Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej cz.II (2018-2020)

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
Zablokowany
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018

Post »

Zakwitnie, tyle że trochę po 1-szym Listopada, wielkością dorównując słonecznikom :wink: Bez sterowania gałązki NIE DA SIĘ ZROBIĆ ;:223 ;:223 ;:223
forestit
500p
500p
Posty: 542
Od: 25 mar 2014, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018

Post »

Nie wiem nie znam się ale chyba cremist wychodzi bez sterowania
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018

Post »

Masz rację, Cremista nie trzeba sterować, ale nie jest chryzantemą gałązkową lecz wielkokwiatową :uszy :uszy :uszy
piobuk1
200p
200p
Posty: 449
Od: 20 lut 2012, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018

Post »

szkoda bo strasznie mi się podobają, kiedyś znajomy uprawiał i miałem je we flakonie włażciwie do Bożego Narodzenia
Pozdrawiam Piotr
Lukasz1910
200p
200p
Posty: 248
Od: 8 lut 2017, o 17:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018

Post »

Goździka jeżeli jest przekorzeniony oderwij od podłoża, nie może byc na ostrym słońcu tak jak niecierpek i fuksja, i nawóz z duża ilościa potasu, ja już sprzedaje kolejny rzut goździka i pięknie kwitnie. Półmetek sezonu za mną, troche mnie zawiodły ample, ale to wszystko przez tą mozaikę tytoniową z zaborza, niestety, zaszczepki ciołem jednym narzędziem, i nie odkarzałem po każdej odmianie, rozniosło się troche i wychodzi teraz na niezainfekowanych odmianach. Srają po gaciach w piątek dzwoniła Pani dyrektor, zobaczymy jak się zrehabilitują. Ogólnie sezon lepszy niż poprzedni, nie wiem czy to 500+ czy ludzie coraz wiecej kwiatków sadza, ale zapotrzebowanie jest olbrzymie. Szukam firmy która mogła by mi dostarczyć byliny i trawy, co polecacie? Od przyszłego roku chce rozwinąć się w tym temacie, bo coraz wiecej ludzi trgo poszukuje...

Takie kompozycje udało mi się w tym roku zrobić:

Obrazek
forestit
500p
500p
Posty: 542
Od: 25 mar 2014, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018

Post »

U nas na giełdzie od środy zastój totalny. Zbytnio się tym nie przejmuję bo towaru rabatówki i balkonówki już nie mam. Teraz akcja sadzenie chryzantem. Nie długo zaczną się byliny i Cynia. Ile robicie chryzantemy? tyle co w zeszłym roku czy więcej/ mniej. W tym roku robię 4tys drobnej i 4tyś wielkokwiatowej i średniej. Ale patrząc na te anomalie pogodowe boję się czy nie przyjdzie wczesna zima...
stokrotka12345
200p
200p
Posty: 255
Od: 9 mar 2017, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018

Post »

Sezon morderczy pogoda zwariowala a kupujący z nią, no dajcie spokoj od 15 kwietnia sprzedawalo sie wszystko razem rozsady,balkon i pozna rabatowka na targach mało nas nie rozdeptali, byle zielone było. Teraz to juz koncowka. Chryzantemy już posadzone jak zawsze ciut więcej.Tak że dopiero teraz jak po kwiatach rosną pomidory to można spokojnie zajrzec na Forum. Pozdrawiam stokrotka:)
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018

Post »

Lukasz1910 pisze: Ogólnie sezon lepszy niż poprzedni, nie wiem czy to 500+ czy ludzie coraz wiecej kwiatków sadza, ale zapotrzebowanie jest olbrzymie
Kiedyś też sadziłam dużo, ale od pewnego czasu pogoda wręcz to uniemożliwia, szkoda mi pieniędzy i zmarnowanych kwiatów.Albo nieziemski żar leje się z nieba i kwiaty się gotują, albo nawałnice i ulewne deszcze szybko je niszczą, lub zacznie trawić choroba od wszystkiego naraz.W połowie lipca już rozglądam się za jesiennymi, bo letnie zasilają kompost.
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018

Post »

Z tym żarem z nieba to fakt, pierwsze dwa nasadzenia lilii były ok, teraz trzecie wiąże pąki i widzę, że są przypalone, a lilie OT , najwyższe mają spalone nawet górne listki :( Stoły godzinę po zalaniu są suchutkie, dzisiaj miałem w tunelach 42 stopnie :(

Chryzantem robię trochę więcej, w ubiegłym miałem zniszczone tunele więc trudno porównywać... :roll:
Awatar użytkownika
drakka
500p
500p
Posty: 921
Od: 4 lip 2016, o 23:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rokitnica, łódzkie

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018

Post »

Polecacie dobrego producenta sadzonek bylin ?
Angelika / Żelka:)

Kwiatowisko
Lukasz1910
200p
200p
Posty: 248
Od: 8 lut 2017, o 17:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018

Post »

Ja odpuściłem w tym roku chryzanteme, właśnie urodził mi się pierwszy synek i chcę poświęcić ten czas na niego ;) Zamawiałem teraz byline na sierpień, żeby przezimować z bratkami i ruszyć od marca.. :)
Awatar użytkownika
drakka
500p
500p
Posty: 921
Od: 4 lip 2016, o 23:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rokitnica, łódzkie

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018

Post »

No Łukaszu ! gratulacje ! :)
Sto lat dla małego !

-- 10 cze 2018, o 21:23 --

A od kogo zamawiałeś?
Angelika / Żelka:)

Kwiatowisko
Awatar użytkownika
Zibi_41
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2555
Od: 11 maja 2010, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk - Bytom

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej 2018

Post »

Dołączam się do gratulacji :uszy :uszy :uszy
Zablokowany

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”