Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jaką macie dziś pogodę ogrodnicy?

Post »

Cały czas koło zera, raz bardziej na minusie raz minimalnie na plusie. Wczoraj padał mokry śnieg. Byłam zabiegana i nie strząsnęłam okiści. Iglaki mi powyginało do ziemi a dzisiaj przymroziło i nie wszystko dało się strzasnąć :oops:
Cały dzień ponury i mglisty, ale zaledwie 50 km ode mnie, w okolicach Aleksandrowa Kuj. już było słońce :wink:
Pozdrawiam Lucyna
Awatar użytkownika
seedkris
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Od: 1 lut 2009, o 11:56

Post »

Szaro, buro, i chłodno 1C.
Pozdrawiam z Podlasia seedkris
Awatar użytkownika
Dolnoslonzok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Od: 5 wrz 2010, o 09:46
Lokalizacja: Oldrzyszowice,w widłach Odry i Nysy Kł., pow. Brzeg, woj.opolskie, hist. Dolny Śląsk, Nizina Śląska.

Post »

U mnie cały czas pogoda jednostajna. Sobota pochmurna z temperaturą +7/+8 st. C. Dzisiaj w nocy przelotny deszcz i +5/+6 st. C. Niedziela pochmurna i +6/+7 st. C.
Winorośle i winogrona Dolnoslonzoka
Winorośle Dolnoślonzoka - część 2 viewtopic.php?f=34&t=123820&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Dolnoslonzok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Lokalizacja: Oldrzyszowice,w widłach Odry i Nysy Kł., pow. Brzeg, woj.opolskie, hist. Dolny Śląsk, Nizina Śląska.

Post »

Późnej jesieni ciąg dalszy, choć ze słonecznym akcentem. Noc z niedzieli na poniedziałek koło +1/+2. Poniedziałek był słoneczny z temperaturą +5/+6 st. C. Dzisiaj nad ranem również +1/+2 st.C (przy gruncie szron). Radio Wrocław zapowiada +6 ponownie w ciągu dnia.
Winorośle Dolnoślonzoka - część 2 viewtopic.php?f=34&t=123820&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Od: 14 paź 2014, o 11:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Szaro, buro i ponuro. Temperatura tak 0 - +-1. Najgorsza ta koszmarna wilgoć. Nie lubią jej stare kości, oj nie lubią! ;:185
Awatar użytkownika
Dolnoslonzok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

Post »

Wtorek z zapowiadanymi +6 st. C. W środę skończyła się meteorologiczna jesień. Pożegnała nas przyjemną pogodą- pochmurno, mgliście i +1 st. C. 1 grudnia, pierwszy dzień meteorologicznej zimy z +2 st.C i pochmurny, mglisty. Noce z temperaturami między 0 a +2 st.C. Mam nadzieję, że jaki koniec jesieni, taka zima. Kocham taką pogodę atlantycką.
Awatar użytkownika
seedkris
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

Post »

U mnie jak każdego dnia, spory rozjazd między prognozą a tym co na termometrze. Pogoda jest dobra dla tych wróżbitów, ta za oknem ma się nijak do tej z tv. Może jestem upierdliwy? ale powiedzcie dlaczego te prognozy są takie mocno rozjechane. 7 - 8 c, to chyba jakieś żarty? Może jakieś ludziki mają kasę za taką prognozę? Ile soli trzeba by było wysypać na asfalt przy takiej prognozie? Łatwo można sprawdzić, cofnąć się o kilka dni do tyłu. TVP Białystok przeprawie cały rok nadawało opady deszczu. Prawie każdego dnia miało padać. Po dziś susza jest masakryczna, wody w rzeczce prawe nie ma. Słuchając tych prognoz z tv, mieszkamy w krainie deszczowców.
Co by było w temacie, teraz -3,1C niebo pochmurne i gwiazd nie widać.
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

Post »

Od wczoraj lekko na minusie (-2) i dziś sypnęło śniegiem. niby niewiele ale już zrobiło się biało. A mąż się mi w czwartek dziwił, że siedziałam cały dzień w ogrodzie i bieliłam drzewka, zamiast rozłożyć sobie pracę na kilka dni ;:224
Pozdrawiam Lucyna
Awatar użytkownika
Dolnoslonzok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

Post »

Piątek z temperaturą +2 st. C, sobota również. W niedzielę słonecznie i +7 st.C. Poniedziałek ponownie pochmurny i +5/+6 st.C. Dzisiaj w nocy i cały dzień deszcz, a temperatura wyniosła +3/+4 st. C. Noce cały czas powyżej 0 (ostatnie dni to ok. +1/+2 st.C). Od dwóch tygodni temperatura nocą nie spadła poniżej 0.
seedkris pisze:U mnie jak każdego dnia, spory rozjazd między prognozą a tym co na termometrze. Pogoda jest dobra dla tych wróżbitów, ta za oknem ma się nijak do tej z tv. Może jestem upierdliwy? ale powiedzcie dlaczego te prognozy są takie mocno rozjechane. 7 - 8 c, to chyba jakieś żarty? Może jakieś ludziki mają kasę za taką prognozę? Ile soli trzeba by było wysypać na asfalt przy takiej prognozie? Łatwo można sprawdzić, cofnąć się o kilka dni do tyłu. TVP Białystok przeprawie cały rok nadawało opady deszczu. Prawie każdego dnia miało padać. Po dziś susza jest masakryczna, wody w rzeczce prawe nie ma. Słuchając tych prognoz z tv, mieszkamy w krainie deszczowców.
Co by było w temacie, teraz -3,1C niebo pochmurne i gwiazd nie widać.
Zawsze słucham lokalnej rozgłośni, czyli Radia Wrocław. Rozbieżność, jeżeli już jest, między prognozą w radiu a moim termometrami to zazwyczaj 1 st.C.
Awatar użytkownika
Dolnoslonzok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

Post »

W piątek w ciągu dnia było 0, nie +2. Przepraszam, nie mogę już edytować poprzedniego wpisu.
Awatar użytkownika
Dolnoslonzok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

Post »

Środa, czwartek i piątek cały czas identyczne- pochmurne i z temperaturami między +4 a +6 st. C. W piątek nad ranem temperatura spadła do -1 st. C. poza tym noce z temperaturami rzędu +1/+2 st.C. Dzisiaj w nocy nieco poprószyło, ale że było całą noc +2, a w dzień była identyczna temperatura, zatem nie ma już śladu po zabieleniu.
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

Post »

"Zgniła pogoda". Około zera, cały czas coś siąpi, ni to deszcz, ni to mgła. Paskudnie... :?
Pozdrawiam Lucyna
KamilK02
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Od: 10 kwie 2016, o 19:40

Post »

Wiatr, śniegu nasypało ponad kostkę, peugeotem zacząłem się na tym śniegu wieszać, :roll: na razie widoków na przejazd pługa nie ma. Nowy tunel foliowy załamał się pod śniegiem. Jego lekka konstrukcja od samego początku wydawała mi się zbyt delikatna. No cóż trzeba będzie kupić coś nowego mocniejszego, bo rurki połamało, a co nie złamało to wygięło :| .
Pozdrawiam Kamil
Porównanie siły wzrostu podkładek jabłoni1 2
Awatar użytkownika
seedkris
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

Post »

Sypie od kilku godzin, temp. -1,5C, wiatr umiarkowany. W wiosce prawie wszyscy chwycili za szufle do śniegu.
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

Post »

Liczyłam na śnieg, myślałam, że na sanki z małą pójdę, a tu ani płateczka :(
Pozdrawiam Lucyna
Awatar użytkownika
Bobka
500p
500p
Od: 28 lis 2020, o 09:27

Post »

Zapraszam na sanki do nas :wink:
Obrazek
Obrazek
Zasypało nas niesamowicie ,miasto nieprzyjezdne ,wsie też .
Temperatura dzisiaj wieś -3
Gmina ma problemy ,wszyscy chcą dojechać do domów ,muszą
spychać śnieg ,nie nadążają .
Na działce wczoraj .

Obrazek

Obrazek
Śnieżnie, biało ,czysto ,pięknie . :D

Obrazek
Pozdrawiam pogodynki :D
Awatar użytkownika
Dolnoslonzok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

Post »

U nas wczoraj ledwie pobieliło. W nocy natomiast przy temperaturze -1 st. C zaczęło sypać i tak cały dzień. Poniedziałek minął z temperaturą 0 st C. Pamiętajmy o ptakach, wolno żyjących kotach i psach, szczególnie tych łańcuchowych.
Widok dzisiaj po południu.

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”