Uprawa drzew nad garażem

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
zibi69
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 18 mar 2013, o 09:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pytanie odnośnie głębokości ziemi pod tuje

Post »

Jeżeli szukasz sposobu na "odizolowanie" części ogrodu/tarasu od wścibskich spojrzeń to rozwiązaniem jest stelaż/płot (panel albo siatka) i posadzenie powojników, wiciokrzewu albo podobnych pnączy wieloletnich. Zadbaj tylko o dobre nawodnienie...one dadzą sobie radę przy dobrym nawożeniu.
miki331
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1360
Od: 21 lis 2012, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Pytanie odnośnie głębokości ziemi pod tuje

Post »

Tylko , że powojniki sa okresowe (nie są zimozielone) a chodzi chyba o całoroczną zasłonę.
Nie wiem czy np. 40 cm nie wystarczyłoby tujom. Przesadzałem 10-letni krzew kolumnowy o wys. ok 2 m i bryła korzeniowa miała własnie ok 40cm na głębokość. Jak korzenie dojdą do warstwy betonu to zaczną rosnąć bardziej wszerz niż w głąb.
Ciekaw jestem opinii innych
orzech571
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 18 mar 2007, o 22:53
Lokalizacja: Warszawa

Uprawy nad garażem

Post »

Witam.
W zeszłym roku odebrałem mieszkanie z 130m ogródkiem przydomowym. Problem jest ten że prawie połowa znajduje się nad garażem podziemnym. Gleba na tej części ma ok 20-25cm. Z tego względu nie można tam sadzić nic co ma głębokie korzenie. Zupełnie nie wiem jak poradzić sobie z tym problemem. Może ktoś coś poradzi?
kaes
50p
50p
Posty: 97
Od: 14 sty 2017, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ogródek przydomowy

Post »

Zawsze możesz jakieś warzywka tam posadzić ale w mieście to trochę słabo w takie rzeczy się bawić. Ale byliny jakieś normalnie na dachach się sadzi, również jakieś małe ozdobne krzewy. :)
Regulamin
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6663
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Ogródek przydomowy

Post »

Poczytaj sobie o podwyższonych grządkach i uprawie pojemnikowej.
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1067
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Ogródek przydomowy

Post »

No to nad garażem zrób trawnik. Cechą korzystną obecności garażu będzie podwyższona temperatura ziemi w zimie, a cechą niekorzystną błyskawiczne wysychanie ziemi nad garażem w lecie. Możesz też ustawić kilka kastr i hodować co Ci się podoba. Podwyższona grządka raczej nie spełni swej roli. Licz się z tym, że dach garażu jest suto wysmarowany jakimś lepikiem i marchewka stamtąd raczej nie będzie jadalna.
Awatar użytkownika
corazonbianco
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1641
Od: 1 kwie 2012, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wschodnie Mazowsze

Re: Ogródek przydomowy

Post »

Zawciąg nadmorski, turzyca pospolita, krwawnik, aster alpejski, macierzanka piaskowa, tymianek, liriope, rozchodniki, kostrzewa sina, kocimiętka, irga Dammera, lawenda, santolina, sporobolus heterolepis, ukwap dwupienny, goździk siny, floks szydlasty, jastrzębiec pomarańczowy.
Nie lubię hortensji, zimy i śniegu oraz pastelowych kolorów w ogrodzie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”