Rośliny na balkonie przestały rosnąć

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bicuś
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 10 lis 2007, o 00:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Rośliny na balkonie przestały rosnąć

Post »

Hej,
jeśli pomyliłem kategorię to prosiłbym moderatora o przeniesienie :)
Mam problem z wszystkimi roślinami na balkonie: winogrono (3-letnie), maliny (2-letnie), agrest (2-letni), w tym roku posadziłem nawet Aktinidia (mini kiwi) i standardowo zioła (oregano, mięta, rozmaryn), a także pietruszkę (naciowa).
Problem jaki się pojawił to mam wrażenie, że zatrzymała się cała wegetacja, kompletnie. Zaczęło się od agrestu: pod koniec maja owoce zaczęły jakby więdnąć (zdjęcie załączone).
Zasiana na wiosnę pietruszka zatrzymała się na wysokości 2-3 cm i tak od dwóch miesięcy (nie więdnie, nie schnie, po prostu stoi w miejscu).
Winogrono zakwitło (obficie), ale liście zatrzymały się na rozwoju i mają średnicę 5-6 cm, owoce (już przerzedzone) nabierają kolorów a maja zaledwie 4-5 mm średnicy :(
Maliny tak samo - przestały rosnąć. Liście nigdzie nie opadają, co najwyżej delikatnie żółkną po brzegach.
Pierwszy raz coś takiego widzę, a trochę siedzę w szeroko pojętym ogrodnictwie.
Ma ktoś jakieś pomysły? Z chorób - była mszyca na agreście, ale to już po wspomnianym incydencie z końca maja, szybko się jej pozbyłem (agricolle).

Obrazek
Awatar użytkownika
PATRYK
100p
100p
Posty: 120
Od: 6 lut 2019, o 20:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sokołowo

Re: Rośliny na balkonie przestały rosnąć

Post »

Balkon jest dość specyficznym miejscem wzrostu roślin.
Rośliny w pojemnikach zawsze będą rosły gorzej niż w gruncie. Nawożenie + nawadnianie. Tyle
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”