Hydrożel

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
jjdj

Re: Hydrożel

Post »

No widzisz, u mnie hydrożele nie pomagały gdy upały po kilka tygodni z krótkimi przerwami trwały, W ogrodzie tylko ściółkowanie pomaga, chociaż mimo wilgoci w ziemi części nadziemne roślin np. mieczyki byly usmażone.
Rośliny pojemnikowe to 2-3 razy dziennie podlewanie. Niektóre donice z hydrożelem, mimo to rośliny potrzebowały częstego podlewania, tak jak te bez. Mokre lato to chyba w 1997 r mieliśmy.
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hydrożel

Post »

To masz za małe doniczki, hydrożel bardzo dobrze magazynuje wodę, ale cudów nie robi. Jeśli podlewanie jest konieczne kilka razy dziennie to może pomyśl o jakimś nawadnianiu kropelkowym czy innym.
BTW gdzie można o tej rakotwórczości hydrożelu poczytać?
jjdj

Re: Hydrożel

Post »

25-35 litrowe donice za małe? W basenie mam sadzić?
Na tyle donic co mam nie byłoby jak się poruszać między przewodami z wodą.

W google scholar chyba to czytałem. Oczywiście nie po polsku, u nas tylko artykuły zachwalające wszystko.
kabzik
50p
50p
Posty: 69
Od: 15 sie 2015, o 20:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Przeźmierowo

Re: Hydrożel

Post »

jjdj : nic nie gromadzi extra wody co naturalne. Perlit dzięki swojej strukturze zatrzymuje i oddaje wodę w czasie i zapotrzebowaniu. Ja u siebie widzę różnicę tam gdzie jest i nie ma perlitu. Przynajmniej nie szkodzę sobie hydrożelem, który należy wymieniać.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Hydrożel

Post »

Czy ktoś wylewał kiedyś hydrożel taki jak dla dzieci ( typu glibi) pod jakieś rośliny?
I z jakim skutkiem?
Awatar użytkownika
OgromnyEdward
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 7 kwie 2011, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Hydrożel

Post »

Cześć, czy z hydrożelem nie jest tak że zmniejsza on pojemność powietrzną w glebie? Dodajemy perlit do podłoża żeby to poprawić, a później dodajemy hydrożel żeby to pogorszyć, ale zwiększyć pojemność wodną, to może nie powinniśmy dodawać tego perlitu i hydrożelu w pierwszej kolejności skoro wychodzi nam na to samo?
Michal96
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 10 lip 2020, o 09:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Hydrogel do kwiatów balkonowych podczas urlopu

Post »

Dzień dobry,

W sprawach kwiatowych jestem zdecydowanie laikiem dlatego będę wdzięczny za każdą poradę i sugestię, nawet te najbardziej oczywistą. Posiadam kilkanaście kwiatów doniczkowych na balkonie. Za tydzień będę na urlopie w związku z tym nie będzie mnie w domu przez około tydzień. Jak mogę zapewnić kwiatom odpowiednie warunki (aksamitka, lobelia, niecierpek, begonia, petunia, chaber, lawenda, mak, maciejka). Czytałem o hydrogelu natomiast nie mogłem nigdzie znaleźć jak użyć go do kwiatów już zasadzonych. I czy po przyjeździe mam wtedy kwiaty podlewać już mniej i przez jaki okres czasu? Chyba że jest inny, lepszy pomysł? Serdecznie dziękuje za każdą odpowiedź i pozdrawiam :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”