Grzyby na trawniku(Czarcie kręgi i inne postaci)

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
ODPOWIEDZ
ajurkow
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 12 maja 2008, o 11:24
Lokalizacja: Poznań/Robakowo

Post »

MariaTeresa pisze:Brałeś ziemię z lasu?
Możesz je wyrzucić i podlać ziemię np. Rhizolex lub Rowral w stęż. ok.3 x wyższym od zalecanego na opakowaniu..
Ziemi z lasu nie brałem. Gleba jest dobra (III i IVklasa) więc nie przywoziłem niczego. Jedyne co to niski poziom wód gruntowych, około 80cm od powierzchni mam wodę.
Działka była ugorem przez około 10lat, rosła bujna roślinność. Tępiłem w zeszłym roku Rundup'em w tym roku kazalem rolnikowi uprawić, później troche nawozu i siałem trawę.

Gleba jest bogata w próchnicę, ale grzyby (tak mi się wydaje) rosną tam gdzie ziemia raczej trochę lżejsza. Na początku jak trawnik wschodził było pole skrzypu, trochę się martwiłem, ale po kilku koszeniach poobumierał w większości. Jeszcze go widać w trawniku, ale naprawdę nieznacznie. Zaś te grzyby pojawiły sie nagle.

Rhizolex powiadasz, rozejrzę się za tym. Mam nadzieje, że nie jest kosmicznie drogie bo trawnika mam z 500m2.

Dziękuje za podpowiedzi

//////////ZMIANA
Dodaje obiecaną fotę
Obrazek
Awatar użytkownika
aśka2006
500p
500p
Posty: 556
Od: 18 gru 2007, o 13:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn warmia i mazury

Post »

A ja wczoraj wzięłam wiaderko i poszłam na maślaki - czasem warto mieć grzyby na działce - mniam :lol:

Trujaki też mam ale moje dziecko systematycznie je niszczy i jakoś nam nie przeszkadzają.
Aśka
ajurkow
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 12 maja 2008, o 11:24
Lokalizacja: Poznań/Robakowo

Post »

Atak grzybów ustał, nowe już nie rosną. Wszystko jak widać zależy od pogody. Było parę cieplejszych dni, suchych i grzybów niet.
Ale tak patrzę dziś za okno.... i myślę, że niebawem znów grzybobranie :-)
sabacik
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 3 paź 2008, o 18:46
Lokalizacja: koszalin

Post »

u mnie na tarwniku jest katastrofa. w ciagu tygodnia jakby mi ktos skropil czerwonymi plamami trawnik. trawnik zakladany byl na poczatku maja. wyroslo duzo zielska. walczylismy z nimjak sie tylko dalo, lacznie z areatorem i ponownym dosiewaniu. pryskany mniszkem. chwasty jako tako poginely, ale teraz mamy od groma plam czerwonych i kilka innych grzybow. w ogole ten trawnik jest jakis marny, rzadki, jest szansa, zeby byl miekki i sliczny w przyszlym roku? co moge z nim jeszcze zrobic?
ajurkow
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 12 maja 2008, o 11:24
Lokalizacja: Poznań/Robakowo

Post »

Kolego, może jakieś foto tych czerwonych plam? Być może to "plamistość czerwona", nachyl się zobacz jakiego rodzaju te czerwone plamy. Czy widać czerwone nitki wśród traw? Czy to jakieś grzyby?

Profilaktycznie, zredukuj podlewanie, teraz już dość wilgotno jest, być może przesadzasz z wodą.
sabacik
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 3 paź 2008, o 18:46
Lokalizacja: koszalin

Post »

podlewalam tylkow maju i w czesrwcu jak byly susze a trawa siwezo zasiana. a to czerwone to na pewno grzyb roznie na ziemi w plackach, w ktorych trawa nie wyrosla.
Awatar użytkownika
izabella1004
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3631
Od: 18 kwie 2008, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodnio-pomorskie

Post »

Co mam zrobić żeby się pozbyć moich grzybów z trawnika ?

Obrazek
Pozdrawiam Izabella

Ogród Izabelli
Awatar użytkownika
MariaTeresa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2148
Od: 1 lut 2008, o 02:43
Lokalizacja: małopolska

Post »

Gdyby nie póżna pora to radziłabym garść saletry, a tak to podlać Rovral lub Rhizolex albo Topsin, tylko stężenie ok.3 x większe..
Pozdrawiam ciepło
Ulubieńcy MariiTeresy
Amroz
50p
50p
Posty: 54
Od: 1 paź 2007, o 22:35
Lokalizacja: Warszawa

Post »

U mnie rosną takie grzyby że brudzą. Wyglądają na początku jak pieczarka następnie rośnie w górę. Gdy rośnie jeszcze nie brudzi (w tedy akcja zbierania ) bo jak nie zdążymy to "dojrzeją" i wtedy brudzą jakąś mazią. Ale jest taka smołowata i tego dziadostwa nie da się sprać!!! Brudzą na czarno!!! I co z tym fantem zrobić???
Awatar użytkownika
colezka
500p
500p
Posty: 704
Od: 6 maja 2009, o 12:21
Lokalizacja: (woj. łódzkie)

Post »

Witam serdecznie

Znalazłem na allegro jakiś dziwny środek który wlewa się w szczeliny (wcześniej zrobione) pod drzewa takie jak sosna, świerk, brzoza, dąb, grab lub buk i mam pytanie czy ktoś to wypróbował?? Czy to działa?? Jeśli tak to czy możliwe jest żeby zadziałało pod tujami lub odmianami karłowatymi świerku lub sosny??


Z góry dziękuje za pomoc pozdrawiam wszystkich
Awatar użytkownika
colezka
500p
500p
Posty: 704
Od: 6 maja 2009, o 12:21
Lokalizacja: (woj. łódzkie)

Post »

Bardzo dziękuje :) za odpowiedź jednakże czytałem te wątki ale nadal czuje niedosyt :( gdyż jestem ciekaw :?: czy ten preparat zadziała pod tujami i krzewami pochodzącymi od sosny czy świerku.

A jeśli chodzi o wyrzucanie całych grzybów lub ich resztek niestety u mnie to się niesprawdziło :cry:
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4209
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Post »

Problem, o który pytasz to mikoryza .
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
Awatar użytkownika
colezka
500p
500p
Posty: 704
Od: 6 maja 2009, o 12:21
Lokalizacja: (woj. łódzkie)

Post »

Tak naturalnie to wyczytałem na aukcji ale chciałem się drogich forumowiczów doradzić czy moge zastosować ten preparat pod tujami i karłowatymi sonami czy świerkami a niestety we wcześniejszych linkach nic nieznalazłem na ten temat :(

Najbardziej się boje zastosowć tego preparatu pod tymi karłowatymi ponieważ wydałem na te roślinki nie małe pieniążki
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”