Karczowanie,usuwanie trudnych korzeni,pieńków,krzewów,drzew

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
bartusiiiek
50p
50p
Posty: 79
Od: 3 gru 2007, o 12:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Jeśli komuś nie zależy na wykorzystaniu podloza, chce tylko trawnik to radzil bym odkopac troche, uciąć poniżej ziemi i tak Lila mowila, zasmarowac Randapem i jak by sie wydarzylo ze znowu wypusci to nalezy powtorzyc zabieg i juz mozna przysypac ziemia i posiac trawke, ale jeżeli ktoś chce uprawiać tam jakies rosliny ozdobne to dobrze byloby wykopac te rosliny(praca bardzo pracochlonna)


pozdrawiam i życzę miłej zabawy;-)

bartusiiiek
alys
200p
200p
Posty: 275
Od: 8 sie 2008, o 17:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Post »

Mam ten sam problem.Musiałam ściąć olbrzymią starą leszczynę.
Miała ponad 30 lat albo i więcej i nie rodziła.
Oboje z mężem mamy razem 120 lat :D i wykarczowanie tego metodą szpadel i siekiera raczej nie wchodzi w grę.
Ciężki sprzęt zrujnuje mi działkę i jest wściekle drogi.
Miejscowa siła robocza nawet za 200 zł się nie śpieszy.
Czy nie ma jakiegoś sposobu na rozkład czy coś w tym stylu korzeni?
Może czymś posypać na zimę?
Proszę pomóżcie :oops: :oops:
ALYS
Lepiej późno niż wcale
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6531
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
alys
200p
200p
Posty: 275
Od: 8 sie 2008, o 17:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Post »

Nalewko. Jak zwykle jesteś niezawodna.Dziękuje serdecznie.
Niestety, z tego co przeczytałam to jeszcze dłuuugo nic w tym miejscu nie posadzę. :oops:
W jednym poście (tylko w jednym) napisano żeby pień potraktować saletrą amonową.Jakoś to bardziej mi pasuje niż randaup.

ALYS
Lepiej późno niż wcale
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7497
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Post »

Alys, o tej saletrze to ja pisałam. Z tym, że pień trzeba uciąć bardzo nisko, ponawiercać gęsto dziury i zasypać je właśnie saletrą amonową, bardzo szczelnie przykryć ziemią. Podobno po dwóch latach pniak zniknie, czytałam o tym chyba na portalu sadowniczym, ale pewna nie jestem.
alys
200p
200p
Posty: 275
Od: 8 sie 2008, o 17:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Post »

Gieniu serdeczne dzięki za dodatkowe informacje.Już dzwoniłam do mojego M żeby się postarał o saletrę i....do roboty.
Liczę na to, że przez zimę korzenie "skruszeją" i może wiosną damy radę powoli wykopać :lol: .
Pozdrawiam serdecznie
ALYS
Lepiej późno niż wcale
Awatar użytkownika
mirasek
200p
200p
Posty: 372
Od: 12 gru 2007, o 16:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Wierzba - usunięcie

Post »

mam 'mały' problem do zgryzienia widoczny na zdjęciach. muszę się pozbyć tych pozostałości po wierzbach - ponieważ mechanicznie odpada to pozostaje mi chemicznie. kiedyś przeglądając forum czytałem o nawiercaniu i zalaniu Randapem czy czymś podobnym, teraz kiedy potrzebuję nie mogę znaleźć. proszę Was o podsunięcie jakiegoś skutecznego pomysłu pozbycia się tego całego systemu korzeniowego.
Obrazek Obrazek
Pozdrawiam. Mirek.
Awatar użytkownika
xipe
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3025
Od: 19 sie 2007, o 11:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Unieście/Koszalin
Kontakt:

Post »

Pytanie zasadnicze, czy uzyskałeś zgodę gminy na jej usunięcie (decyzja administracyjna)?
Pniak można zutylizować zaszczepiając go np.: grzybnią boczniaka w ciągu 1-2 lat grzyb go "zje".
Awatar użytkownika
bishop
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5191
Od: 4 cze 2008, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wsi/prawie środek Polski
Kontakt:

Post »

Nawiercanie i zalewanie nie roundup'em, lecz saletrą amonową. Nie praktykowałem, znam to z tego forum.
Pozdrawiam - Krzysiek
Mój czasopożeracz
Awatar użytkownika
mirasek
200p
200p
Posty: 372
Od: 12 gru 2007, o 16:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post »

Dzięki za podpowiedzi. Czy dużo tej saletry mam wlać?
O zgodę gminy nie pytałem, Ścinam odrosty co kilka lat, tyle, że teraz już mi się to znudziło. Co każdy mocniejszy wiatr zbieranie po całej działce gałęzi i liści. Będę wsadzał coś mniej pracochłonnego . Tak w ogóle to one są na mojej działce, tylko ogrodzenie mam bliżej.
Pozdrawiam. Mirek.
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4209
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Czarny bez - jak się go pozbyć?

Post »

'Besiaków' nigdy nie brakuje, więc powrócę do problemu głównego. Najlepiej- wyrwać. Ostatecznie wyciąć równo z ziemią. Zawsze potem trzeba będzie powtarzać te czynności, więc mozna wesprzeć się opryskiem- środkiem działającym układowo przez liście i rzeczywiście może to być Roundup lub jeśli chcemy oszczędzić trawę w otoczeniu, to można użyć Fernando.
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
gosia221
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 19 kwie 2011, o 11:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Usuwanie pni drzew

Post »

Moja znajoma stosuje podobną technikę. Ale przez polaniem pnia Roundupem nawierca w nim lika otworów wtedy podobno szybciej działa i łatwiej pozbyć się korzeni
Szukasz noclegu nad morzem? zapraszam
Twój pracodawca blokuje strony WWW? U nas możesz je bezpieczne przeglądać.
Piok
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 30 maja 2011, o 12:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Usuwanie pni drzew

Post »

Witam,

zamiast grzybni na kołeczkach można by spróbować sposobu opisanego tutaj: http://energia.odnawialna.info/usuwanie ... czniakiem/
Może i trzeba poczekać na efekty, ale to ekologiczny i pożyteczny sposób pozbycia się niechcianego pniaka. Roundup to świństwo jednak - chyba najcięższy kaliber ogrodowej chemii.

pozdrawiam,
P.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”