szybkie wypełnienie / zasłonięcie luki

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
Koziouek
50p
50p
Posty: 52
Od: 30 kwie 2019, o 20:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: szybkie wypełnienie / zasłonięcie luki

Post »

Pizza pisze:Tak mi luźno przyszło do głowy... a może by "ogarnąć" to gruzowisko, żeby wyglądało ciut estetyczniej i zamiast walczyć z terenem, wykorzystać go i zrobić np. skalniak dla roślin, które lubią kamienisty, suchy teren...?
Taki rozchodnik to ja np. zastałam na działce po kilku latach zachwaszczenia i zaniedbania całkowitego. Wyrósł na murku, na mniej więcej dwóch garściach ziemi przyniesionej przez mrówki w celu zrobienia sobie tam mrowiska. Skubany chyba jest nie do zdarcia.
Tak, ale rozchodniki chyba lubią słońce, a to akurat miejsce jest otoczone drzewami i zacienione. Poza tym, jeśli chodzi o te rozchodniki (i rojniki) rosnące na murkach, to oczywiście ciekawy pomysł, tylko nie bardzo rozumiem, jaka ma być ich przyszłość w takiej szczelinie? No bo przecież to powinno się jakoś rozrastać (?)
Dzięki, chętnie przejrzę.
Koziouek
50p
50p
Posty: 52
Od: 30 kwie 2019, o 20:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: szybkie wypełnienie / zasłonięcie luki

Post »

Emilia pisze: Na to gruzowisko na pewno posadziłabym bluszcz, winobluszcz pięciolistkowy albo trójklapowy, winorośl pachnącą.Wystarczy wyjąć trochę gruzu, zrobić dołek, nasypać ziemi i wsadzić roślinę. Rośliny sobie poradzą, jeśli dostaną trochę wody. Można też w ten sposób posadzić np. trzmieliny płożące.
Zdecydowałem się na trzmieliny (zresztą z wymienionych roślin tylko one były w tym sklepie ogrodniczym), chociaż kiedy je wsadziłem, to nabrałem pewnych wątpliwości, czy na pewno takie trzy sadzonki w sensownym czasie rozrosną się dookoła, ale na razie kupiłem właśnie trzy:

Obrazek

Mogę je sobie nawet codziennie podlewać, to nie problem, tylko ziemi tam będą mieć bardzo mało - tyle, co w doniczkach ze sklepu i dookoła jeszcze nieco ziemi ogrodniczej z worka. Głębszych dołków nie dało się tam wykopać, bo pod spodem beton.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”