Karczowanie,usuwanie trudnych korzeni,pieńków,krzewów,drzew

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mr25ur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 10 lis 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Co zrobić z korzeniami PROSZĘ o radę

Post »

Drzewko ucinasz przy ziemi, pędzlem zasmarowujesz roundapem nie rozcieńczonym, lub innym podobnym herbicydem na bazie gilofastu, tenże jest zaciągany do systemu korzeniowego drzewka i likwiduje je na amen, przy okazji to świństewko pomaga w rozkładzie drzewa w ziemi.
Opryski pod wieczór, i nigdy gdy kwitnie!!!
pawel9
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 2 maja 2012, o 21:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Witam stalem sie posiadaczem starego zaniedbanego ogrodu w ktorym jest mnustwo drzew,mam do was pytanie chce sie pozbyc wszystkich drzew tylko problem jest z tym jak pozbyc sie korzeni i pniakow nie chce uzywac srodkow i czekac pare sezonow , mam na mysli jakis sprzet tylko jaki ciagni sobie poradzi czy koparke trzeba zalezy mi na rownym terenie prosze o pomoc moze wiecie ile moze kosztowac wynajecie takiego sprzetu prosze o pomoc dziekuje.


Obrazek
pawel9
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 2 maja 2012, o 21:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

NO tak tylko tym randapem to będę tego sie pozbywal ze trzy lata ,mi zalezy na czasie czy ciagnik to przeora czy trzeba koparke moze spych.doradzcie cos.
francikrecz
500p
500p
Posty: 647
Od: 9 lut 2012, o 11:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lasy nad Baryczą

Re: Co zrobić z korzeniami PROSZĘ o radę

Post »

Witam. Paweł, masz zastrzeżenia i niemały problem. Najlepiej dowiedz się w Urzędzie Gminy czy w ramach rekultywacji gruntu możesz podnieść poziom tegoż gruntu wymieniając jako powód choćby zastoisko mrozowe /niekoniecznie musisz mówić o korzeniach/. Wiem, że w ramach usuwania enklaw nieużytków taką zgodę można uzyskać. Pozdr, Francik.
Francik
Awatar użytkownika
Napoleon
500p
500p
Posty: 780
Od: 23 lis 2010, o 14:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Z nad morza

Re: Karczowanie drzew Prosze o Pomoc!!!

Post »

Ceny zależą od danego regionu,miasta itp.
"Naj­pierw Cię ig­no­rują. Po­tem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą wal­czą. Później wyg­ry­wasz." Mahatma Ghandi
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Karczowanie drzew Prosze o Pomoc!!!

Post »

Witam gdy już zetniesz drzewa może być ciągnik. Za pomocą metalowej linki można próbować je wyciągnąć. Najlepiej jednak byłoby wynająć koparkę. Koszt wynajmu takiego sprzętu jest różny. Ja płaciłem 100zl/h pozdrawiam
Awatar użytkownika
image
200p
200p
Posty: 273
Od: 23 lip 2010, o 16:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Myszków/ Śląskie
Kontakt:

Re: Karczowanie drzew Prosze o Pomoc!!!

Post »

Widziałam kiedyś jak , po ścięciu drzewa z pozostałego pnia i korzeni, pozostała sterta trocin. Chyba takie urządzenie nazywa się rębakiem do korzeni. :roll: Szukałam firmy, w mojej okolicy która, by dysponowała takim urządzeniem ale, niestety nie ma :( . Może jakaś palcówka leśnictwa ma w Twojej okolicy taki sprzęt. :wit
Pozdrawiam! Róża
JanuszKR
100p
100p
Posty: 153
Od: 3 gru 2010, o 22:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Karczowanie drzew Prosze o Pomoc!!!

Post »

Ucięcie drzew tuż nad ziemią powoduje powstanie problemu korzeni. Ja bym spróbował ( jeżeli drzewa są zdrowe i nie spróchniałe ) wyrywać całe drzewa, a najpierw je uciąć (ale na wys. ok 2 - 2,5 m). Na wysokości 1,5 - 2 metra zaczepiona stalowa linka do ciągnika powinna spowodować, że siła ciągnika ( w razie potrzeby działająca raz z jednej, a raz z drugiej strony ) wyrwie się wraz z korzeniami. Miałem raz antonówkę ( zdrowe drzewo ), które pod wpływem obciążenia owocami i wiatru położyło się samo i wyszło wraz z korzeniami.
Pozdrawiam

Janusz
pawel9
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 2 maja 2012, o 21:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Karczowanie drzew ,proszę o radę

Post »

co myslicie o wyciaganiu drzew ruk cugiem.
Kosiarki
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 1 cze 2012, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Karczowanie drzew, proszę o radę

Post »

W przypadku kiedy zostaje duży korzeń,pień po karczowaniu, najlepiej jest wynająć koparkę i zrównać to z ziemią, wtedy ma to największy sens. Cena to około 100-150zł za godzinę w zależności od wykonywanych prac.
Awatar użytkownika
julcia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2256
Od: 19 maja 2011, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Leszno w Wielkopolsce

Re: Karczowanie drzew, proszę o radę

Post »

również 10 lat temu kupiłam zaniedbaną działkę, ze starymi chorymi drzewami poradziłam sobie w następujący sposób odkopałam podstawę drzewa, ucięłam pień, posypałam mocznikiem grubo i przykryłam warstwą ziemi po 2-3 latach po korzeniach nie było śladu
Pozdrawiam Julia
Moje zielone zakręcenie
miki331
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1360
Od: 21 lis 2012, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Karczowanie drzew Prosze o Pomoc!!!

Post »

MID2006 pisze:Witam gdy już zetniesz drzewa może być ciągnik. Za pomocą metalowej linki można próbować je wyciągnąć. Najlepiej jednak byłoby wynająć koparkę. Koszt wynajmu takiego sprzętu jest różny. Ja płaciłem 100zl/h pozdrawiam
w 2013 płaciłem 65 za godzinę (kopanie rowów pod drenaż budynku, inst. gazową i plantowanie terenu po wykopanej studni)
PatrykD
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 24 maja 2012, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Pniaki po pozostałych drzewach.

Post »

Witam, mam pytanie, jakim preparatem albo sposobem biologicznym mogę pozbyć się pniaków drzew (większość jest ich po drzewach owocowych)? Czytałem na innym forum że dobrym sposobem jest ponacinanie pniaka, posypanie go saletrą amonową i przykrycie folią. Innym sposobem może być tak samo ponacinanie go i polanie randaupem. Może wie ktoś co innego?? Nie interesuje mnie sposób mechaniczny bo nie mam miejsca na takie roboty :D , pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”