Karczowanie,usuwanie trudnych korzeni,pieńków,krzewów,drzew

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Napoleon
500p
500p
Posty: 780
Od: 23 lis 2010, o 14:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Z nad morza

Re: Co zrobić z korzeniami PROSZĘ o radę

Post »

rainbow pisze:Witam , sprawa wygląda tak : mam działkę , kupiłem ją w stanie mocno zarośniętym , w więkrzości przez młode drzewka śliwy takie ok 1,8m wysokości . Ogólnie teraz robię wycinkę tych krzaków. Oczywiście korzenie póki co są w ziemi. Pytanie co z nimi zrobić? 1 opcja - zepchnąć wszystko detem , 2 opcja - spryskać wszystko roundupem i nawieźć ziemi , 3 - opcja tylko nawieźć na to ziemi i równać , nie bawić się w spycharki i round upy. Dodam że tak czy siak ziemi musze nawieźć , bo działka jest w dole i musze ją "podwyźszyć". Więc jakbym nawiózł ziemi i to równał to jest szansa że te korzenie puszczą nowe gałęzie i wylazą z ziemi? Pytanie trochę wydaje mi się oczywiste że nie wylazą i pogniją , ale wolę się spytać czy ktoś ma jakieś rady wobez powyższego.
Jak trzeba mogę wrzucić zdjęcia.
Bez pozwolenia nie wolno podwyższać poziomu gruntu.Poszukaj na forum tematu o podnoszeniu gruntu.
"Naj­pierw Cię ig­no­rują. Po­tem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą wal­czą. Później wyg­ry­wasz." Mahatma Ghandi
Awatar użytkownika
mr25ur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 10 lis 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Co zrobić z korzeniami PROSZĘ o radę

Post »

Drzewko ucinasz przy ziemi, pędzlem zasmarowujesz roundapem nie rozcieńczonym, lub innym podobnym herbicydem na bazie gilofastu, tenże jest zaciągany do systemu korzeniowego drzewka i likwiduje je na amen, przy okazji to świństewko pomaga w rozkładzie drzewa w ziemi.
Opryski pod wieczór, i nigdy gdy kwitnie!!!
pawel9
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 2 maja 2012, o 21:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Witam stalem sie posiadaczem starego zaniedbanego ogrodu w ktorym jest mnustwo drzew,mam do was pytanie chce sie pozbyc wszystkich drzew tylko problem jest z tym jak pozbyc sie korzeni i pniakow nie chce uzywac srodkow i czekac pare sezonow , mam na mysli jakis sprzet tylko jaki ciagni sobie poradzi czy koparke trzeba zalezy mi na rownym terenie prosze o pomoc moze wiecie ile moze kosztowac wynajecie takiego sprzetu prosze o pomoc dziekuje.


Obrazek
pawel9
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 2 maja 2012, o 21:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

NO tak tylko tym randapem to będę tego sie pozbywal ze trzy lata ,mi zalezy na czasie czy ciagnik to przeora czy trzeba koparke moze spych.doradzcie cos.
francikrecz
500p
500p
Posty: 647
Od: 9 lut 2012, o 11:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lasy nad Baryczą

Re: Co zrobić z korzeniami PROSZĘ o radę

Post »

Witam. Paweł, masz zastrzeżenia i niemały problem. Najlepiej dowiedz się w Urzędzie Gminy czy w ramach rekultywacji gruntu możesz podnieść poziom tegoż gruntu wymieniając jako powód choćby zastoisko mrozowe /niekoniecznie musisz mówić o korzeniach/. Wiem, że w ramach usuwania enklaw nieużytków taką zgodę można uzyskać. Pozdr, Francik.
Francik
Awatar użytkownika
Napoleon
500p
500p
Posty: 780
Od: 23 lis 2010, o 14:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Z nad morza

Re: Karczowanie drzew Prosze o Pomoc!!!

Post »

Ceny zależą od danego regionu,miasta itp.
"Naj­pierw Cię ig­no­rują. Po­tem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą wal­czą. Później wyg­ry­wasz." Mahatma Ghandi
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Karczowanie drzew Prosze o Pomoc!!!

Post »

Witam gdy już zetniesz drzewa może być ciągnik. Za pomocą metalowej linki można próbować je wyciągnąć. Najlepiej jednak byłoby wynająć koparkę. Koszt wynajmu takiego sprzętu jest różny. Ja płaciłem 100zl/h pozdrawiam
Awatar użytkownika
image
200p
200p
Posty: 273
Od: 23 lip 2010, o 16:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Myszków/ Śląskie
Kontakt:

Re: Karczowanie drzew Prosze o Pomoc!!!

Post »

Widziałam kiedyś jak , po ścięciu drzewa z pozostałego pnia i korzeni, pozostała sterta trocin. Chyba takie urządzenie nazywa się rębakiem do korzeni. :roll: Szukałam firmy, w mojej okolicy która, by dysponowała takim urządzeniem ale, niestety nie ma :( . Może jakaś palcówka leśnictwa ma w Twojej okolicy taki sprzęt. :wit
Pozdrawiam! Róża
JanuszKR
100p
100p
Posty: 153
Od: 3 gru 2010, o 22:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Karczowanie drzew Prosze o Pomoc!!!

Post »

Ucięcie drzew tuż nad ziemią powoduje powstanie problemu korzeni. Ja bym spróbował ( jeżeli drzewa są zdrowe i nie spróchniałe ) wyrywać całe drzewa, a najpierw je uciąć (ale na wys. ok 2 - 2,5 m). Na wysokości 1,5 - 2 metra zaczepiona stalowa linka do ciągnika powinna spowodować, że siła ciągnika ( w razie potrzeby działająca raz z jednej, a raz z drugiej strony ) wyrwie się wraz z korzeniami. Miałem raz antonówkę ( zdrowe drzewo ), które pod wpływem obciążenia owocami i wiatru położyło się samo i wyszło wraz z korzeniami.
Pozdrawiam

Janusz
pawel9
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 2 maja 2012, o 21:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Karczowanie drzew ,proszę o radę

Post »

co myslicie o wyciaganiu drzew ruk cugiem.
Kosiarki
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 1 cze 2012, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Karczowanie drzew, proszę o radę

Post »

W przypadku kiedy zostaje duży korzeń,pień po karczowaniu, najlepiej jest wynająć koparkę i zrównać to z ziemią, wtedy ma to największy sens. Cena to około 100-150zł za godzinę w zależności od wykonywanych prac.
Awatar użytkownika
julcia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2255
Od: 19 maja 2011, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Leszno w Wielkopolsce

Re: Karczowanie drzew, proszę o radę

Post »

również 10 lat temu kupiłam zaniedbaną działkę, ze starymi chorymi drzewami poradziłam sobie w następujący sposób odkopałam podstawę drzewa, ucięłam pień, posypałam mocznikiem grubo i przykryłam warstwą ziemi po 2-3 latach po korzeniach nie było śladu
Pozdrawiam Julia
Moje zielone zakręcenie
miki331
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1360
Od: 21 lis 2012, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Karczowanie drzew Prosze o Pomoc!!!

Post »

MID2006 pisze:Witam gdy już zetniesz drzewa może być ciągnik. Za pomocą metalowej linki można próbować je wyciągnąć. Najlepiej jednak byłoby wynająć koparkę. Koszt wynajmu takiego sprzętu jest różny. Ja płaciłem 100zl/h pozdrawiam
w 2013 płaciłem 65 za godzinę (kopanie rowów pod drenaż budynku, inst. gazową i plantowanie terenu po wykopanej studni)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”