo trudna i nie tania inwestycja.
Trzeba odpowiednio przygotowac teren by nie walczyc potem z wiatrakami i patrzec na smętna murawę.
To kosdztowna inwestycja i musisz troche poczytać na ten temat na naszym forum znajdziesz szereg doskonalych podpopiedzi jak to zrobić by nie wywalać pieniedzy w błoto.
Popatrz na trawniki naszych forumowiczów,poczytaj porady np. asprokola tutaj posty na ten temat i zacznij zagospodarowywac swój teren

Proponuję kilka tematów z forum
- viewtopic.php?f=18&t=2837
- viewtopic.php?f=32&t=10197
- viewtopic.php?f=7&t=65668

ale mamy takich praktycznych porad wiele :wink: :wit

❤ KaRolinki

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości