Sauna ogrodowa

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
mazi
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 13 gru 2008, o 19:48

Sauna ogrodowa

Post »

Witam, szukam osoby która jest w posiadaniu planu małej ogrodowej sauny!!
Awatar użytkownika
karmad
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 264
Od: 3 maja 2008, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa / Grodzisk Mazowiecki

Post »

Na rynku jest całe mnóstwo propozycji i stony z projektami.
zacznij od szukania tu : http://www.google.pl/search?q=sauna+ogr ... tartPage=1
Tatuś od 24-12-2008
waty
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 29 paź 2017, o 05:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sauna ogrodowa

Post »

Dzień dobry.
Bardzo lubię korzystać z sauny a pogoda ostatnio jeszcze bardziej do tego zachęca. Niestety taki wyjazd to min. 3 godziny, na które nie zawsze mam czas (zwłaszcza w tygodniu po pracy). W związku z tym zacząłem interesować się tematem sauny ogrodowej.

Czy ktoś z Was ma w ogrodzie saunę i mógłby coś na temat takiego rozwiązania powiedzieć?

W szczególności chodzi mi o temperaturę do jakiej przy np. -10 stopni C jest w stanie nagrzać się taka sauna. Po przejrzeniu ofert saun w internecie mam wrażenie, że najpopularniejsze są sauny w kształcie beczki. Grubość ścian waha się od 4 do 6 cm. Oczywiście producenci deklarują, że temperatura na zewnątrz to nie przeszkoda ale mam tu pewne wątpliwości.

Kolejna kwestia to wybór pieca. Intuicyjnie skłaniam się do takich ładowanych od zewnątrz (brak ryzyka dymu czy nawet czadu w środku).

Po trzecie z jakiego drewna najlepiej taką saunę wykonać i jak jest z późniejszym jej utrzymaniem/konserwacją?

Dziękuję i pozdrawiam!
Regulamin Forum
miodziak
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 24 sie 2021, o 11:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Sauna ogrodowa

Post »

Najlepiej kupić już gotową saunę. Sprawdzone firmy, mające doświadczenie w produkcjach z drewna na pewno najlepiej wiedzą, z czego i jak budować saunę. Jeżeli wybierasz piec do sauny to można kupić elektryczny przy, którym nie ma ryzyka zadymienia, bo kamienie podgrzewa się elektrycznie. Chyba że myślisz o piecu na drewno, ale to można kupić też takie, gdzie wkładasz drewno od zewnątrz sauny. Temperatura na zewnątrz nie powinna mieć wpływu na możliwości pieca do sauny.
labeo
100p
100p
Posty: 131
Od: 15 sie 2015, o 14:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sauna ogrodowa

Post »

Interesowałem się tym tematem i generalnie sauna to bardzo prosta rzecz, można ją zrobić nawet z domku narzędziowego (ciekawostka: finowie zrobili saunę z budki telefonicznej :) czyli wstawili do niej piecyk ale to raczej już lekka przesada). Generalnie pomieszczenie ma być drewniane, im mniejsze tym lepsze (w granicach rozsądku oczywiście). Jeśli zastosujesz balik np 4 cm grubości będzie wystarczający (wiadomo im grubszy tym lepsza izolacja i mniejsze straty ale pamiętaj, że i tak pomieszczenie nagrzewasz i używasz góra godzinkę powiedzmy dwa razy w tygodniu). Ciekawą odmianą jest ruska bania. Na portalach sprzedażowych są takie nawet w formie dużej beczki (jak sam pisałeś), możesz przeczytać jaka grubość balika tam jest, jak są zbudowane i jak są duże. Chyba ze chcesz saunę na pokaz to wtedy inaczej do tego podchodzisz. Piec, moim zdaniem najlepiej elektryczny (wygoda) chyba, że lubisz się bawić z paleniem no i ręcznym utrzymywaniem odpowiedniej temperatury.
Awatar użytkownika
zdickens
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 13 wrz 2021, o 09:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sauna ogrodowa

Post »

No a jaki materiał tak właściwie polecacie użyć do zrobienia takej sauny? Pozdrawiam! :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”