Krzewy wolnorosnące

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: krzewy wolnoosnące

Post »

W tej bajce chodzi o to najbardziej że chciałabyś aby ktoś .............. ale w zamian dajesz chaotyczny opis co to ma być i taki sam opis miejsca.
Z pewnością zwykła fotka miejsca pomoże w ocenie co by tam pasowało. Niestety ogród to nie rewia mody i kolorystka raczej będzie się kręcić w kolorze zielonym.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
betiglo
100p
100p
Posty: 140
Od: 5 mar 2013, o 17:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: krzewy wolnoosnące

Post »

Obrazek



Zdjęcie zrobione w cieniu ,bo dziś pochmurno u nas .Z drugiej strony mój balkon jest trochę wysunięty za wjazd jakieś 40 cm]i i "robi daszek końcówce mojego ogródka przy murze]
Najbardziej w tej bajce chodzi mi o to,ze by mi ktoś z WAS pomógł.Mój pasek jest taki sam z drugiej strony wjazdu.Jezeli chodzi o kolorystykę to można utrzymać ja w kolorach zieleni,ale także w odcieniach złotej ,czy srebrnej zieleni.[tu też mam dylemat]
betiglo
100p
100p
Posty: 140
Od: 5 mar 2013, o 17:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Krzewy wolnorosnące

Post »

Witam -trochę poszperałam i mam takie typy
Od początku świerk biały SAnder blue,lub Blue Wonder lub Glauca Globosa
Potem któryś z berberysów Thunberga Kobold,lub Instration,,lub Atropurpurea nana
Na Srodku coś na pniu
Potem jakaś krzewuszka -MONET lub Minor Black choć moze zamiennie któryś z berberysów
I przy domu jakaś jodła Greon Globe lub balsamiczna Nana lub jałowiec łuskowy Blue-Star
Znowu za dużo typów...
Zwróciłam uwagę na taką roślinkę KIścień AXILLARIS CURLY RED-karłowa o karbowanych wybarwiajacych się lisciach [mogłaby zamiennie za krzewuszkę lub berberysa...]
Ciekawa jestem ile szkółek będe musiała odwiedzić?? by to skompletować...
I czy to jest ten kierunek???
Awatar użytkownika
LaViol
500p
500p
Posty: 957
Od: 11 lip 2010, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Krzewy wolnorosnące

Post »

Zdjęcie może przekłamywać kolory, ale przy dużej ilości kostki w odcieniach szarości, częściowo szarych kamieni i "srebrnych" elementach jak balustrada, czarnym ogrodzeniu i, jak się wydaje, wiśniowym odcieniu na kaflach na balkonie, osobiście wybrałabym kolorystkę zimną - niebieski/srebrny odcień roślin iglastych i liściaste o zabarwieniu czerwonym jak np. berberys 'Atropurpurea nana' lub kolorystyce jak krzewuszka Minor Black :) Ciekawie wygląda ta krzewuszka "na kiju" http://www.havlis.cz/img/1707_3.jpeg
Kolorystycznie będzie to spójnie wewnętrznie, a także z rabatą u siostry.
Kiścień kolorystycznie nieźle by pasował czerwonym zabarwieniem (choć liście zbyt zielone) jednak ze względu na:
"Kiścienie posiadają płytki lecz bardzo rozgałęziony system korzeniowy ...Bez względu na stanowisko kiścienie należy ściółkować korą co zabezpieczy nie tylko przed wysychaniem , ale i nagrzewaniem wierzchniej warstwy gleby." http://www.ogrodkroton.pl/towar.3962.ki ... y.red.html ja bym tej rośliny nie wybrała - od kamieni gleba będzie się nagrzewać. Nie wiem także jak wpłyną na pH gleby - czy uda się utrzymać odpowiednie.

Nie sadziłabym też 5 samotnych roślin, a dała 3 grupy - stożkom jakieś bardziej kuliste towarzystwo, i tego "na kiju" podsadziła czymś niskim.
"Żyj prosto. Konsumuj mniej. Myśl więcej...", "Być człowiekiem znaczy: każdego dnia starać się być lepszym."
Aktualny Niedoskonały, ale mój cz.2 :)
betiglo
100p
100p
Posty: 140
Od: 5 mar 2013, o 17:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Krzewy wolnorosnące

Post »

Dzięki za wszystkie rady Od mojej strony kostka jest czerwona ,ale to szczegół wjazd jest z brązowego marmolitu[drobny grysik]i taka brązowa jest podmurówka białego domu.
Z tego kiścienia wobec tego zrezygnuję i wybiorę chyba te berberysy lub krzewuszki,ale berberysy mają bardziej zwarta budowę i moga być "strzyżone na kulki"
Na początku myślałam o tonacji zielono-srebrnej z akcentami złota i żólci [berberysy],bo z mojej strony wjazd jest brązowy płot brązowy podmurówka brązowa ,ale może ta zimna kolorystyka też będzie niezła...
Zastanawiam się co wybrać na tym kiju?-czy coś zwisajacego np.jałowiec czy jakąś formę kuli??
Ta krzewuszkę na kiju mam i nie jest tak atrakcyjna jak na zdjęciu-u mnie ma kilkanaście kwiatów [na zdjęciu kilkadziesiąt]
Awatar użytkownika
LaViol
500p
500p
Posty: 957
Od: 11 lip 2010, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Krzewy wolnorosnące

Post »

Szkoda, że nie pokazałaś swojej części - sądziłam, że macie jednakowe wykończenie.
Obecność brązu istotnie wpływa na kolorystykę rabaty, chyba, że jest to zimny odcień brązowego (wpadający w róż lub szary).
Jeśli wykończenie jest w ciepłych odcieniach brązu to jednak lepsze byłoby zestawienie zieleni z żółtym - trudno, olać dopasowanie kolorystyczne do siostry. I tak już chyba nie ma spójności, więc wiązać się do swojego.
"Żyj prosto. Konsumuj mniej. Myśl więcej...", "Być człowiekiem znaczy: każdego dnia starać się być lepszym."
Aktualny Niedoskonały, ale mój cz.2 :)
betiglo
100p
100p
Posty: 140
Od: 5 mar 2013, o 17:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Krzewy wolnorosnące

Post »

Ten brąz jest w ciemnym odcieniu ...potem jest jasny chodnik z kawałków marmuru .Generalnie bardziej mi się podoba kolorystyka zielono-żółta niż zielono-czerwona ,ale nie wiem co tak naprawdę znajdę w szkólkach ,bo czasami jak się zobaczy roślinki w realu to całkowicie zmienia się koncepcja...na razie mam w planie stozek -kulka, kij [chyba na kiju kulka?] -kulka -stożek .Nie wiem,czy dobrze kombinuje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”