Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej cz.III - od 2021 r.

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
RudySzczur
100p
100p
Posty: 163
Od: 17 lut 2020, o 09:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej cz.III - od 2021 r.

Post »

Z węglem może być różnie bo ostatnio gadałem ze znajomym hydraulikiem i jest taki boom na pompy ciepła że mają żniwa życia, jedną pompę montują max 2 dni a roboty tyle że wszystko inne zostawili bo w tym jest za duża kasa. Jak każda ekipa ma takie ssanie, a podejrzewam że tak jest, to bardzo się zmniejszy zapotrzebowanie na węgiel, a na przyszłe lata to już w ogóle chyba faktycznie będą wycofywali z jednorodzinnych jak tyle będzie pomp z pv.

W każdym razie u mnie w województwie najwięksi rypacze cen zostaną bo mają na tyle kasy że sobie zrobili wcześnie zapas węgla, dużo ogrodników odpadnie, dużo klientów odpadnie, jak zima nie dowali wszystkim za bardzo ( bo np u mnie w mieście czynszów w większosći miasta nie będą podnosili z racji tego że ciepłownia zrobiła zapas w marcu ) to może nie będzie taki zły sezon, zobaczymy.

Forestit, jak sprzedaż wrzosa? Pytanie od razu, zakwitły mi tylko wierzchołki tak gdzieś na 30% całego pędu, da się to jakoś zrobić żeby zaczęły kwitnąć niżej? Niektóre odmiany takie mam i słabo to wygląda, za mało fosforu czy co?
forestit
500p
500p
Posty: 542
Od: 25 mar 2014, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej cz.III - od 2021 r.

Post »

Coś już wrzosów sprzedaję u mnie zakwitły dobrze te wcześniejsze odmiany. Przycinałeś je? Kiedy? zrób zdjęcie.
RudySzczur
100p
100p
Posty: 163
Od: 17 lut 2020, o 09:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej cz.III - od 2021 r.

Post »

No właśnie w tym problem bo ta odmiana nie była cięta, w innych w większości jest dobrze poza inną białą która też zakwita krótko...

https://ibb.co/BtKvqqC
forestit
500p
500p
Posty: 542
Od: 25 mar 2014, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej cz.III - od 2021 r.

Post »

hmm Ciekawy przypadek bo ja tez nie przycinałem tych zółtych i mam spoko je. Biała chyba valerine chyba czy jakoś tak przycięli za nisko i słabo odbiła i nie kwitnie cała. Nawożenie raczej nie... prędzej może wciornastek. generalnie wrzos kwitnie od dołu do góry więc juz raczej nie zakwitnie. Nie wiem co doradzić.. jedynie ładować w nie teraz potas żeby kwiatek był jak największy.
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5084
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej cz.III - od 2021 r.

Post »

Być może, jeśli były zasilone azotem w formie amonowej mogą wtedy rosnąć wegetatywnie, także do tworzenia ładnych pąków kwiatowych potrzebny jest bor.
RudySzczur
100p
100p
Posty: 163
Od: 17 lut 2020, o 09:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej cz.III - od 2021 r.

Post »

Pokaż Forestit jak wyglądają Twoje jeśli możesz. Wciornastek aż tak by przetrzepał wrzosa? Ja się wrzosów dopiero uczę ale nikt mi nie mówił żeby na wciornastka pryskać wręcz przeciwnie że robactwo nie jest problemem dla wrzosa...

Co do nawozu Ekopom to raczej nie to jest problemem ponieważ używam dedykowanego nawozu do wrzosów z planty więc chyba składniki mają dopasowane dobrze.

Rozmawiałem na ten temat i mi powiedzieli że za późno rozstawione i zakwitły tam gdzie miały światło ale kurczę, one są wysokie i gęste dlatego ich nie ścinałem plus w tym toku rozstawiłem wcześniej niż rok temu i taka lipa. Dostałem też info żeby je pryskać dolistnie fosforem parę razy i że może zaczną się pączki pojawiać a tak się cieszyłem bo w tym roku mi wyszły piękne krzaczki tyle że jak tak będą kwitnąć to masakra
RudySzczur
100p
100p
Posty: 163
Od: 17 lut 2020, o 09:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej cz.III - od 2021 r.

Post »

Znajomy będzie chciał prawdopodobnie sprzedać kocioł 150kw od Pana Kocha, nowy nie używany. Nie ma węgla
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej cz.III - od 2021 r.

Post »

Witajcie :wit
Zacząłem w tym roku tworzyć powoli moją 'szkółkę' bylin. Na początek dosyć mało, bo sprawdzam czy w mojej okolicy ma to rację bytu :roll: Jak na razie najwięcej poszło roślin wysyłkowo. Myślę nad zrobieniem jeszcze bratków i fiołków rogatych żeby tunel nie stał przez zimę pusty. Czy jest to opłacalne na mniejszą skalę? Myślałem jeszcze nad niezapominajką lub stokrotkami, ale one wydają mi się trudniejsze w uprawie. Czym najlepiej skarlać? Rok temu robiłem bez skarlania bratki i fiołki z siewu. Bratki wyszły kiepsko, ale fiołki w większości niczego sobie :) Doniczki w sumie mam na bratka, tylko pytanie, czy robić go, czy sobie odpuścić?
RudySzczur
100p
100p
Posty: 163
Od: 17 lut 2020, o 09:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej cz.III - od 2021 r.

Post »

Ja bratka nie robię na wiosnę. Wybrałeś kiepski czas na zakładanie produkcji
RudySzczur
100p
100p
Posty: 163
Od: 17 lut 2020, o 09:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej cz.III - od 2021 r.

Post »

Jak tam wasze chryzantemy? Zimno się zrobiło strasznie. Porównałem pogodę rok temu to było dużo ciepłej. Średnio kwiatowe nie wiem czy nie będą opóźnione przy takiej pogodzie bo paczki bardzo małe
Ogrodniczek555
100p
100p
Posty: 127
Od: 26 sty 2018, o 10:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej cz.III - od 2021 r.

Post »

Jakie macie plany na produkcję rabatówki?
forestit
500p
500p
Posty: 542
Od: 25 mar 2014, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej cz.III - od 2021 r.

Post »

Wielkowiatowe w tym roku zapowiadaja sie idealanie. Drobne mam mniejsze niż rok temu może teraz podgonią po wniesieniu do szklarni. Plany na przyszły rok to cięcia i opóźnienia ;:oj
RudySzczur
100p
100p
Posty: 163
Od: 17 lut 2020, o 09:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej cz.III - od 2021 r.

Post »

Wielkokwiatowe u mnie też się takie zapowiadają, dużo kwiatów, duże pąki i co ciekawe drobne tak samo mniejsze, później posadziłem żeby nie były wyrośnięte a jak stanęły to masakra no ale trudno.
U mnie na przyszły sezon obcinam wszystkie energochłonne rośliny jak begonie, niecierpki itd Niby ludzie normalnie zamawiają, niektórzy trochę opóźniają ale jakoś w to nie wierzę, firmy pewnie nie chcą siać paniki i tak tylko gadają.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”