Aeracja,wertykulacja.(Odnowa - renowacja trawnika)

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
agrazka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3193
Od: 22 maja 2005, o 23:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post »

Goniek - jeżeli masz taki aerator z koszem,
to czy on zbiera tą uschniętą, wyczesaną trawę?
serdecznie - Grażyna - Mój ogród...
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Post »

goni@k pisze:Co prawda nie mam mchu a i trawnika niezbyt dużo na razie,jednak wykonałam areację (mąż mi sprezentował owe urządzenie,zakupione w markecie),byłam zdziwiona ile suchej trawy wydobyłam z trawniczka a zakładałam go zeszłej wiosny .Miejscami trawa się mocno przerzedziła więc zrobiłam dosiewki,które posypałam ziemią i udeptałam.
Teraz bedę czekać na efekty bo na razie trawniczek marnie wygląda ale podobno to normalne po areacji ,po jakimś czasie powiniem odzyskać ładny wygląd.
Innych zabiegów nie będę wykonywać oczywiscie oprócz koszenia i podlewania. :D :wink:
Czy nie za wcześnie na areację tak młodego trawnika :D
Musiałabym zajrzeć do notatek bo nie pamiętam po jakim czasie można ten zabieg przeprowadzić.
Wiem na pewno, że wertykulację przeprowadza się najwcześniej gdy trawnik ma 3 lata :D
goni@k
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 18 wrz 2006, o 13:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Łodzią a Warszawą
Kontakt:

Post »

No to mnie zasmuciłaś ,Mariolu .
Jakoś nigdzie nie spotkałam takiej informacji ,że trawnik jest za młody na takie zabiegi.Mam nadzieję,że nic mu nie będzie :cry:
goni@k
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 18 wrz 2006, o 13:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Łodzią a Warszawą
Kontakt:

Post »

agrazka pisze:Goniek - jeżeli masz taki aerator z koszem,
to czy on zbiera tą uschniętą, wyczesaną trawę?
Tak ,Grażynko ,ten aerator posiada taki od góry otwarty kosz ,do którego wpada sucha trawa.
Awatar użytkownika
Jagodzianka
100p
100p
Posty: 122
Od: 16 sie 2006, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Post »

Czy ktos ma moze aerator z zamknietym koszem? Jak on się sprawdza?

Z otwartym nie nadaje się na wietrzną pogodę, a przy pustym placu to wiatr wzmaga się nawet przy niewielkich podmuchach... (drzewka i krzaczki dookoła jeszcze nie są zbyt wysokie)

Dodatkowo ja mam takiego pecha, że jak już uda mi się na działkę pojechać to pogoda jest zła. (dotyczy zwlaszcza wiosny). Przez to rzadko udaje mi się wykonać odpowiednie prace w odpowiednim terminie.
Pozdrawiam
Jagoda
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6531
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Jagodzianka pisze:Dodatkowo ja mam takiego pecha, że jak już uda mi się na działkę pojechać to pogoda jest zła. (dotyczy zwlaszcza wiosny). Przez to rzadko udaje mi się wykonać odpowiednie prace w odpowiednim terminie.
No coś Ty??? :shock: :shock: :shock: Nie ma przecie złej pogody, są tylko źle ubrani ludzie !!! :;230 :;230 :;230
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
damian
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 3 lip 2007, o 15:26

Stary zapuszczony trawnik co dalej

Post »

Witam wszystkich .

Kupiłem zapuszczony ogródek działkowy 400 m , wykosiłem kosa spalinową wszystko do zera na działce .

Teraz miałem zamiar przekopać całą działke ale dostałem radę zeby użyć glebogryzarki spalinowej na pierwszy raz
a potem juz recznie dokończyć i poprawić jakąś chemią na koniec . Posiać trawę i wywałować teren .

Czy to dobry pomysł na starcie .

Działka dosyc sucha , lekki spad
przeznaczona pod rekreacje trawa , altanka , gril i troche zieleni i kwiatów .

Proszę o opinie zanim zrobie coś nie tak .
Poczatki działkowca
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Tu masz dużo tematów o trawnikach http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=2821
Pozdrawiam Andrzej.
LiDo
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 28 lut 2007, o 21:09
Lokalizacja: mazowsze

Post »

Trawnik to raczej jeden z ostatnich etapów urządzania ogrodu. Najpierw ten grill altana i rabaty. Do tego czasu wykaszaj chwasty, tak jak to zrobiłeś czyli do zera. Same "wydepczą" się ciągi komunikacyjne. A najlepiej to na razie nic nie robić aby ustalić w którym miejscu potrzebny dach altany, w którym miejscu najlepiej grilować, a które miejsce ma być do np. załatwiania potrzeb fizjologicznych. Ja też kiedyś kupiłem swój pierwszy samochód i przez pare miesięcy doinwestowywałem go bez sensu.
Awatar użytkownika
flowers
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3838
Od: 17 cze 2007, o 21:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Przed założniem trawnika polecam lekturę

http://www.iglak.pl/trawnik/trawnik.htm
damian
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 3 lip 2007, o 15:26

Post »

dziękuję wszystkim za pomoc oczywiscie czytam podpowiedzi aby nie popełnic błedu zabieram się do prac .
Poczatki działkowca
damian
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 3 lip 2007, o 15:26

Glebogryzarka

Post »

Wypożyczyłem glebogryzarkę spalinową z myślą że będzie szybciej i prościej .
Niestety teren okazał sie tak twardy że maszyna cały czas wyskakiwała z ziemi na trawnik , po kilku godzinach walki
zmęczyłem jakieś 70-80 metrów i miałem już dość glebogryzarki .
Następnego dnia szpadel w dłoń i szło dużo lepiej teraz już mam odpowiedz na moje pytanie najpierw przekopać albo
przeorać a dopiero potem można glebogryzarką ale frycowe musiałem zapłacić sam .
Poczatki działkowca
Awatar użytkownika
glad
100p
100p
Posty: 182
Od: 13 sie 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ZCH
Kontakt:

Post »

Nie ma to jak ręczna robota, miałem to samo tak wyglądała moja działka.
Lecz cały czas tam coś robimy. Zaczyna to powoli wyglądać.
Wejdź obejrzyj*ZAPRASZAM*Pozdrawiam*
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 36&t=85402" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”