Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej cz.II (2018-2020)

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
Zablokowany
monsheutos
100p
100p
Posty: 150
Od: 21 kwie 2012, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opolskie

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018,2019

Post »

"Wzór ewidencji posiadanych roślin, produktów roślinnych i przedmiotów"
"Wzór ewidencji wydanych paszportów"
"Dokument dostawcy"
https://piorin.gov.pl/pk-formularze/
Widzę że to jeszcze mało i trzeba do tego Ewidencję obrotu materiału roślinnego?
ccac0la
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 17 cze 2018, o 11:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018,2019

Post »

Witam,
może trochę głupio zabrzmi moje pytanie. Posiada ktoś opracowanie odpowiedzi do testów nr 1 i 5? Zaspałem trochę z egzaminami i w piątek zapisałem się na testy we wtorek. Jednak źle oszacowałem swoje siły w pojedynku z przychodzącą sadzonka , sprzedawaniem na giełdzie i ogólnym ostrym startem sezonu. O ile z testem nr 5 w większośći dam radę - to na pytania w 1dynce typu "czym dla unii jest.." przerastaja mój intelekt. Gdyby ktoś poratował.. będę wdzięczny.
Lppk
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 20 sty 2020, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018,2019

Post »

Witam,
Przepraszam, że urwał się ze mną kontakt.
Bardzo dużo osób z tego forum napisało do mnie maila z prośbą o wysłanie odpowiedzi na pytania do testów z paszportowania.

Podoba mi się to co dzieje się na tym temacie dlatego utworzyłem zamkniętą grupę na Facebooku o nazwie Producenci roślin doniczkowych, ponieważ wydaję mi się to o wiele wygodniejsze.
Na razie na stronie zamieszczone jest tylko zdjęcie odpowiedzi na testy nr 1,2,3 i 5 ale mam nadzieję, że grupa stanie się narzędziem do pomocy sobie nawzajem w produkcji roślin doniczkowych na wzór tego tematu.
Osoby, które chcą tylko odpowiedzi do testów mogą od razu opuścić grupę po ściągnięciu zdjęcia.
Jeśli komuś podoba się ten pomysł to proszę o aktywność na grupie.

m.facebook.com/groups/2509573015973696

Jak ktoś potrzebuje pomocy to mogę coś doradzić na temat kupna drukarki do etykiet.
Pozdrawiam
Monia33
50p
50p
Posty: 56
Od: 30 sty 2020, o 15:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018,2019

Post »

Jest już oficjalne stanowisko ws podmiotów profesjonalnych...
Każdy kto sprzedaje przez internet lub do podmiotów profesjonalnych ma się zarejestrować: Dodawać paszporty do wysyłanych roślin, prowadzić rejestr identyfikowalności, badania roślin, obserwacje i wprowadzać inną papierologię wymaganą przez Urząd.
Akurat zdanie egzaminu w tym wszystkim podejrzewam, że jest najprostsze.
Nie ma zmiłuj
Awatar użytkownika
Syriusz
200p
200p
Posty: 238
Od: 7 paź 2017, o 15:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018,2019

Post »

No to np ja chyba się zarejestruje. Mam 2 parapety z kaktusikami. Zdam egzamin czemu nie. Będzie to sprzedaż okazjonalna, hobbystyczna, nieregularna. Będę prowadził wszystkie milion papierów. Czekam na najbliższą kontrolę wiorinu. Zaproszę ich do domku, naleję herbatki, postawię ciasteczka, pogadamy o pogodzie a potem pójdziemy popodziwiać mój parapet z kaktusami. Pozdrawiam ;:136

Czy o wszelkiej wymaganej papierologii poinformuje nas wiorin? Czy jeszcze jakieś inne urzędy? Z tego, co słyszałem - paszport NIE MUSI być przyklejony na każdej doniczce czy to na dworzu, na parapecie, w tunelu, szklarni etc. Dopiero podczas wysyłania należy na opakowaniu zbiorczym nakleić paszport. Czy on może być papierowy i np oklejony na całej powierzchni szeroką taśmą klejącą? (By go utrwalić) Bo nie wiem, czy do parapetu z kaktusikami i prymulką nie kupować aby drukarki za 4 tyś zł. ;:4
Monia33
50p
50p
Posty: 56
Od: 30 sty 2020, o 15:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018,2019

Post »

Kawusia w mieszkanku, na balkonie lub w sypialni. Kontrole będą na pewno kolorowe.
Na pewno bedzie wesoło hehe :heja
Paszport ma być wydawany po ocenie wizualnej i dodany do przesyłki (na parapecie nie)
taśmą przezroczysta jak utrwalisz będzie ok.
forestit
500p
500p
Posty: 542
Od: 25 mar 2014, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018,2019

Post »

Z innej beczki. Czym skarlacie Pelargonie i jakie stężenie? b-nine na surfinie?
RudySzczur
100p
100p
Posty: 163
Od: 17 lut 2020, o 09:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018,2019

Post »

forestit pisze:Z innej beczki. Czym skarlacie Pelargonie i jakie stężenie? b-nine na surfinie?
Zonale CC ale ogólnie jak wcześniej jechałem w początkowej fazie 0.1 to teraz czekam ponieważ u mnie coraz więcej osób chce wyrośnięte a odmiany kompaktowe praktycznie nie trzeba skarlać jeśli już dostaje sadzonke skarloną. Zauważyłem że coraz więcej firm stosuje wysokie EC na starcie, raz nawet reklamowałem jedną partię ponieważ przesadzili ze stężeniem i popalili stożki i liście o.0
RudySzczur
100p
100p
Posty: 163
Od: 17 lut 2020, o 09:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018,2019

Post »

Ktoś z forumowiczów uprawia rozsady warzyw na detal? W tym sezonie chcę spróbować tylko kompletnie nie mam w tym doświadczenia. Chodzi mi konkretnie o terminy wysiewu, gdzie to robić czy pikować czy bezpośrednio do doniczek, jaka ziemia, jaka chemia jaka temperatura itd. Rozsady typu pomidor, ogórek, pory, selery i jakieś inne które się sprzedają. Jakie odmiany polecacie itd :)
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5087
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018,2019

Post »

W tym temacie roślin ozdobnych nie za bardzo można prowadzić rozmowy o warzywach, radziłbym w sekcji warzywniczej, jest tam dużo informacji spis teści
Selery pory można już wysiewać, potem pomidory za kila dni i w kwietniu ogórki. Do pikowania selery pomidory i ogórki, tak w największym skrócie.
RudySzczur
100p
100p
Posty: 163
Od: 17 lut 2020, o 09:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018,2019

Post »

ekopom pisze:W tym temacie roślin ozdobnych nie za bardzo można prowadzić rozmowy o warzywach, radziłbym w sekcji warzywniczej, jest tam dużo informacji spis teści
Selery pory można już wysiewać, potem pomidory za kila dni i w kwietniu ogórki. Do pikowania selery pomidory i ogórki, tak w największym skrócie.
Dziękuję za odpowiedz, na forum przeglądałem wcześniej tylko wątki uprawy producenckiej z kwiatów, przeniosę pytania na właściwego działu :)
forestit
500p
500p
Posty: 542
Od: 25 mar 2014, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018,2019

Post »

RudySzczur pisze:
forestit pisze:Z innej beczki. Czym skarlacie Pelargonie i jakie stężenie? b-nine na surfinie?
Zonale CC ale ogólnie jak wcześniej jechałem w początkowej fazie 0.1 to teraz czekam ponieważ u mnie coraz więcej osób chce wyrośnięte a odmiany kompaktowe praktycznie nie trzeba skarlać jeśli już dostaje sadzonke skarloną. Zauważyłem że coraz więcej firm stosuje wysokie EC na starcie, raz nawet reklamowałem jedną partię ponieważ przesadzili ze stężeniem i popalili stożki i liście o.0
Orginalne ccc czy jakiś zamiennik /stabilan/antywylegacz?
RudySzczur
100p
100p
Posty: 163
Od: 17 lut 2020, o 09:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018,2019

Post »

forestit pisze:
RudySzczur pisze:
forestit pisze:Z innej beczki. Czym skarlacie Pelargonie i jakie stężenie? b-nine na surfinie?
Zonale CC ale ogólnie jak wcześniej jechałem w początkowej fazie 0.1 to teraz czekam ponieważ u mnie coraz więcej osób chce wyrośnięte a odmiany kompaktowe praktycznie nie trzeba skarlać jeśli już dostaje sadzonke skarloną. Zauważyłem że coraz więcej firm stosuje wysokie EC na starcie, raz nawet reklamowałem jedną partię ponieważ przesadzili ze stężeniem i popalili stożki i liście o.0
Orginalne ccc czy jakiś zamiennik /stabilan/antywylegacz?
Oryginalny, 750tka
Zablokowany

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”