Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 62  
Autor Wiadomość
RudySzczur
 Tytuł: Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018,2019
PostNapisane: 30 mar 2020, o 21:07 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...

1 szt.
z innej beczki pytanie, bierzecie wrzosy i chryzantemy? Pełno ludzi odmawia właśnie chryzantemy ze strachu że nie będą ludzie kupowali z braku kasy i coś w tym może być bo z kim nie gadam to zwalniają ludzi. Ja chyba będę ograniczał ilość

Zobacz profil Wyślij e-mail      

forestit
PostNapisane: 31 mar 2020, o 20:01 
200p
200p

1 szt.
JA robię swoje. Co ma być to będzie. koszt produkcji chryzy to jest pikuś przy rabatówce

RudySzczur
PostNapisane: 31 mar 2020, o 20:15 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...

1 szt.
no jest pikuś ale ja się trochę cykam bo nie wiadomo jak balkonówka zajdzie a jak się ten syf przedłuży to ludzie kasy nie będą mieli. U mnie w mieście masowe zwolnienia, podejrzewam że jak w całej Polsce.

A co do rabatówki to robisz nowe sadzonki czy ograniczasz się do tego co już masz?

forestit
PostNapisane: 31 mar 2020, o 21:40 
200p
200p

1 szt.
Ogarniam to co mam. Sporo sadzonki już mam zrobione.

Ogrodniczek555
PostNapisane: 31 mar 2020, o 22:04 
50p
50p

1 szt.
A sadzisz to zrobione?

Florysta1114
PostNapisane: 1 kwi 2020, o 08:58 
50p
50p

0 szt.
Mam pytanie, co robić, czym pryskac, ponieważ w niecierkach nowogwinejskich na powierzchni ziemi pojawia się biały nalot, tak jakby pleśń, później zmienia się na żółty, traktowalem już topsinem, tunel dobrze wietrzny, nie zalane doniczki a to dalej się utrzymuje.

forestit
PostNapisane: 1 kwi 2020, o 10:46 
200p
200p

1 szt.
Florysta1114 napisał(a):
Mam pytanie, co robić, czym pryskac, ponieważ w niecierkach nowogwinejskich na powierzchni ziemi pojawia się biały nalot, tak jakby pleśń, później zmienia się na żółty, traktowalem już topsinem, tunel dobrze wietrzny, nie zalane doniczki a to dalej się utrzymuje.

Nic się z tym nie robi. Jest to bezpieczny grzyb. Przechodziłem to z torfem z maxiplonu. Szkoda męczyć rośliny opryskami.

A czy sadzę to co mam..raczej posadzę co ma być to będzie. Nie są to jakieś ogromne ilości ale jest tego sporo głownie balkonówka 15-16tyś i 10tys petuni

Ogrodniczek555
PostNapisane: 1 kwi 2020, o 12:29 
50p
50p

1 szt.
forestit napisał(a):
Florysta1114 napisał(a):

Nic się z tym nie robi. Jest to bezpieczny grzyb. Przechodziłem to z torfem z maxiplonu. Szkoda męczyć rośliny opryskami.

A czy sadzę to co mam..raczej posadzę co ma być to będzie. Nie są to jakieś ogromne ilości ale jest tego sporo głownie balkonówka 15-16tyś i 10tys petuni

dobrze słyszeć takie słowa , to co kupione trzeba posadzić ale zapału wielkiego teraz nie mam.
Plan minimum to wyjść z kosztów.

RudySzczur
PostNapisane: 1 kwi 2020, o 16:04 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...

1 szt.
Co do nalotu na ziemi to u mnie pojawiał się jak rośliny były za gęsto, wietrzenie tunelu wtedy nie za bardzo pomaga więc możesz rozstawić ( bo zakładam że niecierpki już masz zagęszczone ) i też zauważyłem wolniejszy wzrost roślin tam gdzie był nalot w stosunku do tych na których nie było.

Co do sadzenia tego co się ma to u mnie w okolicach część ludzi odmówiła sadzonki na późniejsze terminy ( wtedy jeszcze 11 i 12 tydzień i nie obyło się bez nieprzyjemności ) część to co ma to trzyma w paletkach bo się cykają a u niektórych ludzie odmówili pracy i nie ma komu robić. Ja część wysadziłem ale nie nastawiam się na jakąś mega sprzedaż a robię towaru nie tak mało. Obecnie np. bratek na jednym punkcie gdzie jest sprzedaż detaliczna idzie w ilości ok 100szt dziennie, gdzie normalnie powinno iść min 500-600. Podejrzewam że podobnie będzie z rabatówką.

kciepl
PostNapisane: 1 kwi 2020, o 18:59 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
Witam
Który test trzeba zdać, aby wystawiać paszporty borowce amerykańskiej? Drzewa k krzewy ozdobne - test 4? :-)

RudySzczur
PostNapisane: 3 kwi 2020, o 08:24 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...

1 szt.
może ktoś pokazać jak wygląda wzór paszportu?

Ogrodniczek555
PostNapisane: 3 kwi 2020, o 08:31 
50p
50p

1 szt.
Egzaminy zawieszone , wysłałem pismo jak mam sprzedawać. Czekam na pisemną odpowiedź , prawnik powiedział że w takiej sytuacji zbierać kwity. Chcieliśmy ale nie było można zdać. Swoją drogą wiele przepisów zawiesili ,przesunęli a z paszportami cisza.
Znajomi prowadzący fajny sklep internetowy z roślinami ,w ogóle dali sobie spokój z paszportami ,egzaminem aż to wszystko minie.

RudySzczur
PostNapisane: 3 kwi 2020, o 14:44 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...

1 szt.
no to ciekawe bo u mnie w jednostce egzaminują jeśli ktoś potrzebuje wydawania paszportów na już i co ciekawe powiedzieli że urzędy będą miały wzmożoną kontrolę transakcji online, więc pewnie będą wyłapywać ktoś daje paszport a kto nie, nie ma aż tylu sprzedawców żeby był problem skontrolować.
Samo allegro wydało oświadczenie że od 2 kwietnia musza oferty mieć stosowny numer, jedynie nie określili się czy oferty już wystawione musza być edytowane czy będą kasowane. W każdym razie ja bym nie ryzykował bo jak będzie kasy brakowało w budżecie to będą ściągać skąd się da.

Ogrodniczek555
PostNapisane: 3 kwi 2020, o 16:04 
50p
50p

1 szt.
RudySzczur napisał(a):
no to ciekawe bo u mnie w jednostce egzaminują jeśli ktoś potrzebuje wydawania paszportów na już i co ciekawe powiedzieli że urzędy będą miały wzmożoną kontrolę transakcji online, więc pewnie będą wyłapywać ktoś daje paszport a kto nie, nie ma aż tylu sprzedawców żeby był problem skontrolować.
Samo allegro wydało oświadczenie że od 2 kwietnia musza oferty mieć stosowny numer, jedynie nie określili się czy oferty już wystawione musza być edytowane czy będą kasowane. W każdym razie ja bym nie ryzykował bo jak będzie kasy brakowało w budżecie to będą ściągać skąd się da.

Oczywiście może być różna sytuacja z egzaminami w kraju. Może u Ciebie w Wiorinie pracują większe zuchy?
Życzę wszystkim producentom tylko takich problemów jak paszportowanie w tym sezonie .Oby.

RudySzczur
PostNapisane: 3 kwi 2020, o 21:14 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...

1 szt.
Ja zdałem jak już na forum pisali inni że ich placówki nie egzaminują, kręcili trochę nosem ale podejście mieli dobre i pozytywnie się zaskoczyłem. Co do całego sezonu to jeśli jakieś nowe cuda nie wyskoczą to myślę że nie będzie jednak tak źle. Rozmawiałem już z x klientami i pełno ludzi mówi to samo, w tej kwarantannie przynajmniej będą mieli kwiatki żeby sobie humor poprawiać. Oczywiście w lepszej sytuacji są ci którzy maja swoje własne punkty bo wiem że w niektórych miastach targowiska są zamknięte.

RudySzczur
PostNapisane: 5 kwi 2020, o 08:28 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...

1 szt.
Forestit, w jakiej dokładnie fazie skarlałeś tą dalię? Tak mi wystrzeliła że nie wiem co się dzieje, nie byłem na produkcji 1 dzień a wczoraj jak zobaczyłem to przyrosło 5cm, zawiązały się już pąki...Zaraz chyba polecić oprysk jak na surfinie bo już nie ogarniam. Dziwny rok, solenia mi zakwitła nie nabrawszy wcześniej masy co zawsze miałem wielkie kopy liści do czasu zakwitnięcia.

forestit
PostNapisane: 5 kwi 2020, o 12:06 
200p
200p

1 szt.
Ja moją skarlałem 1 raz jak liście za doniczkę wychodziły 2x jak pąka zaczęła bić. Trzymam sucho i unikam nawozu azotowego może raz dostała 19/6/22. Jeśli begonia zakwitła nie robiąc masy zielonej to sa dwie opcje. Za mocno skarlona Lub zabiedzona. Podlej calcinitem0,2 smignie raz dwa.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 1040 ]  Idź do strony nr...        1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 62  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: forestit i 36 gości