Chwasty.Zarośnięta, nieużytkowana działka

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5077
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Wieloletni problem z chwastami. Wciąż wracają. Proszę o Waszą pomoc

Post »

Koszę i zlewam środkiem... i to jest błąd. Gdy chwasty nieco odrosną, to wystarczy zwykły środek, który zawiera glifosat plus tyle samo do niego dodać siarczanu amonu i tym opryskać chwasty. Osobiście herbicydy na moją działkę mają wstęp wzbroniony, bo dosyć dużo trucizn mamy wokół siebie, aby jeszcze bez ważnej potrzeby samemu sobie dawkować.
Emilia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1785
Od: 29 sty 2012, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Chwasty.Zarośnięta, nieużytkowana działka

Post »

Podepnę się pod temat. Mam do uporządkowania ok. 400m kw. ogrodu. Kiedyś rosły tam byliny i krzewy ozdobne, ale kilka lat pozostawienia bez opieki zaowocowało zarośnięciem przede wszystkim siewkami klona i in. drzewkami. Są wysokie na ok. 2-3m. Nie wiem, czy najpierw wyciąć te drzewka czy wykopać i uratować byliny. Boję się, że ja zadepczę, bo gąszcz jest straszny. W dodatku wszystko przerasta trojeść amerykańska, wysoka na 1,5m.
Proszę o podpowiedź.
I tu i tam. Ni tu, ni tam... cz.2
Przyroda nie śpieszy się, a jednak ze wszystkim nadąża. Lao Tsy
Pozdrawiam....... Emilia
lennka01
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 7 kwie 2015, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Hattingen, NRW/ Jelenia Góra

Prezent na 30-te urodziny-Działka ROD

Post »

Witam :wit ,
Spełniłam jedno ze swoich marzeń z okazji 30-tych urodziny :tan Jestem, a raczej mam nadzieję że będę Działkowcem :heja Dzięki odrobinie szczęścia, od dwóch dni jestem posiadaczem działki ROD. Działka 491m2 przez lata nie użytkowana, zarośnięta, brak prądu, woda nie dociągnięta na działke. Opisywana przez Panią z zarządu jako: " Działka z OCZKIEM WODNYM i miejscem na szklarnie"- jak dla mnie to oczko wodne to bagienko dla Shrecka :lol: Bagienko prawdopodobnie zasilane przez pobliskie źródełko. Przy granicy działek dwa zbiorniki wodne.
Kochani proszę o rady. Od czego zacząć? Jakie narzędzia kupić? Brać od razu mini koparkę a potem glebogryzarkę?
Zawsze marzyłam o swojej działce ;:167 Wiem że BARDZO dużo pracy przede mną ale nie od razu Kraków zbudowano ;:306 bardzo liczę na Waszą pomoc i rady. Dodaje zdjęcia mojego prezentu urodzinowego na nich też mapka umiejscowienia działki względem granicy działek i tych dwóch zbiorników wodnych.

Pozdrawiam Natalia.



Obrazek
Obrazek
trybik
50p
50p
Posty: 62
Od: 5 lis 2019, o 22:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Prezent na 30-te urodziny-Działka ROD

Post »

życzę powodzenie i samozaparcia w pracy
JoasiaN
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 5 lis 2020, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Holandia

Re: Prezent na 30-te urodziny-Działka ROD

Post »

Gratulacje Natalia!
Co do tego od czego zaczynac, to pytanie tez jest jaka funkcje ma spelniac ta dzialka i ile czasu i budzetu masz.
Ja bym zaczela od oczyszczenia dzialki i rozrysowania planu biorac pod uwage strony swiata - tzn gdzie jakas szopa, czy domek, czy czesc rekreacyjna, gdzie ewentualne warzywa czy szklarnia moglaby byc itd.
Tak czy owak, to bedzie z pewnoscia super doswiadczenie!
lennka01
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 7 kwie 2015, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Hattingen, NRW/ Jelenia Góra

Re: Prezent na 30-te urodziny-Działka ROD

Post »

Witaj Joasia :wit
Dziękuje że napisałaś. W tym roku zależy mi żeby zrobić porządek, wyrównać teren, zrobić plan. Mieszkam za granicą i w Polsce będę przez 7 tygodni przez które chce intensywnie być na działce ;:65 Na działce muszę jak najszybciej postawić jakiś domek na narzędzia w którym będę mogła z moim 9-miesiecznym "pomocnikiem" schować przed deszczem, schować narzędzia.Myślałam żeby najpierw skosić co się da a potem wynająć małą koparkę a po niej glebogryzarkę. Ale nie wiem czy to dobry plan?
JoasiaN
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 5 lis 2020, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Holandia

Re: Chwasty.Zarośnięta, nieużytkowana działka

Post »

Najwazniejszy jest dobry plan - nie wiem czy jest sens jezdzic glebogryzarka np w miejscu gdzie ma stac domek? Jezeli sa chwasty typu perz, jezyna czy rozrosnieta, zdziczala malina, to przejechanie glebogryzarka bez wybierania klaczy z ziemi niewiele pomoze.
Czyli bedziesz w stanie zajac sie dzialka przez 7 tygodni i potem znowu dluzsza przerwa?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”