Grzyby na trawniku(Czarcie kręgi i inne postaci)

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
ODPOWIEDZ
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

A u innych?
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
Gabriela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10859
Od: 18 gru 2007, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

U mnie też tam jakieś halutki rosną, ale nie przejmuję sie za bardzo.
Martwi mnie bardziej susza, choć co tydzień pada deszcz i sama tez czasami podlewam.
Awatar użytkownika
wronek89
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1006
Od: 12 mar 2006, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

U nas porządnie nie padało już bardzo bardzo długo.
ajurkow
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 12 maja 2008, o 11:24
Lokalizacja: Poznań/Robakowo

Post »

Witam, na początku chciałbym podziękować wszystkim którzy tworzą to forum, tzn. piszącym :D
Ja do tej pory tylko czytałem, wiele cennych rzeczy się dowiedziałem o roślinach, uprawie, szkodnikach. Za to serdecznie dziękuję.

Niestety muszę zapytać o radę - zostałem ofiarą. Po paru deszczowych dniach, które w WLKP były niedawno cały mój świerzo założony trawnik pokrywają grzyby. A był taki piękny choć jest z maja br. gęsty i zielony, prześliczny. Jest ich bardzo dużo, setki. Cieńki pień około 5cm wysokości, kapelusz tuż nad trawą, mocno stożkowy, blaszki. Grzyb w kolorze kawy z mlekiem. Szlag by jes trafił, gram w piłke z dzieciakiem i wszystko pachnie grzybami :/
Co robić? Jakie błędy popełniłem?
Awatar użytkownika
bishop
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5191
Od: 4 cze 2008, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wsi/prawie środek Polski
Kontakt:

Post »

ajurkow, czy to takie grzyby:
Obrazek Obrazek
?
Pozdrawiam - Krzysiek
Mój czasopożeracz
Awatar użytkownika
MariaTeresa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2146
Od: 1 lut 2008, o 02:43
Lokalizacja: małopolska

Post »

Brałeś ziemię z lasu?
Możesz je wyrzucić i podlać ziemię np. Rhizolex lub Rowral w stęż. ok.3 x wyższym od zalecanego na opakowaniu..
Pozdrawiam ciepło
Ulubieńcy MariiTeresy
ajurkow
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 12 maja 2008, o 11:24
Lokalizacja: Poznań/Robakowo

Post »

Raczej żadne z tych, jutro zrobię fotkę i podeśle na forum.
ajurkow
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 12 maja 2008, o 11:24
Lokalizacja: Poznań/Robakowo

Post »

MariaTeresa pisze:Brałeś ziemię z lasu?
Możesz je wyrzucić i podlać ziemię np. Rhizolex lub Rowral w stęż. ok.3 x wyższym od zalecanego na opakowaniu..
Ziemi z lasu nie brałem. Gleba jest dobra (III i IVklasa) więc nie przywoziłem niczego. Jedyne co to niski poziom wód gruntowych, około 80cm od powierzchni mam wodę.
Działka była ugorem przez około 10lat, rosła bujna roślinność. Tępiłem w zeszłym roku Rundup'em w tym roku kazalem rolnikowi uprawić, później troche nawozu i siałem trawę.

Gleba jest bogata w próchnicę, ale grzyby (tak mi się wydaje) rosną tam gdzie ziemia raczej trochę lżejsza. Na początku jak trawnik wschodził było pole skrzypu, trochę się martwiłem, ale po kilku koszeniach poobumierał w większości. Jeszcze go widać w trawniku, ale naprawdę nieznacznie. Zaś te grzyby pojawiły sie nagle.

Rhizolex powiadasz, rozejrzę się za tym. Mam nadzieje, że nie jest kosmicznie drogie bo trawnika mam z 500m2.

Dziękuje za podpowiedzi

//////////ZMIANA
Dodaje obiecaną fotę
Obrazek
Awatar użytkownika
aśka2006
500p
500p
Posty: 556
Od: 18 gru 2007, o 13:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn warmia i mazury

Post »

A ja wczoraj wzięłam wiaderko i poszłam na maślaki - czasem warto mieć grzyby na działce - mniam :lol:

Trujaki też mam ale moje dziecko systematycznie je niszczy i jakoś nam nie przeszkadzają.
Aśka
ajurkow
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 12 maja 2008, o 11:24
Lokalizacja: Poznań/Robakowo

Post »

Atak grzybów ustał, nowe już nie rosną. Wszystko jak widać zależy od pogody. Było parę cieplejszych dni, suchych i grzybów niet.
Ale tak patrzę dziś za okno.... i myślę, że niebawem znów grzybobranie :-)
sabacik
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 3 paź 2008, o 18:46
Lokalizacja: koszalin

Post »

u mnie na tarwniku jest katastrofa. w ciagu tygodnia jakby mi ktos skropil czerwonymi plamami trawnik. trawnik zakladany byl na poczatku maja. wyroslo duzo zielska. walczylismy z nimjak sie tylko dalo, lacznie z areatorem i ponownym dosiewaniu. pryskany mniszkem. chwasty jako tako poginely, ale teraz mamy od groma plam czerwonych i kilka innych grzybow. w ogole ten trawnik jest jakis marny, rzadki, jest szansa, zeby byl miekki i sliczny w przyszlym roku? co moge z nim jeszcze zrobic?
ajurkow
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 12 maja 2008, o 11:24
Lokalizacja: Poznań/Robakowo

Post »

Kolego, może jakieś foto tych czerwonych plam? Być może to "plamistość czerwona", nachyl się zobacz jakiego rodzaju te czerwone plamy. Czy widać czerwone nitki wśród traw? Czy to jakieś grzyby?

Profilaktycznie, zredukuj podlewanie, teraz już dość wilgotno jest, być może przesadzasz z wodą.
sabacik
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 3 paź 2008, o 18:46
Lokalizacja: koszalin

Post »

podlewalam tylkow maju i w czesrwcu jak byly susze a trawa siwezo zasiana. a to czerwone to na pewno grzyb roznie na ziemi w plackach, w ktorych trawa nie wyrosla.
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”