Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej cz.II (2018-2020)

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
Zablokowany
Ogrodniczek555
100p
100p
Posty: 127
Od: 26 sty 2018, o 10:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018,2019

Post »

Kilka lat temu za bramkę 9m.szerokości 4.5 wysokości płaciłem około 370zł.netto. Rura 60,3mm. Przęsła co dwa metry.
Oczywiście można to postawić samemu. Najpierw betonujesz "nogi" , a potem na to wchodzi reszta łuku . Wszystko skręcane .
Przy 14 metrach można zblokować dwa tunele lub postawić tunel na słupach . Na youtube można zobaczyć jak firmowe ekipy budują takie obiekty.
MariuszeK
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 3 lis 2019, o 12:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018,2019

Post »

Odnośnie ofert /ceny i jakości/i podejścia do klienta farmer wydaje mi się najlepszy ,zastanawiam się tylko do wietrzenia górnego ,czy ma sens jak się sprawdza ile obniży temp,latem ,może ktoś coś podpowie? planuje tunel 40x9 na razie pojedynczy,
Ogrodniczek555
100p
100p
Posty: 127
Od: 26 sty 2018, o 10:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018,2019

Post »

40 metrów samymi szczytami raczej nie wywietrzysz. Wietrzenie kalenicowe będzie lepsze. Ale jak będzie +35 to cudów nie można oczekiwać. I tak jest gorąco , zostaje chlapanie na biało. Dobre rozwiązanie to duże drzwi szczytowe , dużo pomaga.
RudySzczur
100p
100p
Posty: 163
Od: 17 lut 2020, o 09:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018,2019

Post »

Ogrodniczek555
Bardzo dobra cena, wychodzi poniżej 30zł net za m2. Az się odezwę do nich jakie mają teraz ceny.

MariuszeK
Szczytowe wietrzenie ma sens tylko na całej długości tunelu, niby można się bawić w punktowe wietrzniki ale to jest mało opłacalne a tak na jednym silniku otwiera się cały górny wywietrznik i jest moment ochłodzenie. Ja w tym nowym planuje wietrzenie boczne z jednej strony tylko takiego jeszcze nie praktykowałem. Jest sens robić tylko z jednej strony i pomijając górne wietrzenie ( ewentualnie wietrzniki na froncie i tyle na całej szerokości nawy )

edit: zapomniałem, chlapanie na biało super się robi parasolexem, można sobie dobrać odpowiedni stopień jaki nas interesuje zaciemnienia i opryskiwaczem elegancko się robi przez co jest bardzo wydajne. Jedynie parasolex na szkło nie polecam bo są dwie wersje, na folie jest super.
MariuszeK
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 3 lis 2019, o 12:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018,2019

Post »

Jakie jest w przybliżeniu zapotrzebowanie KW na m2 tunelu pompowanego .dostałem kilka ofert /piec nadmuchowy i nagrzewnica gazowa/ ale różnica mocy na ten sam metraż jest nie do przyjęcia. Potrzebuję wytworzyć różnicę ok25 stopni a oferowano mi od 150W do 350W na m2 .
MariuszeK
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 3 lis 2019, o 12:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018,2019

Post »

Jeśli chodzi o FARMERA to tunel zblokowany 2x9 50 długości z wietrzeniem górnym po całej długości dwóch naw 89000 netto .bez montażu i transportu .główna konstrukcja rura 60,3mm.
Ogrodniczek555
100p
100p
Posty: 127
Od: 26 sty 2018, o 10:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018,2019

Post »

Cena ładna. Z podwójną folią ,automatyką, montażem , może do zaakceptowania. A zapytać ile kosztuje jeden kompletny luk ? Postawić coś takiego samemu z gotowych elementów to nie jest to filozofia. Dwie-trzy osoby postawią pojedyńczy tunel 9x50 w dwa tygodnie(konstrukcja) .Zabawa jest jedynie z zakładaniem folii na takiej powierzchni.
Co do mocy to z zapasem można policzyć 300W/m2.
ari_men
50p
50p
Posty: 87
Od: 19 wrz 2016, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018,2019

Post »

MariuszeK nagrzewnica gazowa to chyba mało opłacalna sprawa do ogrzewania tunelu. Piec nadmuchowy spali tyle ile mu wrzucisz. A jeśli chodzi o nagrzanie takim piecem tunelu np 7.5x32 to potrzeba sporej wielkości pieca, bo wartości mocy, które podają producenci średnio się mają do rzeczywistości. Według mnie najlepiej wychodzą nagrzewnice wodne typu volcano vr2. Mam dwie nagrzewnice na tunel i w tunelu jest bajka, a nagrzewnice pracują na najniższym biegu. Chyba, że ktoś ma jakieś inne doświadczenia z innym typem ogrzewania?
RudySzczur
100p
100p
Posty: 163
Od: 17 lut 2020, o 09:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018,2019

Post »

Za 90k netto z innych firm postawi się spokojnie jeszcze jedną nawę i cena z montażem tyle że też liczy się jaka wysokość i typ konstrukcji ale tak na prawdę to nie ma to aż tak dużego znaczenia w ogrodnictwie, spokojnie można wyprodukować dobrą jakość w "słabszych" konstrukcjach.

Tak jak napisał Ogrodniczek555, nie jest to filozofia postawić tunel z gotowych elementów, jedynie trzeba dobrze wymierzyć podstawy pod betonowanie lub jak ktoś nie chce się bawić ( lub może być problem prawny ) to można kotwy na 1.5 m i też będzie git. Większość starych konstrukcji które posiadam robiłem sam, giętarka i spawanie tyle że teraz się nie opłaca tego robić chyba że ktoś ma stawiać 10 tuneli to wtedy dostanie dobrą cenę na stal. Inną opcją są używki ale jakiś się teraz boom zrobił na takie konstrukcje i co się pojawi to od razu schodzi, ostatnio mi uciekł właśnie blok w cenie 40zł m2 z wietrzeniem na każdej nawie.

Co do ogrzewania to kw to nie jest idealny przelicznik bo musisz sobie najpierw odpowiedzieć jakie źródło ciepła chcesz mieć, gazowe się może opłacać jak zaczynasz później bo jest bardziej efektywnie wykorzystane paliwo plus nie ma zabawy z syfem. Jeśli wcześniej zaczynasz to lepiej wychodzi węgiel ( jak na razie ) a w takim przypadku znowu istotna jest powierzchnia, czy chcesz mieć piec dużej mocy jak tak to jaki system czy zasyp gdzie podjeżdżasz łyżką i sypiesz w zależności codziennie albo co kilka dni i czekasz aż się wypali czy podajnik. Kolejna kwestia to ilość wody jeśli to ma być grzanie wodą a jak nagrzewnice to wtedy kw się tak naprawdę zmniejsza. Kwestii jest masa i już wypraktykowałem że moc pieca tak jak sobie to przeliczają w firmach nie jest istotna. Najlepiej jak pogadasz z monterem doświadczonym i Ci wyliczy wszystko.
ari_men
50p
50p
Posty: 87
Od: 19 wrz 2016, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018,2019

Post »

Jaki polecacie piec do 6 nagrzewnic volcano vr2? Wcześniej miałem zwykłego miałowca ale przyszedł czas na zmianę. Macie coś dobrego np z podajnikiem? Tak żeby nie trzeba było chodzić co chwilę i dokładać?
Ogrodniczek555
100p
100p
Posty: 127
Od: 26 sty 2018, o 10:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018,2019

Post »

Sprawdzone z szufladą , Kotły Koch , Strzelce Wielkie. Trzyma żar , spokojnie wiosną można wyłczyć rano , wieczorem dmuchawa i rozpali się.
forestit
500p
500p
Posty: 542
Od: 25 mar 2014, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018,2019

Post »

Również polecam Pana kocha mam 2szt na razie ok. Jak do nagrzewnicy to dopłać do większej pojemności wodnej bo jest taka opcja
ari_men
50p
50p
Posty: 87
Od: 19 wrz 2016, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018,2019

Post »

A cenowo jak się kształtuje? Czym palicie, jakie spalanie?
Zablokowany

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”