Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 76, 77, 78, 79, 80
Autor Wiadomość
forestit
 Tytuł: Re: Rośliny ozdobne w uprawie producenckiej
PostNapisane: 13 lis 2017, o 22:36 
100p
100p

1 szt.
500szt na nowo życie sobie ułożę. Tak na poważnie to chyba nie będę się już szarpał z nimi tylko zamówię te 500szt i więcej nic i tyle. Co do podlewania my lejemy z góry normalnie wężem rano a potem wietrzenie. Można też maty i węże kropelkujące ale to zdaje egzamin jak dobrze się zakorzenią ale to ma swoje plusy i minusy.
Co do Toru to rozdrabniacz albo młynek do zboża albo rozrzutnik.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

ari_men
PostNapisane: 14 lis 2017, o 17:54 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...

---
A choroby grzybowe przy takim podlewaniu z węża? Jak już rozkwitają, to od takiego podlewania płatki kwiatowe nie robią Ci się brzydkie? Z wietrzenie w marcu to chyba trochę kiepsko?

Zibi_41
PostNapisane: 14 lis 2017, o 20:51 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1
Dla rabatówki stoły to podstawa. Łatwiejsza pielęgnacja (bez pracy na kolanach), wyżej jest cieplej i jaśniej, zalewowe doskonale ułatwiają podlewanie, wystarczy zalać wodą i po pewnym czasie nadmiar spuścić. Fakt, muszą być dokładnie wypoziomowane, ale po jakimś czasie się stabilizują i mamy spokój :uszy :uszy :uszy

stokrotka12345
PostNapisane: 14 lis 2017, o 21:12 
100p
100p

1 szt.
pelargonia rabatowa z węża to u mnie nie przejdzie, do rozdrabniania torfu to maszyna aczkolwiek torf z Laveksy jest ok i rozsypuje się bez problemu na stole, pod warunkiem że jest świeży. Stoły zalewowe to fajna sprawa ale nie wiem jak u Was u mnie zdarza się zjawisko ,,zamokrzonych,, tzn na 100 doniczek jest kilka mokrych, które za nic nie chcą wyschnąć :D i nie dla tego że stoją niżej czy coś, jak podlewa Pani to jest kontrola.No oczywiście o pelargoni rabatowej mówię bo reszta leci z węża albo ze zraszaczy.

ari_men
PostNapisane: 14 lis 2017, o 21:15 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...

---
Stoły fajna sprawa ale tylko i wyłącznie jak kupujesz już gotowe i porządnie zrobione a to niestety jest bardzo drogi interes. Robiąc stoły samemu z płyty OSB o wymiarze 1.25x2.5 dla np 10 tys pelargonii sadzonych w doniczek fi12, na samo posadzonie bez rozstawienia potrzeba 50 takich stołów. Po rozstawieniu potrzeba już 100 . Po sezonie wszystkie folie na stołach trzeba wymienić, bo zawsze jest tak, że znajdzie się jakaś dziurka, przez którą leci woda i niestety płyta zaczyna nasiąkac. Poziomowanie to też trochę zabawy. Jak dla mnie, to przy większej produkcji doniczek takich stołów nie opłaca się robić. No ale niestety mało kogo stać na to, żeby kupić fajne stoły zalewowe, z którymi nie będzie problemu.

Zibi_41
PostNapisane: 14 lis 2017, o 21:34 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1
Fakt, zrobienie porządnych stołów to spory wydatek, ale nie robisz ich na jeden sezon. U mnie najstarsze mają 5 lat, zdażało się że zalewało płytę ale się trzymają. Dp wykładania najlepiej nadaje się folia tunelowa, daję taką UV2 i wytrzymuje bez problemu dwa lata. Po rabatówce rosną na nich chryzantemy, czyli pracują dwa razy. Przelanie zdaży się też z węża i przy każdej innej metodzie... Stoły pierwszy raz widziałem u znajomego ogrodnika, właśnie pod pelargoniami, ale o takich to tylko pomażyć... Stały na metalowych szynach, stół przyt stole, jedno przejście. Wchodząc między nie wystarczyło pozostałe przesunąć elektrycznie... Same wypełniały się wodą według programu i same ją spuszczały, czysta ameryka i wygoda :uszy :uszy :uszy

Lukasz1910
PostNapisane: 15 lis 2017, o 21:17 
100p
100p

1 szt.
Czy przy takiej pogodzie, skarlać jeszcze bratka przed zimą?Mam skarlacz który nazywa się Antywylegacz, w jakich proporcach go dać na bratka bo nie jest napisane?

ari_men
PostNapisane: 15 lis 2017, o 22:37 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...

---
Nie ma najmniejszego sensu, żebyś jeszcze teraz go skarlał.

stokrotka12345
PostNapisane: 16 lis 2017, o 14:26 
100p
100p

1 szt.
No Panowie potrzebuję Waszej rady która firma ma ładniejszą czerwoną bluszczolistną pojedynczą pelargonię Vitroflora czy Plantpol pilnie potrzebuję odpowiedzi.

szczytnica38
PostNapisane: 16 lis 2017, o 20:19 
200p
200p

więcej niż 1
selecta.

Lukasz1910
PostNapisane: 16 lis 2017, o 22:34 
100p
100p

1 szt.
stokrotka12345 napisał(a):
No Panowie potrzebuję Waszej rady która firma ma ładniejszą czerwoną bluszczolistną pojedynczą pelargonię Vitroflora czy Plantpol pilnie potrzebuję odpowiedzi.

Florensis :)

stokrotka12345
PostNapisane: 17 lis 2017, o 08:38 
100p
100p

1 szt.
Dzięki! Wiem że Selekta ma świetne sadzonki bo na nich pracowałam ale coś nam ostatnio nie po drodze :( A do florentisa nie dzwoniłam ciekawe czy mają depot gdzieś niedaleko!

ari_men
PostNapisane: 20 lis 2017, o 23:35 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...

---
Panowie/ Panie jaką polecacie maskę do oprysków? Najlepiej gdyby był do niej jakiś kostium.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 1119 ]  Idź do strony nr...        1 ... 76, 77, 78, 79, 80

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości