Sukulenty, ale nie kaktusy - Akwelan_2009 cz. IV.

Zablokowany
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Sukulenty, ale nie kaktusy - Akwelan_2009 cz. IV.

Post »

Nie pisałam ostatnio, ale zaglądałam.

Nie można nie zaglądać do Twoich wspaniałych roślin. :)
Awatar użytkownika
Akwelan_2009
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7587
Od: 10 sty 2009, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Sukulenty, ale nie kaktusy - Akwelan_2009 cz. IV.

Post »

Dziękuję.
Również ja odwiedzam bardzo dużo wątków, jednak nie zawsze zostawiam "pisemny ślad", chociaż staram się coś napisać, bo rośliny z cierniami i nie tylko, które są tematem działu Forum: "KAKTUSY i inne sukulenty", bardzo mnie interesują i podobają. Niestety, kaktusów nie miałem (szkoda) i już nie będę miał, ale zawsze z ogromnym zainteresowaniem, będę podglądał te rośliny u Forumowiczów, bo jest co oglądać, szczególnie dla laika, takiego jak ja w temacie roślin z cierniami.

- wśród moich "podopiecznych", jedni tracą kwiaty "inni" kwitną, "inni" przygotowują się do kwitnienia. Intensywnie i w dość szybkim tempie dojrzewają i rozkwitają pąki kwiatowe na zrazie pobranym z Adenium obesum z mojego wysiewu nasion, zaszczepionym na podkładce - Adenium Thai socotranum:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

- już pisałem, jest to moja pierwsza próba szczepienia Adenium, niestety niezbyt udana - szczególnie widoczny brak doświadczenia w miejscu szczepienia - blizny w miejscu zrastania się podkładki ze zrazem niezbyt "efektowna", bardzo widoczna.
Pamiętaj o bliskich, jeśli chcesz by oni pamiętali o tobie !!!
Mieczysław
Sukulenty, ale nie kaktusy cz. I. cz. II. cz. III. cz. IV. cz.V
Awatar użytkownika
PiotrAPD
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 28 kwie 2015, o 01:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dublin - IRL

Re: Sukulenty, ale nie kaktusy - Akwelan_2009 cz. IV.

Post »

Akwelan_2009 pisze:wśród moich "podopiecznych", jedni tracą kwiaty "inni" kwitną, "inni" przygotowują się do kwitnienia. Intensywnie i w dość szybkim tempie dojrzewają i rozkwitają pąki kwiatowe na zrazie pobranym z Adenium obesum z mojego wysiewu nasion, zaszczepionym na podkładce - Adenium Thai socotranum
Jednym słowem sezon w pełni :D
Jak dla mnie szczepienia wyglądają doskonale i nie wpływają na wizualną atrakcyjność rośliny ;:108
Pozdrawiam
Piotr
Mój wątek
jandom1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1027
Od: 17 sie 2014, o 13:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Sukulenty, ale nie kaktusy - Akwelan_2009 cz. IV.

Post »

Akwelan_2009 pisze: Niestety, kaktusów nie miałem (szkoda) i już nie będę miał
A to dlaczego ? Szkoda, wielka szkoda, bo śledząc Twój wątek i widząc zaangażowanie oraz pasję z jaką opiekujesz się swoimi roślinami, to jak o nie dbasz, jak o nich piszesz oraz jak wyglądają jestem pewien, że kaktusy także miałyby u Ciebie bardzo dobrze.
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Sukulenty, ale nie kaktusy - Akwelan_2009 cz. IV.

Post »

Adenium nigdy nie zawodzi, jak już kwitnie, to tak że zawsze szczęka opada, co potwierdzasz na każdym zdjęciu, które nam tu pokazujesz ;:oj
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
Akwelan_2009
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7587
Od: 10 sty 2009, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Sukulenty, ale nie kaktusy - Akwelan_2009 cz. IV.

Post »

Dziękuję wszystkim Odwiedzającym mój wątek.
jandom1 pisze:A to dlaczego ?
- podstawowy i najgłówniejszy powód to ... brak miejsca. Wiadomo, rośliny, które teraz stanowią podstawę moich zainteresowań, dość szybko rozrastają się, a tym samym ... zajmują, zawłaszczają coraz większą przestrzeń na parapecie. Późna wiosna, lato, wczesna jesień - nie ma dużego problemu z miejscem, jest obudowany balkon, ale pozostała część roku, to ;:oj naprawdę "gimnastyka", jak, gdzie poustawiać rośliny, żeby w miarę dobrej kondycji przetrwały trudny dla nich i dla opiekuna czas zimy.

Po dość długim oczekiwaniu na kwiaty, po wczorajszym podlaniu nawozem ekologicznym (gnojowica z pokrzyw) w bardzo szybkim tempie, nastąpił rozkwit pąka kwiatowego. Na zobaczenie tego kwiatu z dużą dawką niecierpliwości wyczekiwałem - chciałem porównać z kwiatem na Adenium obesum Snow White. Ten, rozkwitnięty dzisiaj, nie dorównuje wielkością, zarówno na długość, jak również pod względem "masywności" swojemu poprzednikowi, ale ma swój osobisty urok:

- "podstawowa wiązanka" pąków kwiatowych:

Obrazek

- będą kwiaty na gałązce rosnącej na niższym "piętrze":

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

- ten rozkwitnięty kwiat, nie jest w czysto-białej barwie, ale delikatne "muśnięcie" innym kolorem, dodaje mu osobliwego uroku:

Obrazek

- na ekologiczną pożywkę, pozytywnie zareagowały również pąki kwiatowe, na dwóch innych Adenium obesum, - wczoraj wieczorem, podczas podlewania pąki kwiatowe były "szczelnie zamknięte", dzisiaj już postanowiły stopniowo pokazywać swoje płatki kwiatowe od wewnątrz pąka:

Obrazek

Obrazek
Pamiętaj o bliskich, jeśli chcesz by oni pamiętali o tobie !!!
Mieczysław
Sukulenty, ale nie kaktusy cz. I. cz. II. cz. III. cz. IV. cz.V
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20134
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Sukulenty, ale nie kaktusy - Akwelan_2009 cz. IV.

Post »

Bardzo podobają mi się kwiaty na Twoich adeniach. I to niezależnie od ich koloru - każdy ma swoją indywidualną urodę i urok. ;:333
Awatar użytkownika
Akwelan_2009
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7587
Od: 10 sty 2009, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Sukulenty, ale nie kaktusy - Akwelan_2009 cz. IV.

Post »

- w życiu tak bywa, że starsze pokolenie, zmuszone jest do ustąpienia - zwolnienie miejsca, młodszemu pokoleniu:

Obrazek

- które i tak na siłę "wychodzi przed szereg":

Obrazek
Pamiętaj o bliskich, jeśli chcesz by oni pamiętali o tobie !!!
Mieczysław
Sukulenty, ale nie kaktusy cz. I. cz. II. cz. III. cz. IV. cz.V
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sukulenty, ale nie kaktusy - Akwelan_2009 cz. IV.

Post »

Niesamowite są te białe kwiaty!
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sukulenty, ale nie kaktusy - Akwelan_2009 cz. IV.

Post »

Dużo się dzieje na Twoim balkonie, kwiatów mnóstwo ;:oj . Najpiękniejsze dla mnie te białe, oglądanie których przynosi ukojenie w taki upalny dzień. Z pokrzywówką raz miałam do czynienia i nie dałam jej "dożyć" do końca fermentacji ;:306 , bo było to ponad moją wyrozumiałość i gotowość poświęcenia się dla roślin :lol: .
Awatar użytkownika
PiotrAPD
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 28 kwie 2015, o 01:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dublin - IRL

Re: Sukulenty, ale nie kaktusy - Akwelan_2009 cz. IV.

Post »

Kolejne wspaniałe adenium. Tym razem najpiękniejsze kwiaty ma Adenium Obesum cv. Anatta :D
Świetny jest ;:333
Pozdrawiam
Piotr
Mój wątek
Awatar użytkownika
Akwelan_2009
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7587
Od: 10 sty 2009, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Sukulenty, ale nie kaktusy - Akwelan_2009 cz. IV.

Post »

Black Rose pisze:Niesamowite są te białe kwiaty!
barbra13 pisze: Najpiękniejsze dla mnie te białe, oglądanie których przynosi ukojenie w taki upalny dzień.
PiotrAPD pisze:Tym razem najpiękniejsze kwiaty ma Adenium Obesum cv. Anatta :D
Świetny jest ;:333
- dziękuję za odwiedziny super, że kwiaty na moich roślinach podobają się również Forumowiczom.

Ułamek swojego piękna chyba traci, gdy w pełni rozłoży wszystkie swoje płatki kwiatowe, "udrażniając" - udostępniając "drogę" dla pyłku do zalążni:

Obrazek

barbra13 pisze:/ ... / Z pokrzywówką raz miałam do czynienia i nie dałam jej "dożyć" do końca fermentacji ;:306 , bo było to ponad moją wyrozumiałość i gotowość poświęcenia się dla roślin :lol: .
- samą fermentację gnojowicy z pokrzyw lub z mniszka (mleczu) lub ze skrzypu, przeprowadzam na działce, bo wrażenia zapachowe w czasie aktywnej fermentacji, raczej nie byłyby do zniesienia przez domowników i sąsiadów, szczególnie gdy się miesza (konieczne) zawartość pojemnika. Po całkowitej fermentacji, gdy łodygi. liście opadną na dno zbiornika w którym zachodzi proces fermentacji (około 4 - 6 dni w zależności od temperatury - im wyższa, tym szybciej), wrażenia zapachowe już nie są tak odpychające i zniechęcające do zastosowania, a ja jeszcze na dodatek na działce przygotowuję sobie częściowo rozcieńczony roztwór tych gnojowic, to moi najbliżsi domownicy, nawet nie zwracają uwagi, że coś z moimi podopiecznymi "eksperymentuję lub kombinuję". Gnojowic używam dość systematycznie, są przyjazne dla roślin i bardzo ciężko jest przenawozić nimi rośliny.
Mimo pewnych niedogodności, bardzo polecam ten ekologiczny sposób dokarmiania roślin.
Pamiętaj o bliskich, jeśli chcesz by oni pamiętali o tobie !!!
Mieczysław
Sukulenty, ale nie kaktusy cz. I. cz. II. cz. III. cz. IV. cz.V
Awatar użytkownika
PiotrAPD
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 28 kwie 2015, o 01:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dublin - IRL

Re: Sukulenty, ale nie kaktusy - Akwelan_2009 cz. IV.

Post »

Nawet po całkowitym otworzeniu swoich płatków, w ogóle nie traci na swojej urodzie ;:108
Piękny jest ;:333
Pozdrawiam
Piotr
Mój wątek
Zablokowany

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”