Towarzystwo dla iglaków?

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
marcinpruszcz
500p
500p
Posty: 944
Od: 3 mar 2012, o 16:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Iglaki na glebę gliniastą + towarzystwo dla nich

Post »

Ja w podobnych warunkach posadziłem Metasekwoję (coś pomiędzy paprocią a iglakiem), co prawda trzeba nieco zakwasić glebę trocinami czy korą... Ale efekty (i to bez nawożenia) są przynajmniej godne zastanowienia...
Oinone
200p
200p
Posty: 205
Od: 16 paź 2010, o 08:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Limanowa

Re: Iglaki na glebę gliniastą + towarzystwo dla nich

Post »

Dziękuję serdecznie za wszystkie odpowiedzi!

Cóż... pisałam o nędznym zasobie mineralnym gleby bo rosliny nawożone azofoską ruszyły, ale rosną wolno...z tego co mówicie, chyba najrozsądniej będzie nawozić roślinki a do tego - rozluźnić strukturę gleby... może będę ją w miejscu nasadzeń rozluźniac piaskiem?

spytam też o ten rosahumus... a propos humusu - humus zebrany z połowy działki to nędzna górka badziewia które miało ambicję być humusem, ale wygląda jak reszta ziemi spod spodu... tj glina, glina i jeszcze raz glina...

ma ktoś pomysł czy poza piaskiem coś dodać? jakie proporcje zmieszać? Na oko?

dziękuję też za propozycję metasekwoi :) pomyślę nad nią, ale bardziej mi zależny na ROŚLINACH OWOCOWYCH - i to o nie muszę powalczyć :)


pozdrowienia
Oinone
200p
200p
Posty: 205
Od: 16 paź 2010, o 08:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Limanowa

Re: Iglaki na glebę gliniastą + towarzystwo dla nich

Post »

Witam serdecznie,

Pora żeby odświeżyć własny wątek...

Działka jest już przygotowana do nasadzeń - w zeszłym roku mąż przekopał całą glinę glebogryzarką :) posialiśmy trawę i...trzeba teraz podjąć decyzję co zasadzić...

Bardzo proszę o porady - interesują mnie drzewa iglaste które będą szybko rosnąć (na glinie) Wolałabym żeby miały raczej zwięzły krój - co, Forumowicze, polecacie?

Druga sprawa-jakie iglaki i inne rośliny płożące polecicie na mocno kamienny (prawie bez ziemi) i dość stromy obsyp przy domu?

pozdrowienia
Awatar użytkownika
Menysek
200p
200p
Posty: 419
Od: 24 paź 2007, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wschodu

Towarzystwo dla świerka Conica

Post »

Hej, moja Conica rośnie pięknie od 12 lat i ma już 80 cm! ;:138
Czas na towarzystwo. Według projektu miał tam rosnąc również jałowiec Hibernica i jałowce Depressa Aurea oraz berberysy th. Erecta. Z różnych powodów do większych nasadzeń nie doszło - w tej chwili jest to rabatka bardziej niż nasadzenie - Conica, piwonie różowe, 1 szt. Erecta, 3 Bagatelle.
Już wiem, że Erecta mi się nie sprawdza - po 12 latach jest praktycznie do wymiany :roll:
Moje pytanie - czy pomysł z samą Hibernicą plus Derpessa Aurea warto realizować, czy nie spróbować czegoś innego?
Ktoś coś? ;:224
"W przedziwnym mieszkam ogrodzie, gdzie żyją kwiaty i dzieci, i gdzie po słońca zachodzie uśmiech nam z oczu świeci...
I pielęgnuję murawę, plewiąc z niej chwasty i osty, by każdy, patrząc na trawę, duszą, jak trawa, był prosty."
. L. Staff

Monika - "Przy malowniczej drodze"
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1067
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Towarzystwo dla iglaków?

Post »

Najlepszym towarzystwem dla iglaków są grzyby! ;:306
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”