Areacja warzywnika, czy możliwa w trakcie sezonu?

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
Ziober
50p
50p
Posty: 63
Od: 29 sie 2019, o 15:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Areacja warzywnika, czy możliwa w trakcie sezonu?

Post »

Cześć,

Szukam informacji na ten temat i niestety nie znalazłem nic konkretnego.
Moje warzywa rosną w glebie gliniastej, przed sezonem zrobiłem co tylko mogłem żeby poprawić jej właściwości, przekopałem ze sporą ilością kompostu, po wysadzeniu warzyw cały czas ściółkuję słomą i zrębkami. W tej chwili ziemia pod warzywami staje się coraz bardziej "zbita". Czy jest jakaś metoda żeby nie szkodząc warzywom trochę ją napowietrzyć? Próbowałem ręcznie to zrobić ale korzenie dość gęsto rozrosły się i nie chcę ich uszkodzić. Czy jest jakiś sposób żeby w trakcie sezonu coś z tym zrobić?
Pytam o konkretne działania przynoszące szybki efekt bez stresu dla warzyw. Czy np nakłuwanie ziemi i niestety razem z nią korzeni zestresuje np. pomidory?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5860
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Areacja warzywnika, czy możliwa w trakcie sezonu?

Post »

:wit Swoim pomidorom często napowietrzam ziemię , czasami wygrzebie korzenie pomidora na wierzch ,ale zasypię ziemią i jest ok . Staraj się wzruszać ziemie wokół korzeni , nie musisz to robić blisko łodygi ,wystarczy jak wzrusz glebę w okół rośliny. Używam do tego zwykłych pazurków, taki trójząb na krótkim trzonku, na klęcząco.
Ziober
50p
50p
Posty: 63
Od: 29 sie 2019, o 15:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Areacja warzywnika, czy możliwa w trakcie sezonu?

Post »

Nie stresuje to pomidorów? Mają delikatne korzenie i nie ma możliwości żeby ich nie uszkodzić.
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5860
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Areacja warzywnika, czy możliwa w trakcie sezonu?

Post »

:wit Pomidory maja niesamowitą zdolność regeneracji systemu korzeniowego. Nic im się nie stanie ,delikatnie wzruszysz ziemie , dobrze im zrobisz.
Ja to robię kilka razy w sezonie ... :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”