Sukulenty, ale nie kaktusy - Akwelan_2009 cz. IV.

Zablokowany
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sukulenty, ale nie kaktusy - Akwelan_2009 cz. IV.

Post »

Niesamowity widok, tyle kwiatów. Coś pięknego!
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
Awatar użytkownika
Akwelan_2009
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7587
Od: 10 sty 2009, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Sukulenty, ale nie kaktusy - Akwelan_2009 cz. IV.

Post »

Miło czyta się wpisy, że kwiaty na Adenium podobają się, ;:180 - dziękuję.

Moje Adenium wyjątkowo w tym roku częściowo produkują pąki kwiatowe i rozkwitają w bardzo nietypowym czasie, tz. bardzo wcześnie. Z jednej strony jest to "plus", mogę oglądać kwiaty, ale z drugiej strony są i minusy. Część pąków kwiatowych, na kilku roślinach w bardzo wczesnym stadium rozwoju obumiera i tu niestety nie mogę doszukać się przyczyn, które powodują obumieranie części pąków kwiatowych :( .

Wczorajszy widok na szykujące się do rozkwitnięcia pąki kwiatowe:

Obrazek

Obrazek

- "rzut oka" na całą wiązankę:

Obrazek

- dzisiaj widok kwitnącego Adenium, jest już zupełnie inny. Jeden z wcześniej rozkwitniętych kwiatów opadł i zrobi miejsce do wzrostu i rozkwitnięcia ostatniemu z pąków kwiatowych na tym zaszczepionym zrazie - widok na całe Adenium, na podłożu leży opadły kwiat:

Obrazek

- przekwitły kwiat w zbliżeniu:

Obrazek

- miejsce po opadłym kwiatuszku, zajmuje ostatni, szykujący się do rozkwitnięcia pąk kwiatowy:

Obrazek

- pąk kwiatowy z pierwszej fotki w tym poście, dzisiaj już tak się prezentuje:

Obrazek

- pąk kwiatowy z drugiej fotki, "goniący" swojego poprzednika w pokazaniu swojego kwiatu, dzisiaj tak się prezentuje:

Obrazek

Bardzo czekam na rozkwitnięcie pąków kwiatowych na Adenium obesum Snow White. Pąk kwiatowy jest bardzo duży, już powinien rozłożyć płatki, ale tego nie robi :( :

Obrazek

Obrazek

- bardzo staram się "dogadzać" roślinie, wynoszę na naturalne słoneczne światło, bardzo, bardzo bym chciał zobaczyć kwiat tej rośliny, jest naprawdę bardzo ładny. Czy się uda zobaczyć, muszę uzbroić się w dużą dawkę cierpliwości.
Pamiętaj o bliskich, jeśli chcesz by oni pamiętali o tobie !!!
Mieczysław
Sukulenty, ale nie kaktusy cz. I. cz. II. cz. III. cz. IV. cz.V
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20134
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Sukulenty, ale nie kaktusy - Akwelan_2009 cz. IV.

Post »

Pięknie i jakże kolorowo u Ciebie. Adenia się starają odwdzięczyć za doskonałą nad nimi opiekę. ;:138
Awatar użytkownika
gracesz
500p
500p
Posty: 794
Od: 28 sie 2013, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Sukulenty, ale nie kaktusy - Akwelan_2009 cz. IV.

Post »

Piękne kwiaty ;:167 , ale faktycznie nieraz szkoda, że nie mówią... i nie powiedzą czego im potrzeba...
Pozdrawiam, Grażyna

Moje kaktusy
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Sukulenty, ale nie kaktusy - Akwelan_2009 cz. IV.

Post »

;:oj Na taki widok warto było czekać. Pięknie!
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
Akwelan_2009
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7587
Od: 10 sty 2009, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Sukulenty, ale nie kaktusy - Akwelan_2009 cz. IV.

Post »

Po raz pierwszy w tegoroczną wiosnę, postanowiłem pozostawić moje Adenium na obudowanym balkonie na noc. Zapowiadają dość wysoką temperaturę, mam nadzieję, że rośliny nie zareagują negatywnie na pobyt na "świeżym powietrzu". Rośliny już od kilku dni wynoszę na balkon, żeby miały lepszy dostęp do większej ilości naturalnego czystego słonecznego światła. Do tej pory wnosiłem na noc do wewnątrz, dzisiaj zmieniłem decyzję i zostają. Miejscówka jest jeszcze tak na szybko przystosowana, bardzo prowizorycznie "poustawiana - posprzątana", będzie trochę inaczej ustawiona, może nawet przebudowana (powiększona - rośliny rosną i potrzebują większych doniczek - mis, a te zajmują sporą powierzchnię :( ) :

Obrazek

Na fotce niżej Adenium, na rozkwitnięcie jego pąka kwiatowego nie mogę się już doczekać. Możliwe, że pora zbyt wczesna lub nieświadomie popełniłem jakiś błąd w opiece nad rośliną (nie mogę dociec, co mogłem zrobić nie tak w opiece nad tą rośliną :( ) - Mam nadzieję, że pobyt rośliny na słońcu, skoryguję mój ewentualny błąd w opiece i zmotywuje roślinę - do pokazania swojego kwiatuszka. Cały pąk, mierzy już około ~8,5 cm:

Obrazek

- roślina "zrzuciła" najmniejszy, najmłodszy pąk kwiatowy. W sumie zrzuciła trzy najmłodsze pąki kwiatowe :( .
Pamiętaj o bliskich, jeśli chcesz by oni pamiętali o tobie !!!
Mieczysław
Sukulenty, ale nie kaktusy cz. I. cz. II. cz. III. cz. IV. cz.V
Awatar użytkownika
PiotrAPD
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 28 kwie 2015, o 01:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dublin - IRL

Re: Sukulenty, ale nie kaktusy - Akwelan_2009 cz. IV.

Post »

Ależ bukiety ;:oj Twoje rośliny szaleją :D
Wielkie brawa ;:138
Pozdrawiam
Piotr
Mój wątek
Awatar użytkownika
gracesz
500p
500p
Posty: 794
Od: 28 sie 2013, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Sukulenty, ale nie kaktusy - Akwelan_2009 cz. IV.

Post »

Piękna gromadka ;:oj ;:oj a kaudeksy wymagają osłony przed słońcem? bo widzę, że zastosowałeś jakieś prowizoryczne zabezpieczenia...
Pozdrawiam, Grażyna

Moje kaktusy
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20134
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Sukulenty, ale nie kaktusy - Akwelan_2009 cz. IV.

Post »

Kolekcja wygląda doskonale: to grupa okazałych, ładnych w kształcie kaudeksów i do tego z kwiatami. Super! ;:138
Awatar użytkownika
ejacek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3093
Od: 16 lis 2008, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Sukulenty, ale nie kaktusy - Akwelan_2009 cz. IV.

Post »

Taki zabudowany balkon - fajna miejscówka dla podopiecznych. Zbiorówka dorosłych roślin robi wrażenie ;:333
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sukulenty, ale nie kaktusy - Akwelan_2009 cz. IV.

Post »

Świetnie wyglądają Twoje rośliny ;:215 , miejscówka rzeczywiście jest bardzo dobra i ma duży plus, bo nocne spadki temperatur nie są tak duże, jak w przypadku foliaka np., mury oddają ciepło.
Awatar użytkownika
Maciek13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1395
Od: 9 cze 2017, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zofianka Górna

Re: Sukulenty, ale nie kaktusy - Akwelan_2009 cz. IV.

Post »

Super kolekcja adenium ;:215
Awatar użytkownika
Akwelan_2009
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7587
Od: 10 sty 2009, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Sukulenty, ale nie kaktusy - Akwelan_2009 cz. IV.

Post »

Bardzo dziękuję za odwiedziny w wątku i tak pozytywne wpisy ;:180 .
Adenium stopniowo aklimatyzują się na balkonie, już wszystkie zostały eksmitowane z wewnętrznego parapetu, na balkon. Pogoda zbyt "gwałtowna" - zbyt ostre słońce, rośliny bardzo powoli aklimatyzują się, jednak nie wszystko idzie tak jakbym tego oczekiwał. Bardzo szybko, pod wpływem promieni słonecznych, "dojrzewają" najstarsze kwiaty i opadają, a na ich miejsce rozkwitł ostatni pąk kwiatowy, na szczepionym Adenium:

Obrazek

- w towarzystwie "starszego braciszka":

Obrazek

- "rzut okiem" na całą ferajnę:

Obrazek

- tak jak napisałem wyżej, nie wszystko idzie, tak jakbym ja tego chciał. Niestety najprawdopodobniej nie uda się zobaczyć w 100% rozkwitniętego pąka kwiatowego, na Adenium obesum Snow White. Podejrzewam, jaka jest tego przyczyna, ale ponieważ nie jestem na 100% pewien moich podejrzeń o przyczynach takiego wyglądu - zachowania pąka kwiatowego, nie piszę o nich:

Obrazek

Obrazek

- "uszkodzony" pąk kwiatowy, jest dosłownie "napompowany" płatkami kwiatowymi, widać, czuć dotykając go, jest taki "masywny", że płatków jest w środku duża ilość i że są gotowe do pokazania się, jednak coś je "trzyma" i nie pozwala "rozłożyć" się wokół pylników :( .

- jest również pozytywny "znak" od tej rośliny. Rosną nowe pąki kwiatowe w dwóch oddzielnych "skupiskach", może ciepło, słońce, dłuższy dzień, będą sprzyjać ich prawidłowemu rozwojowi, oczywiście wyeliminuję to, co podejrzewam, że jest przyczyną braku rozkwitnięcia ich starszego "kolegi":

Obrazek

Obrazek

- oczekuję również na pierwsze kwiaty na jednym z nowych nabytków:

Obrazek

Obrazek

- słoneczna pogoda, powinna pozytywnie wpływać na poprawny wzrost i rozwój tych pąków kwiatowych, na ich rozkwitnięcie niecierpliwie czekam. Mają być bardzo ciekawe w kształcie i kolorystyce kwiaty.
Pamiętaj o bliskich, jeśli chcesz by oni pamiętali o tobie !!!
Mieczysław
Sukulenty, ale nie kaktusy cz. I. cz. II. cz. III. cz. IV. cz.V
Zablokowany

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”