Zagospodarowanie części lasu za działka

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
Lemoniadowy
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 17 cze 2018, o 13:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Zagospodarowanie części lasu za działka

Post »

Witam,
mam takie pytanie, mam las za domem od strony tarasu, część za siatką nie ukrywam że wygląda fatalnie, chciałem ją nieco poprawić tj położyć agrowłóknine, posadzić kwiaty i krzewy owocowe. Jest to zgodne z prawem? Nie chciałbym mieć z tego tytułu problemów zwłaszcza że sąsiedzi są różni ;)

Proszę od rady
Pozdrawiam
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zagospodarowanie części lasu za działka

Post »

Lemoniadowy,
Zapytaj się w urzędzie kto jest właścicielem tego terenu i dogadaj się z nim.
Lemoniadowy
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 17 cze 2018, o 13:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zagospodarowanie części lasu za działka

Post »

Dzięki za odpowiedź :) las jest własnością gminy, wydaje mi się że w związku z tym chyba nie bardzo mogę cokolwiek robić:(
Arnika
100p
100p
Posty: 187
Od: 22 paź 2012, o 08:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Centrum

Re: Zagospodarowanie części lasu za działka

Post »

W lasach panstwowych jest zakaz niszczenia ściółki, grozi to grzywną. Las ma charakterystyczny dla siebie podszyt i runo, to nie tylko drzewa. i nie można ich zmieniać, gospodarowanie w lasach odbywa się na podstawie planu urządzenia lasu, także w lasach prywatnych, i chyba nigdy nie dopuszcza się wsadzania roślin ozdobnych, pozbywania się na długi czas ściółki itd. - to może wiązać się ze zmianą sposobu użytkowania a lasy chronione są poprzez nakaz ich zagospodarowywania w kierunku leśnym, chyba że chce się odlesić ten teren a to długa droga.. Lepiej nic nie zmieniaj jeśli to nie Twój teren...
Lemoniadowy
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 17 cze 2018, o 13:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zagospodarowanie części lasu za działka

Post »

Serdecznie dziękuję za odpowiedź, wyczerpująca. W takim razie nie ruszam tego, no może gałęzie z powalonych drzew nieco przesunę i tyle :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”