Skarpa w ogrodzie

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
MamaGeparda
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 13 sty 2022, o 22:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Skarpa w ogrodzie

Post »

Dzień dobry, jestem nowym użytkownikiem i stosunkowo nowym ogrodnikiem. Bardzo proszę o pomoc i wyrozumiałosc bo pojęcie mam blade. Otóż mam w ogrodzie skarpę przy tarasie, wyobraziłam ja sobie jako przestrzeń która będzie cieszyc oczy przy piciu kawy. Posadziłam na niej trzmieliny, bukszpany, wiśnie ozdobna, duży krzaczek lawendy, juki kalifornijskie (niestety słabo rosną) wrzosy jaśminowca. Zależało mi żeby również zima było na czym oko zawiesic. Nie wyscielilam skarpy agrowloknina ze względu na koszt i moja naiwność że wszystko szybko się rozrośnie i nie bedzie to potrzebne. Niestety całe poprzednie lato i wiosnę walczyłam z chwastami i trawa która muszę przycinać nożyczkami bo przerwy miedzy roślinami są zbyt małe. Pracy jest dużo i jest ciągła. Efekt jest super ale na tydzień. Posadziłam tam barwinek ale nie zdało to egzaminu. Czy znacie państwo jakieś sposoby bez agrowlokniny?
Barbara2000
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 662
Od: 29 lip 2008, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Skarpa w ogrodzie

Post »

Ja zamiast agrowłókniny kładę kartony, a na nie wszystko co mam. Korę, trociny, skoszoną trawę. Zawsze to trochę chwastów zagłuszy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”