Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  
Autor Wiadomość
mirasek
 Tytuł:
PostNapisane: 11 mar 2009, o 11:16 
200p
200p

1 szt.
Dzięki za podpowiedzi. Czy dużo tej saletry mam wlać?
O zgodę gminy nie pytałem, Ścinam odrosty co kilka lat, tyle, że teraz już mi się to znudziło. Co każdy mocniejszy wiatr zbieranie po całej działce gałęzi i liści. Będę wsadzał coś mniej pracochłonnego . Tak w ogóle to one są na mojej działce, tylko ogrodzenie mam bliżej.

gosia221
 Tytuł: Re: Usuwanie pni drzew
PostNapisane: 19 kwi 2011, o 11:54 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

1 szt.
Moja znajoma stosuje podobną technikę. Ale przez polaniem pnia Roundupem nawierca w nim lika otworów wtedy podobno szybciej działa i łatwiej pozbyć się korzeni

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Piok
 Tytuł: Re: Usuwanie pni drzew
PostNapisane: 30 maja 2011, o 12:30 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
Witam,

zamiast grzybni na kołeczkach można by spróbować sposobu opisanego tutaj: http://energia.odnawialna.info/usuwanie-karp-boczniakiem/
Może i trzeba poczekać na efekty, ale to ekologiczny i pożyteczny sposób pozbycia się niechcianego pniaka. Roundup to świństwo jednak - chyba najcięższy kaliber ogrodowej chemii.

pozdrawiam,
P.

rainbow
 Tytuł:
PostNapisane: 27 kwi 2012, o 23:00 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
Witam , sprawa wygląda tak : mam działkę , kupiłem ją w stanie mocno zarośniętym , w więkrzości przez młode drzewka śliwy takie ok 1,8m wysokości . Ogólnie teraz robię wycinkę tych krzaków. Oczywiście korzenie póki co są w ziemi. Pytanie co z nimi zrobić? 1 opcja - zepchnąć wszystko detem , 2 opcja - spryskać wszystko roundupem i nawieźć ziemi , 3 - opcja tylko nawieźć na to ziemi i równać , nie bawić się w spycharki i round upy. Dodam że tak czy siak ziemi musze nawieźć , bo działka jest w dole i musze ją "podwyźszyć". Więc jakbym nawiózł ziemi i to równał to jest szansa że te korzenie puszczą nowe gałęzie i wylazą z ziemi? Pytanie trochę wydaje mi się oczywiste że nie wylazą i pogniją , ale wolę się spytać czy ktoś ma jakieś rady wobez powyższego.
Jak trzeba mogę wrzucić zdjęcia.

Norberto
 Tytuł:
PostNapisane: 28 kwi 2012, o 19:32 
100p
100p

0 szt.
Witaj.
Po pierwsze roundup jest środkiem do usuwania chwastów i na drzewka oraz korzenie nie będzie miał żadnego działania.
Jeżeli wytniesz korzenie w okolicy pnia, to szansa na "odrosty" jest znikoma. Ważne także jakie drzewa chcesz usuwać. Jeżeli, to tylko śliwki, to bez problemu, bo np. z wiśnią trzeba być bardziej dokładnym... ta roślina dość mocno walczy o życie i może wypuszczać odrosty :) Przejechanie całości spychem byłoby najmniej męczące aczkolwiek gwarancji i tak nie masz na stu% eksterminacje.

bystrzanka
 Tytuł: Re: Co zrobić z korzeniami PROSZĘ o radę
PostNapisane: 29 kwi 2012, o 20:12 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Roundup to nie tylko środek na chwasty. Drzewo też zabije pod warunkiem opryskania żywych liści i użycia odpowiedniej ilości tego środka. Jeśli część zielona jest ścięta to nie ma już czego pryskać. Wycięta śliwka daje mnóstwo odrostów. Wywal od razu korzenie, nie będą przeszkadzały w przyszłości (np. przy kopaniu dołów pod nowe drzewka czy krzewy).

Napoleon
PostNapisane: 2 maja 2012, o 20:20 
500p
500p

0 szt.
rainbow napisał(a):
Witam , sprawa wygląda tak : mam działkę , kupiłem ją w stanie mocno zarośniętym , w więkrzości przez młode drzewka śliwy takie ok 1,8m wysokości . Ogólnie teraz robię wycinkę tych krzaków. Oczywiście korzenie póki co są w ziemi. Pytanie co z nimi zrobić? 1 opcja - zepchnąć wszystko detem , 2 opcja - spryskać wszystko roundupem i nawieźć ziemi , 3 - opcja tylko nawieźć na to ziemi i równać , nie bawić się w spycharki i round upy. Dodam że tak czy siak ziemi musze nawieźć , bo działka jest w dole i musze ją "podwyźszyć". Więc jakbym nawiózł ziemi i to równał to jest szansa że te korzenie puszczą nowe gałęzie i wylazą z ziemi? Pytanie trochę wydaje mi się oczywiste że nie wylazą i pogniją , ale wolę się spytać czy ktoś ma jakieś rady wobez powyższego.
Jak trzeba mogę wrzucić zdjęcia.

Bez pozwolenia nie wolno podwyższać poziomu gruntu.Poszukaj na forum tematu o podnoszeniu gruntu.

mr25ur
PostNapisane: 2 maja 2012, o 21:03 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Drzewko ucinasz przy ziemi, pędzlem zasmarowujesz roundapem nie rozcieńczonym, lub innym podobnym herbicydem na bazie gilofastu, tenże jest zaciągany do systemu korzeniowego drzewka i likwiduje je na amen, przy okazji to świństewko pomaga w rozkładzie drzewa w ziemi.

pawel9
 Tytuł:
PostNapisane: 2 maja 2012, o 22:20 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
Witam stalem sie posiadaczem starego zaniedbanego ogrodu w ktorym jest mnustwo drzew,mam do was pytanie chce sie pozbyc wszystkich drzew tylko problem jest z tym jak pozbyc sie korzeni i pniakow nie chce uzywac srodkow i czekac pare sezonow , mam na mysli jakis sprzet tylko jaki ciagni sobie poradzi czy koparke trzeba zalezy mi na rownym terenie prosze o pomoc moze wiecie ile moze kosztowac wynajecie takiego sprzetu prosze o pomoc dziekuje.

Obrazek

pawel9
 Tytuł:
PostNapisane: 2 maja 2012, o 23:31 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
NO tak tylko tym randapem to będę tego sie pozbywal ze trzy lata ,mi zalezy na czasie czy ciagnik to przeora czy trzeba koparke moze spych.doradzcie cos.

francikrecz
PostNapisane: 3 maja 2012, o 07:27 
500p
500p

1 szt.
Witam. Paweł, masz zastrzeżenia i niemały problem. Najlepiej dowiedz się w Urzędzie Gminy czy w ramach rekultywacji gruntu możesz podnieść poziom tegoż gruntu wymieniając jako powód choćby zastoisko mrozowe /niekoniecznie musisz mówić o korzeniach/. Wiem, że w ramach usuwania enklaw nieużytków taką zgodę można uzyskać. Pozdr, Francik.

Napoleon
 Tytuł: Re: Karczowanie drzew Prosze o Pomoc!!!
PostNapisane: 3 maja 2012, o 09:30 
500p
500p

0 szt.
Ceny zależą od danego regionu,miasta itp.

Pashmina2006
PostNapisane: 3 maja 2012, o 09:34 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Witam gdy już zetniesz drzewa może być ciągnik. Za pomocą metalowej linki można próbować je wyciągnąć. Najlepiej jednak byłoby wynająć koparkę. Koszt wynajmu takiego sprzętu jest różny. Ja płaciłem 100zl/h pozdrawiam

image
PostNapisane: 3 maja 2012, o 09:40 
200p
200p

więcej niż 1 szt.
Widziałam kiedyś jak , po ścięciu drzewa z pozostałego pnia i korzeni, pozostała sterta trocin. Chyba takie urządzenie nazywa się rębakiem do korzeni. :roll: Szukałam firmy, w mojej okolicy która, by dysponowała takim urządzeniem ale, niestety nie ma :( . Może jakaś palcówka leśnictwa ma w Twojej okolicy taki sprzęt. :wit

JanuszKR
PostNapisane: 3 maja 2012, o 10:59 
100p
100p

1 szt.
Ucięcie drzew tuż nad ziemią powoduje powstanie problemu korzeni. Ja bym spróbował ( jeżeli drzewa są zdrowe i nie spróchniałe ) wyrywać całe drzewa, a najpierw je uciąć (ale na wys. ok 2 - 2,5 m). Na wysokości 1,5 - 2 metra zaczepiona stalowa linka do ciągnika powinna spowodować, że siła ciągnika ( w razie potrzeby działająca raz z jednej, a raz z drugiej strony ) wyrwie się wraz z korzeniami. Miałem raz antonówkę ( zdrowe drzewo ), które pod wpływem obciążenia owocami i wiatru położyło się samo i wyszło wraz z korzeniami.

Janusz

pawel9
 Tytuł: Re: Karczowanie drzew ,proszę o radę
PostNapisane: 26 cze 2012, o 12:41 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
co myslicie o wyciaganiu drzew ruk cugiem.

Kosiarki
 Tytuł: Re: Karczowanie drzew, proszę o radę
PostNapisane: 28 cze 2012, o 15:36 
10p - Początkujący
10p - Początkujący

1 szt.
W przypadku kiedy zostaje duży korzeń,pień po karczowaniu, najlepiej jest wynająć koparkę i zrównać to z ziemią, wtedy ma to największy sens. Cena to około 100-150zł za godzinę w zależności od wykonywanych prac.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 125 ]  Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 61 gości