Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 4 ] 
Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Autor Wiadomość
dawid11234
 Tytuł: Użyźnianie gleby innymi warzywami
PostNapisane: 5 maja 2020, o 11:31 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
Na początek napiszę o co mi chodzi. Chciałem się was zapytać czy można np. sadząc buraki obok posadzić jakieś inne warzywo/roślinę, które będzie użyźniało glebę? Znalazłem takie coś w internecie: Buraki są wrażliwe na niedobór boru i magnezu i teraz czy np. sadząc obok buraków np. groch, który użyźnia glebę w magnez to czy nie będę miał lepszych plonów? Ten groch i magnez jest dla przykładu. Pytam, bo kiedyś przeczytałem o tym artykuł, ale nie potrafię go teraz znaleźć i pisało w nim, że jakiś rolnik chyba z Ameryki tak właśnie użyźnia swoje warzywa i że ma bardzo dobre plony, czyli nie sadzi jednego warzywa tylko kilka obok siebie także każdy dostarcza do gleby jakieś minerały. Nie pamiętam nawet jak to się nazywa, bo ta technika ma swoją specjalną nazwę, ale za chiny sobie jej nie mogę przypomnieć, możliwe, że zaczynało się to na literę a..., może agro... coś tam.

To pytanie jest też dlatego, że w tym roku pierwszy raz w życiu zamierzam zrobić sobie ogródek. Jako moje pierwsze warzywa zamierzam posadzić na pewno buraki, groch i może marchew i pietruszkę. Nie mam dostępu do żadnej gnojówki, nie chcę kupować żadnej chemii, chcę wszystko naturalnie. W tym roku zamierzam dopiero zrobić sobie kompostownik. Jedyne co wiem i zamierzam to, że buraki można użyźniać popiołem z drzewa, oraz będę stosował gnojówkę z pokrzywy ale też chciałbym zastosować sposób o którym napisałem wyżej, ale potrzebuję nazwy bym mógł o tym dokładnie poczytać w internecie.

Pozdrawiam.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

arameic
 Tytuł: Re: Urzeźnianie gleby innymi warzywami
PostNapisane: 5 maja 2020, o 11:56 
1000p
1000p

0 szt.
Urzeźnia? Nie znam takiego słowa, to ma coś wspólnego z rzeźnią?

arameic
 Tytuł: Re: Użyźnianie gleby innymi warzywami
PostNapisane: 5 maja 2020, o 12:36 
1000p
1000p

0 szt.
W celu naturalnego użyźniania gleby stosuje się przedplon i poplon. O tym możesz przeczytać tutaj: viewtopic.php?f=42&t=46663&p=2453612&hilit=przedplon#p2453612.

Karo
 Tytuł: Re: Użyźnianie gleby innymi warzywami
PostNapisane: 5 maja 2020, o 12:52 
-Administrator Forum-.

więcej niż 1 szt.
Zapraszam też do wątku dot.
Permakultura - klik.
Jak poprawić jakość ziemi

❤ KaRolinki

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.           [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 47 gości