Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
Zablokowany
zielonamalina
50p
50p
Posty: 81
Od: 28 wrz 2019, o 21:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

W Krakowie tak było wczoraj. Od nocy burze i kolejne ulewy. Już straciłam rachubę...
Awatar użytkownika
Smerfy
100p
100p
Posty: 193
Od: 18 kwie 2020, o 14:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kalety ( woj. Śląskie )

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

Wczoraj prawie cały czas na radarze siedziałam. Od 20:00 do prawie 1 w nocu burza za burzą. Mamie tunel foliowy porozrywało ale krzaki pomidorów całe.
A dziś od rana widziałam że Kraków i całe okolice to tak samo burza za burzą.
Teraz chyba Bieszczady coś tam mają.
Jutro ma być upał a w sobotę i niedzielę znowu powrót burz
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7325
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

Wczoraj cały dzień słychać było przewalające się burze dalej i bliżej.
Nawałnice przyszły do mnie wieczorem i w nocy.
Z uwagi na to, że podwórko jest wyżej od domu, ratowałam ganek przed zalaniem ;:oj
Jeszcze nie byłam oglądać drogi w lesie.
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
Awatar użytkownika
Dolnoslonzok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2021
Od: 5 wrz 2010, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Oldrzyszowice,w widłach Odry i Nysy Kł., pow. Brzeg, woj.opolskie, hist. Dolny Śląsk, Nizina Śląska.

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

Nie ma tygodnia bez nawałnicy znad Czech. Poza tym lżejszy deszcz co dwa dni. Trudno utrzymać uprawę w zdrowiu. Ale co tam, jaka tragedia u Niemców. :(
U mnie w ogrodzie w Dolinie Nysy Kłodzkiej od 2015 r. obserwuję kolczaka zbrojnego. W północnych Czechach siał panikę od 2010 r., skąd przewędrował do nas dolinami rzecznymi i przełęczami sudeckimi. Od 2017 roku było go pełno. Z każdym rokiem jest go coraz więcej. W ubiegłym roku był już we Wrocławiu, pod Oławą, w Lewinie Brzeskim i Brzegu, w tym w Opolu. W tym sezonie tereny między Wro a Opolem należą już do niego. Rok temu spędziłem miesiąc na leczeniu antybiotykowym po jego ugryzieniu. W tym roku ugryzienie poza spuchnięciem i ropniem przeszło już łagodniej. Coraz więcej osób znajomych miało z nim kontakt. Niektóre są już po ugryzieniu.
Na zdjęciach samiec, samica urywa się w kokonie wielkości gołębiego jajka i jest bardziej krępa, masywna.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2587
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

30C i mniej duszno, da się oddychać. Dzis jak na razie spokojniej Wczoraj był koszmar, burze (naliczyłam 8) od 6 rano do 1ej w nocy, niektóre elektryczne (bezdeszczowe) ale wyładowania straszne.... :roll: Przerażająca ta tragedia w Niemczech.
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2840
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

Smaży i tyle, w cieniu 34, w słońcu 46, a słońce nie ostre, niebo lekko przydymione. U mnie poważniejsze burze były jednej nocy i też bez szaleństw, ale deszczu wlało po kokardkę. Pada w nocy, a w dzień grzeje, tylko ostatnia noc była bez deszczu i cicha. Na mapach widać gorąc na Podlasiu.
https://mapy.meteo.pl/
Pozdrawiam Eugenia
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2124
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

Wczoraj gorąco i parno 30 C, dzisiaj ni stad n z owąd temperatura spadła do 21C. Cały dzień lało, wieczorem parówa i mgła jedna wielka.
Pozdrawiam Lucyna
Awatar użytkownika
enia9
50p
50p
Posty: 50
Od: 3 mar 2010, o 12:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

Dziś 23 stopnie , słońce i jest idealnie :)
Awatar użytkownika
Dolnoslonzok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2021
Od: 5 wrz 2010, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Oldrzyszowice,w widłach Odry i Nysy Kł., pow. Brzeg, woj.opolskie, hist. Dolny Śląsk, Nizina Śląska.

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

Pozwolę sobie zamieścić podsumowanie sezonu zimowego 2020/2021 sporządzone przez IMGW.
Średnia temperatura w Polsce wyniosła -0,2 st.C. Jest jednak jedno ale pokazujące jak zróżnicowany klimatycznie jest kraj. Na zachodnich terenach kraju temperatura średnia wyniosła +0,4 st. C, a na terenach wschodnich -0,8 st. C. Dokładne różnice mamy tu: https://www.imgw.pl/wydarzenia/warunki- ... m-20202021

Obrazek
P.S.
Przypomnę, że minimum tej zimy w mojej lokalizacji to -16 st. C jednej, styczniowej nocy, a w zastoiskach mrozowych Wzgórz Trzebnickich na północ od Wrocławia minimum wyniosło tej samej nocy -21 st.C.
zielonamalina
50p
50p
Posty: 81
Od: 28 wrz 2019, o 21:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

Po wczorajszych całodziennych i całonocnych opadach, które tylko zmieniały intensywność od mocnej ulewy do małego deszczu, obejrzałam straty w ogrodzie. No cóż - myślę, że lanie wody strażackim wężem przez godzinę dałoby podobny efekt. :shock:
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2124
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

U mnie dzisiaj rzęsisty deszcz od rana i cały czas pada. Nie ma ulewy. Chłodno 15C. Było już sucho więc deszcz mile widziany :wink:
Pozdrawiam Lucyna
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2840
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

Pada cały tydzień z krótkimi przerwami, mokro i ślisko, temperatura do 20 stopni a zielsko i grzyby na działce szaleją :(
Pozdrawiam Eugenia
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1067
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

Wreszcie słoneczny dzień i temperatura koło 25 st C. Co do działki to stan grzybowy jak na Mazowszu. Złamanej betki. Podaż grzybów na bazarze ogranicza się do kilku garści kurek na wagę złota.Zdumiewające zjawisko biorąc pod uwagę jak mokry jest ten rok.
Zablokowany

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”